Netflix Error Code TVQ-ST-131 nedir ve nasıl düzeltilir?

Netflix Hata Kodu TVQ-ST-131, esas olarak bir ağ bağlantısı sorunu nedeniyle oluşur; bir cihazın Netflix hizmetine erişmesini daha da engelleyen yaygın bir hatadır. Bir Netflix kullanıcısı tvq-st-131 hata kodunu her gördüğünde, Netflix’in bağlanamaması, tekrar dene, ağınızı ve akış cihazınızı yeniden başlatması gibi birkaç bildirim de alırlar.

Netflix Hata Kodu TVQ-ST-131, cihazın Netflix sunucusuna bağlanmaya çalıştığı, ancak kullanıcı ile sunucu arasında bir şeyin geldiği anlamına gelir; sunucu çökme zorluğu veya NetFlix sunucusuna bağlanmayı desteklemeyen başka bir hata olabilir.

Netflix Hata Kodu TVQ-ST-131 Nedir ve Nasıl Onarılır

Netflix Hata Kodu TVQ-ST-131 Nasıl DÜZELTİLİR

Yöntem 1: İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Bu, ağ bağlantımızı kontrol etmek için birinci önceliğin üzerindedir. Ağınızın tüm HD akış hizmetlerini desteklediğinden emin olmalısınız. İnternet bağlantısının olduğundan emin olmak için aynı bağlantıya sahip diğer cihazları deneyebilirsiniz. Her şey yolundaysa, ağ yöneticisine başvurmayı deneyin. Paylaşılan bir internet bağlantısı kullanıyormuşsunuz gibi, belki bir operatör akış hizmetlerine erişiminizi devre dışı bırakmıştır.

Yöntem 2: Netflix Sunucusunun Durumunu Araştırma

Netflix’in durum sayfası şu anda bir sunucu sorunu bildiriyorsa, bu sorun giderme kılavuzunu Netflix hizmetinde şu anda bir sunucu bulunmadığından emin olarak başlatmanızı öneririm.

Netflix’in resmi durum sayfasına erişerek hızlı bir şekilde kontrol edebilir ve şu anda herhangi bir sorun bildirip bildirmediklerini kontrol edebilirsiniz. Evet ise, yapabilirsin Canlı Sohbete Başlayın Netflix ile ve bir destek temsilcisine sorun ya sadece sizin bölgenizde oluyor.

Yöntem 3: Netflix Önbelleğinizi temizleyin

Önbelleği temizlemek tüm sorunlara benziyor, bir çözüm umarım beni anladınız. Öncelikle, cihazı kapatmadan önce Netflix hesabınızdan çıkış yapın ve önbelleği temizlemek, cihazda değişmiş olabilecek yeni bir ayarı güncellemede rol oynayacaktır. Şimdi yeniden başlattıktan sonra tekrar oturum açın. Umarım cihazınızdan Netflix Hata Kodu TVQ-ST-131 kılavuzu.

Yöntem 4: DNS aralığını değiştirin veya doğrulayın

DNS, internete veya özel bir bağlantıya bağlanmak için kullanılan Alan Adı Adresi anlamına gelir. Çoğu durumda, etkilenen kullanıcılar, DNS’yi Google tarafından sağlanan değerlere değiştirerek sorunu çözmeyi başardıklarını bildirdi. Ancak, mücadele ettiğiniz platforma bağlı olarak, varsayılan DNS’yi değiştirme adımlarının farklı olacağını ve bu nedenle daha kararlı bir DNS’ye geçişi tamamlamanın olduğunu unutmayın. Bu hata kodu PC, Xbox One veya Playstation 4’te de görünüyorsa, yalnızca DNS ayarını değiştirmek için geçerlidir.

Yöntem 5: Ağ hizmetinizi güncelleyin

Netflix türü uygulama her saniye yoğun veri tükettiğinden, erişim noktası adlarının değiştirilmesi gibi ortalamanın altında değişiklikler varsa ağ yükleme ve indirme hızı verilerini kontrol edin. Düşük internet, zayıf ağ performansının arkasındaki nedeni de hızlandırır. Çözümlerden biri, ev bant genişliğinizi dışarıdan biriyle paylaşmamak veya sınırlı cihazlarda kullanmamaktır. O zaman Netflix’in tvq-st-131 hatasını göstermesini önleyeceksiniz.

Yöntem 6: Ev Ağınızı veya yönlendiricinizi yeniden başlatın

Yukarıdaki tüm adımları uyguluyorsanız ve hala sorun yaşıyorsanız, aslında bir sunucu sorunuyla uğraşmıyorsunuz demektir. Bu tür bir sorun, ISS’niz Netflix’in sevmediği bir havuzdan Dinamik IP adresi atadığında ortaya çıkar.

Size atanan dinamik IP adresi, Netflix tarafından engellenmiş veya şehrinizde kara listeye alınmış olabilir. VPN hizmetlerini kullanarak TCP ve IP bağlantınızı yenilemeyi deneyebilir veya size yeni bir IP atayabilirsiniz.

Sonuç

Günümüz neslinde herkes Netflix’te film, web dizisi, animasyon izlemeyi seviyor ve eğlence ile aynı amaç için büyük miktarlar ödeyerek Netflix abonelikleri satın alıyor. Yukarıdaki yöntemler kesinlikle Netflix hatasını düzeltmenize yardımcı olacaktır.