Muhtemelen kullanmadığınız 10 faydalı Google uygulaması

Yapmanıza izin veren uygulamalar Android’de filigranı kaldır, sıcaklık ölçümü hizmetleri, vb. – akıllı telefonlar için önemli sayıda uygulama vardır. Hepsi hayatımızı kolaylaştırmak için tasarlandı. Google uygulamaları söz konusu olduğunda, çoğumuz hemen hemen her Android telefonla standart olarak gelenleri biliyoruz. Chrome, Gmail, Haritalar ve YouTube’a ek olarak Google, birçok kullanıcının bilmediği epeyce yararlı uygulama geliştirdi.

Şirketin bu tür işlevselliği ücretsiz olarak sunmasına hoş bir şekilde şaşırabilirsiniz! Bu uygulamalara bir göz atalım.

10 faydalı Google uygulaması

YouTube İçerik Stüdyosu (Android, iOS)

Resmi YouTube Creator Studio uygulaması, YouTube kanalının mobil cihazlarda daha kolay ve hızlı yönetimi için tasarlanmıştır. Yardımıyla, hareket halindeyken istatistiklerinizi kontrol edebilir, yorumları denetleyebilir, değişiklikler ve etkinlikler hakkında bildirimler alabilir, video bilgilerini güncelleyebilir ve para kazanmayı ayarlayabilirsiniz.

Google Express (Android, iOS)

Google’ın bir uygulama mağazası olduğunu biliyor muydunuz? Ancak, yalnızca Boston, Manhattan, Chicago, Washington, San Antonio, Los Angeles ve diğer ülkelerdeki ABD kullanıcıları için mevcuttur. Google Express, bölgenizdeki popüler mağazalar için çevrimiçi sipariş vermenize olanak tanır. Teslimat bugün veya bir sonraki gün için planlanabilir. Ürünler anında yeniden sipariş edilebilir. Google Express’teki fiyatlar fiziksel mağazalardaki ile aynıdır ve gönderim 5 ABD dolarından başlar. Yeni kullanıcılar üç aylık ücretsiz kargo alabilir.

Kavşak Gezgini (Android)

Kavşak Gezgini, görme engelli kullanıcılar için gezinmedir. Harita üzerinde dokunduğunuz ve kaydırdığınız caddelerin konumunu ve kesişim noktalarını söyler.

Eller Serbest (Android, iOS)

Hands Free, telefonunuzu veya cüzdanınızı çıkarmadan mağazalarda ödeme yapmanızı sağlayan bir mobil ödeme uygulamasıdır. Ödeme sırasında “Google’a ödeme yapacağım” demeniz yeterli ve uygulama sihrini yerine getirmelidir! Kimliğiniz teyit edilecektir.

Kim Düştü (Android, iOS)

Who’s Down, arkadaşlarla Hangout düzenlemeyi kolaylaştırması beklenen sosyal bir uygulamadır. Sonsuz ve anlaşılmaz konuşmalar veya metinler yerine fikirlerinizi önerebilir ve arkadaşlarınıza bildirim olarak gönderebilirsiniz. Onlar da onları beğenilip beğenilmedi olarak işaretleyecek.

Sanat ve Kültür (Android)

Arts & Culture, Google’ın en yeni Android uygulamalarından biridir. Güzel ve sezgisel bir tasarıma sahip olan uygulama, dünya çapında yaklaşık 1.000 müze ve turistik yerdeki sanat eserlerini keşfetmenizi sağlar. Çeşitli müze ve turistik yerlerin 360 derecelik panoramik turlarını görüntülemek için Android cihazınızı kullanabilirsiniz. Bu sayede gerçek hayatta asla ziyaret etmeyeceğiniz yerleri keşfetme fırsatınız olur. Uygulama, ihtiyacınız olanı bulmanızı kolaylaştıran bir arama çubuğuna sahiptir.

Cihaz Yardımı (Android)

Device Assist, adından da anlaşılacağı gibi, kullanıcıların Android cihazlarının tüm potansiyelini ortaya çıkarmalarına yardımcı olur. Maalesef şu anda uygulama yalnızca Nexus, Google Play Edition veya Android One cihazlarda (Android 5.0 veya sonraki sürümleri çalıştıran) çalışmaktadır. Uygulama, telefonunuzu veya tabletinizi rahatsız edebilecek çeşitli sorunları bulabilir ve ayrıca bunları çözmeye çalışabilir. Ayrıca, İnternet bağlantınızı kontrol etmenize veya yeni özellikleri nasıl keşfedeceğiniz ve Android cihazınızın performansını nasıl artıracağınızla ilgili haftalık ipuçlarına abone olmanıza da olanak tanır. Kullanımı kolay, tamamen ücretsiz bir uygulama için fena değil!

Hareketle Arama (Android)

Hareketle Arama uygulaması, yalnızca ekrana harf veya rakam çizerek Android cihazınızın içinde (kişiler, ayarlar, uygulamalar, müzik ve hatta yer imleri dahil) arama yapmanızı sağlar. Arama sonuçları önem sırasına göre listelenir ve en alakalı öğeler ilk önce gösterilir.

Snapseed (Android)

Snapseed, Google’ın 2012’de yalnızca iOS’ta mevcutken satın aldığı bir uygulamadır. Android için uygulama zaten milyonlarca kez indirildi, ancak hala Google standartlarına göre bilinmiyor. Henüz duymadıysanız, Snapseed, tümü kullanımı kolay olan eksiksiz bir araç ve filtre setiyle oldukça mükemmel bir fotoğraf düzenleme ve rötuş uygulamasıdır.

Google Spotlight Stories (Android)

Spotlight Stories, Android telefonunuzun ekranına animasyonlu hikayeler getiriyor ancak bunu benzersiz bir şekilde yapıyor: 360 derecelik hikayeler. Şu anda sadece dört hikaye mevcuttur. Spotlight Stories’i indirdikten sonra, artık ücretsiz olan her hikayeyi ayrı ayrı indirmeniz gerekecek.