Why Steam Downloading Baldur

Neden Baldur’s Gate 3’ü Bu Kadar Yavaş İndiriyor?

Larian Studios nihayet şu anda erken erişim aşamasında olan ve belli ki oyuncular tarafından bulunabilecek bazı sorunlar veya hatalar içeren Baldur’s Gate III rol yapma video oyununu piyasaya sürdü. Baldur’s Gate 3’ün halihazırda çok oyunculu gecikme, desync sorunu, karakter oluşturma sorunu, Steam’de takılı kalan satın alma gibi birçok sorunu olduğunu belirtmekte fayda var. Görünüşe göre pek çok oyuncu Baldur’s Gate 3 için yavaş indirme hızını yaşıyor. Peki, Neden Steam İndirme Baldur’s Gate 3 Çok Yavaş ve nasıl düzeltileceğine göz atın?

Steam, satın alınan veya indirilen oyunları Kitaplığa kolayca eklemek ve oynamaya başlamak için bir oyun istemcisine sunan dünyanın en popüler dijital video oyun dağıtım hizmetlerinden biridir. Bununla birlikte, birkaç Steam oyuncusu için gelen sorun, indirme hızının her zamanki gibi yeterince iyi olmaması ve temelde yavaş hız nedeniyle oyunu tamamen indirmenin çok daha uzun zaman almasıdır.

Neden Baldur’s Gate 3’ü Bu Kadar Yavaş İndiriyor?

Kesin olarak, Baldur’s Gate 3 PC versiyonu oyunu diskte yaklaşık 82.56 GB alan gerektirir. Ancak, gerçek oyun dosyası boyutu Steam’e yüklendikten sonra yaklaşık 59.63 GB’dir. Ancak depolama alanını iki katına veya daha fazlasına sahipseniz, indirme hızı normalde beklenmeyen 1MB / s civarında kalır.

Neden Baldur's Gate 3'ü Bu Kadar Yavaş İndiriyor?

Şimdi, bu yavaş indirme hızının arkasındaki sebep, Steam sunucularının aşırı yüklenme veya artan aktif Steam kullanıcılarının sayısı nedeniyle çok zorlanıyor olması, en yoğun saatlerde bile oyunu aynı anda indirmeye çalışıyor olmasıdır. Birkaç gün önce Larian Studios, Steam kullanıcılarının Baldur’s Gate III oyununu indirirken Steam sunucusunu kırmış gibi göründüğünü resmen tweetledi.

İndirme Hızını Artırmanın Herhangi Bir Yolu Var mı?

Ne yazık ki, cevap hayır. Baldur’s Gate 3 oyununu Steam platformundan indirirken gerçekten indirme hızını artıramazsınız. Temelde Steam sunucularına bağlıdır, sizin tarafınızdan değil, bu yüzden üzerinde hiçbir şey yapamazsınız.

Bununla birlikte, oyunu Steam üzerinden indirirken size maksimum hız sağlamak için internet bağlantınızın yeterince hızlı veya kararlı olduğundan emin olun. Ek olarak, indirme hızında düşüşe neden olabilecek herhangi bir VPN hizmeti kullanmadığınızı da kontrol etmelisiniz.

Şimdi, eğer durumda, sonunda her şeyin yolunda olduğunu ve yine de yeniden denediğini veya yeniden indirme işleminin sizin için çalışmadığını görebilirseniz, bir VPN hizmeti kullanmayı deneyin ve sorunu kontrol etmek için Steam’de bölgeyi değiştirin. Bunu yapmak için, sol üst köşeden Steam sekmesine gidin> Ayarlar> İndirilenler> Listeden indirme bölgesini değiştirin> Değişiklikleri kaydedin ve Steam istemcisini bir kez yeniden başlatın. Daha sonra indirme hızının artıp artmadığını kontrol edebilirsiniz.

Oyuncuların çoğu indirme işlemini tamamladığında ve aşırı yüklenmiş aktif indirme sayısının da sıralanacağı birkaç gün sonra Steam sunucularının normal durumuna geri döneceğini de belirtmekte fayda var.

İşte bu çocuklar. Umarız bu bilgiler size yardımcı olmuştur. Daha fazla soru için aşağıya yorum yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın