MP3’ü 8 Bit’e Dönüştürme

Daha popüler olarak Chiptune müziği olarak bilinen 8 bit müzik, dünya genelinde çoğumuzun saygı duyduğu bir ses formatıdır. 8 bit müzik yıllar önce yaygın olarak kullanılıyordu. Şimdi bu formatı dinleyerek, şu anda her yerde kullanılan MP3 dosyalarına kıyasla müziğe ne kadar hayat kattığını anlayacaksınız. Eski günlerde 8 bit müzik dinliyorsanız, şimdi onun yarattığı sesi ve yaşamı özlüyor olabilirsiniz.

Şimdi 8 bitlik bir parçayı dinleme şansınız olsaydı, size kesinlikle anılarınızı geri getirecektir. Bu tür parçalar internetin her yerinde mevcuttur, ancak diyelim ki modern MP3 dosyalarına hayat enjekte etmek istiyorsunuz. Basitçe, MP3’ü 8 bit’e dönüştürmek. Neyse ki, bir dönüştürücü yardımıyla böyle bir dönüştürme mümkündür, bu nedenle, bu kılavuzda, Audacity’yi kullanarak MP3’ü 8-bit’e nasıl dönüştürebileceğinizi anlatacağız.

MP3’ü 8 Bit’e Dönüştürme

  1. İlk önce Audacity’nin resmi web sitesine gidin
  2. Oradan farenizi üzerine getirin İndir yukarı menü arasında
  3. Görünen açılır menüden sisteminizi seçin. ve dönüştürücü uygulamasını indirin
  4. Dönüştürücüyü başarıyla kurduktan sonra uygulamayı başlatın
  5. Sonraki Dosya menü, tıklayın Açık ve dönüştürmek istediğiniz MP3 dosyasını seçin
  6. Ardından, Dosya menü ve seç Dışa aktar → WAV olarak dışa aktar

  7. Şimdi, açılır menüye tıklayın Tür olarak kaydet seçenek ve seç Diğer sıkıştırılmamış dosyalar
  8. Bu şimdi sana yeni bir Kodlama hemen altındaki seçenek Biçim Seçenekleri Bölüm. Açılır menüye tıklayın Kodlama seçenek ve seçim İmzasız 8 bit PCM
  9. Son olarak, 8 bitlik dosyayı kaydetmek için bir hedef klasör seçin ve kaydedin.

Şimdiye kadar, MP3 dosyalarını 8 bit’e dönüştürmenin oldukça kolay bir işlem olduğunu düşünmüş olabilirsiniz. Audacity dönüştürücüsünü indirmek yalnızca 30 MB boyutunda olacaktır, bu nedenle tüm süreci özetleyerek zor bir iş değildir. Bununla birlikte, yukarıdaki kılavuzu okumanın size bazı değerli bilgiler ve yardımlar sağlamasını umuyoruz. Bununla ilgili başka sorularınız varsa lütfen aşağıya yorum yaparak bize bildirin.

Ayrıca, sorularınız varsa veya yardım istiyorsanız iPhone İpuçları ve Püf Noktalarımıza, PC ipuçları ve püf noktalarına ve Android İpuçları ve Püf Noktalarına göz atın. Teşekkür ederim!