Modern Küçük Mutfak Tasarımı

Kim modaya uygun aletlere ve yüksek tavanlara sahip büyük bir mutfağı hayal etmez? Gerçekte, çoğumuz apartman veya evlerdeki kapalı alanlar nedeniyle küçük mutfak alanlarıyla uğraşmak zorunda kalıyoruz. Ancak, mevcut sınırlı alanı akıllıca en iyi şekilde doğru tasarım fikirleriyle kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?yeni tasarım mutfak dolapları , mutfak showroom tasarımları , ergonomik mutfak tasarımı , modern mutfaklar ev dekorasyon , tasarım mutfak dolabı modelleri , yeni mutfak tasarımları , ikea mutfak tasarımları , yeni tasarım mutfak modelleri , en güzel mutfak tasarımları, Kendi mutfağınızda bir daha asla klostrofobik hissetmeyeceğiniz en iyi küçük mutfak tasarımları için okumaya devam edin.

Küçük Mutfak Tasarım

 • Her şeyden önce, dağınıklığı ve karmaşayı önlemek için her şeyi stratejik olarak düzenleyin.
 • Mutfak söz konusu olduğunda hiçbir depolama miktarı fazla değildir, bu nedenle mümkün olan her yerde maksimum saklama dolaplarını tercih edin.
 • Mutfağınızı temel ihtiyaçlara ayırın ve aslında sahip olduğunuz kullanılmayan alan miktarına şaşıracaksınız.
 • Tüm donanımınızı modernize edin ve yerden tasarruf etmek için şık olun.
 • Mutfağı klasik tutmak için renkli patlamalarla cesaretlendirin.
 • Mevcut her yüzeyi deneyin ve kullanın, ancak düzenli ve şık tutun.yeni tasarım mutfak dolapları , mutfak showroom tasarımları , ergonomik mutfak tasarımı , modern mutfaklar ev dekorasyon , tasarım mutfak dolabı modelleri , yeni mutfak tasarımları , ikea mutfak tasarımları , yeni tasarım mutfak modelleri , en güzel mutfak tasarımları,
 • En küçük alanların daha güçlü görünmesini sağlayan doğal ışığın akmasına izin verin.

Son Küçük Mutfak Tasarımları:

Mutfak alanlarının en küçüğü doğru tasarım fikirleri ile dönüştürülebilir. Aşağıda belirtilen en iyi küçük mutfak tasarım fikirlerinden bazılarını garanti eden birkaç püf noktamız var.

1. Küçük Modüler Mutfak Tasarımı:

Bu küçük modüler mutfak, ultra modern bir tasarıma sahiptir. Mutfak aletleri akıllıca gizlenmiştir ve tavana kadar yüksek saklama dolapları alan kullanım verimliliğini en üst düzeye çıkarır. Mevcut sınırlı tezgah alanı, lavaboyu, set üstü ocağı ve hazırlık alanını karmaşık görünmeden akıllıca barındırır. Aynı zamanda bir depolama alanı barındırır ve bitişikteki pencere, alanı aydınlatmak için ışığa izin verir. Tavandaki eşleşen gri sanat eserleriyle vurgulanan çelik gri rengi son derece şık ve modern görünüyor.

2. Küçük Hint Mutfağı Tasarımı:

Bu küçük mutfak, mekanı korumak ve mekanı açık ve havadar hale getirmek için ustaca bir fikirdir. Küçük davlumbaz, saklama dolapları ve tencere ve tavaları asmak için raflar, tezgah alanını korumak için harika bir fikirdir. Gri dolaplar, yeşil merkez adayla tezat oluşturuyor ve bölgeye sinirli bir görünüm veriyor. Ada yemek alanı olarak hizmet verirken depolama alanı olarak ikiye katlanır. Sarkıt ışıklar, tüm alanı aydınlatarak parlak bir aydınlatma oluşturur.

3. Küçük Mutfak İç Tasarımı:

Katmanlı raflar, burada görüldüğü gibi rafları üst üste dizerek alanı korumanın harika bir yoludur. Tüm mutfak aletleri, lavabo ve set üstü ocağı da barındıran tezgahla birlikte akıllıca gizlenmiştir. Merkez adanın dekorunda, mutfağın ilginç tarafına katkıda bulunan renk patlamaları vardır. Mutfak eşyaları saklamak için kullanılan asma raflar hem işlevseldir hem de kuruluma biraz kontrast katar. Tüm alan, tezgahın büyük pencerelerinden içeri giren ışıkla aydınlatılarak alanı görsel olarak büyütür.

4. Küçük Apartman Mutfak Tasarımı:

Bunun gibi küçük dairelerde, yemek masası için yer yoksa, yerden tasarruf etmek için duvarlardan birine bitişik bir yemek tezgahı kurun ve yetenek için yüksek sandalyeler ekleyin. Saklama dolapları tavana kadar düzgün bir şekilde istiflenirken, tüm cihazlar dışarı çıkmadan tezgahın içine yerleştirilir. Soluk gül tezgahı duvar rengiyle eşleşirken mama sandalyeleri ortama kontrast katar. Tavan lambaları alanı aydınlatır ve mekana eğlenceli bir unsur ekler.

5. Küçük Çağdaş Mutfak Tasarımı:

Kiracı olsanız bile kişiliğinizi mutfağa aşılayın. Bu ultra küçük mutfak, set üstü ocak ve yemek alanı olarak da ikiye katlanan L şeklinde bir işlevsel alandan oluşur. Küçük aralıklı davlumbazın her iki tarafındaki saklama dolapları, alanı verimli bir şekilde kullanır. Modern sarkıt aydınlatma ve beyaz dekor, odanın küçük bir köşesine yerleştirilmiş olsa da mutfağa açık, taze bir his veriyor. Mutfak aletleri tezgahın içinde özenle saklanır, tüm alanı düzleştirir ve şık ve düzenli görünmesini sağlar.

yeni tasarım mutfak dolapları , mutfak showroom tasarımları , ergonomik mutfak tasarımı , modern mutfaklar ev dekorasyon , tasarım mutfak dolabı modelleri , yeni mutfak tasarımları , ikea mutfak tasarımları , yeni tasarım mutfak modelleri , en güzel mutfak tasarımları,

6. Küçük L Şekilli Mutfak Tasarımı:

Yer kazanmak için bu L şeklindeki mutfak alanında görüldüğü gibi mutlak minimuma inin. Küçük mutfakta set üstü ocak, lavabo ve saklama dolapları gibi temel unsurlar tezgaha düzgün bir şekilde yerleştirilmiştir. Tavana kadar yüksek dolaplar maksimum alan kullanır. Büyük pencere ve ışığı yansıtan saf beyaz dekor, alanınızı normalden daha büyük hale getirme garantilidir. Bu minimalist yaklaşım, dağınıklığınızı ortadan kaldırmanıza ve alanı temiz ve lekesiz tutmanıza yardımcı olur.

7. Küçük U Şeklinde Mutfak Tasarımı:

Bu küçük U şeklindeki tasarım, odanın her tarafındaki alanı kullanarak ekstra saklama alanını sıkıştırmanıza yardımcı olur. Buzdolabı, lavabo ve diğer cihazlar özenle saklanarak rahat bir görünüm sağlar. Beyaz ve gri tema, yukarıda görüldüğü gibi kırmızı renk patlamalarıyla kesintiye uğrar ve ona yeni bir görünüm kazandırır. Yukarıda belirtilen yükselticiler ve baharat ayırma sistemleri, depolamayı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur ve görünümü kolaylaştırır.

9. Küçük Açık Mutfak Tasarımı:

Mutfaktaki bu çok işlevli yarımada, tezgahta hazırlanacak, pişirilecek ve yenebilecek bir yer sunuyor. Saklama dolapları ve davlumbaz duvara sıkışmıştır ve dışarı çıkmaz. Cilalı yüzey ışığı yansıtır ve mutfak alanına ferah ve havadar bir görünüm kazandırır. Koyu renk mobilyalar, dekorun başka türlü nötr tonlarıyla kontrast oluşturur. Ahşap kaplama tabureler, bölgeye bir renk katıyor ve şık bir görünüm kazandırıyor.

10. Küçük Çiftlik Evi Mutfak Fikri:

Bu şık çiftlik evi mutfağı, donanımı, saklama dolaplarını ve aletleri duvarlara entegre eder. Küçük mutfak alanı, eşleşen beyaz masanın yemek alanı ve depolama seçeneği olarak da hizmet ettiği merkezi adaya akar. Dekor, ışık fonuna ve cilalı ahşap döşemeye karşı farklıdır. Bu tür küçük mutfak tasarımı, bir alanın tazeliğini ve açıklığını korurken çok fazla alan tasarrufu sağlar.

Daha fazla gör: Lüks Mutfak Tasarımları

11. Küçük Gri Mutfak Fikri:

Küçük bir alan tasarlamak söz konusu olduğunda daha az şey daha fazladır. Çeşitli tonlardaki gri dekor, minimalist kalırken ve küçültülürken yeterince ifade sunar. Bu kompakt tasarım, set üstü ocak ve saklama dolapları içeren kullanışlı bir alanın yanı sıra lavabo ve yemek alanı içeren bir merkezi adaya sahiptir. Yüksek tabureler zemine uyum sağlar ve bölgeye şık bir his verir. Koyu pelerin ve çiçekler, normalde tek renkli olan mutfak alanına bir renk cümbüşü ekler ve bir mutfak alanı oluşturur.

12. Küçük Amerikan Mutfak Tasarımı:

Bu kompakt tasarım, tümü düzgünce duvarlara yerleştirilmiş ve düzenlenmiş saklama alanı, pişirme yüzeyi ve cihazlara sahiptir. Orta alan, yemek alanını pişirme yüzeyinden ayıran koyu renkli ahşap aksanlara sahiptir. Yüksek beyaz sandalyeler zarafet yayıyor ve turuncu sarkıt ışıklar mutfak duvarındaki ve döşemedeki nötr tonlara bir renk cümbüşü katıyor.

yeni tasarım mutfak dolapları , mutfak showroom tasarımları , ergonomik mutfak tasarımı , modern mutfaklar ev dekorasyon , tasarım mutfak dolabı modelleri , yeni mutfak tasarımları , ikea mutfak tasarımları , yeni tasarım mutfak modelleri , en güzel mutfak tasarımları,

13. Küçük Köşe Mutfak Fikri:

Küçük bir mutfağınız olması, mutfağınız için hayal ettiğiniz tüm olanaklara sahip olamayacağı anlamına gelmez! Bu minimalist mutfak, depolama alanlarını ve pişirme yüzeylerini bir araya getiriyor. Tek renkli kurulum, dekorun beyaz zemini ve aerodinamik tasarımı sayesinde parlak ve havadar bir his veriyor. Odanın bir köşesinde, hala ferah ve temiz hissederek kendi rahat köşenizdir.

14. Küçük Minimalist Mutfak:

Krem rengi bir renk paleti ışığı yansıtır ve küçük mutfak alanının daha dolu görünmesini sağlar. Burada, saklama dolaplarının lavabo ve pişirme alanı üzerine istiflenmesi, alan kullanımını en üst düzeye çıkarmıştır. Mutfak aletleri ve ekstra saklama alanı, duvarın bir tarafına düzgün bir şekilde yerleştirilmiştir. Merkezdeki ada, depolama seçeneklerine de sahiptir ve yemek alanı olarak hizmet vermektedir. Lüks mama sandalyeleri beyaz mutfağa renk ve şıklık katıyor. Yemek pişirme alanı ve depolama alanının arka planı koyu ahşap vurgularla yapılmıştır ve lüks bir his verir.

15. Küçük Alanlar İçin Japon Mutfağı Tasarımı:

Bu Japon mutfak modelinde, mutfak aletleri ve saklama dolapları, alanın optimum kullanımı için tek bir duvara yuvarlanıyor. Yemek masasında pembe sandalyeler bulunur ve duvardaki pembe tablo, monokromatik ortama bir miktar renk ve kontrast katar. Bu dahi konsept, kesinlikle çalmak isteyeceksiniz, daha çok, karşı alanda kısaysanız.

Daha fazla gör: En İyi Tasarımcı Mutfak Tasarımları

16. Küçük Avrupa Mutfak Tasarımı:

Tavandan sarkan pembe ışıklı geniş, tavandan tabana pencere, mutfağa rüya gibi, ruhani bir dokunuş katıyor. İki taraf, depolama seçeneklerini en üst düzeye çıkarmak için tezgahlarla ve lavabo raflarının üzerinde sıralanmıştır. Parlak beyaz boya, açıklık hissini arttırır ve tüm düzene zarif, taze bir görünüm kazandırır. Beyaz mermer tezgahlar, floresan aydınlatma, mutfağın ferah ve havadar görünmesini sağlar.

17. Küçük İtalyan Mutfak Tasarımı:

Bu açık konsept mutfak, tavana kadar yüksek saklama dolaplarına sahiptir. Büyük pencereler, tüm alanı aydınlatırken geniş bir alan yanılsaması yaratır. Paslanmaz çelik aletler göze çarpar, dekor ise taze ve parlak kalması için tamamen beyaz renktedir. Tezgah, depolama üniteleri, lavabo ve set üstü ocak içerir ve alanı verimli bir şekilde kullanır. Gömme tavan lambaları mutfak alanına çekicilik katar.

18. Küçük Dikdörtgen Mutfak Tasarımı:

Bu küçük mutfak tasarımı, zarif bir ifade yaratmak için çeşitli unsurları bir araya getirdiği için oldukça sanatsal ve etkileyicidir. Tezgah ve cihazlar karanlıkta yapılırken, dekorun geri kalanı kontrast için beyaz renktedir. Yeme-içme alanındaki şık masa, yemek yerken sohbet edebileceğiniz rahat bir köşe oluşturur. Çiçek desenli duvar kağıdı odanın şıklığına katkıda bulunurken benzersiz asılı ışık, alanın parlaklığını artırır. Bu mutfak, fazla doldurulmadan ve parlak olmadan lüks vizyonunu benimsiyor.

19. İskandinav Küçük Mutfak:

Bu modern İskandinav mutfağı, basitleştirilmiş işlevsel bir mutfağın klasik bir örneğidir. Sağ tarafta, ortasında yemek yemek için küçük bir masa bulunan bir pişirme alanı bulunur. Duvara monte edilen asma sepetler ve saklama dolapları, alan kullanımını en üst düzeye çıkarır ve alanı oldukça verimli bir şekilde temizler. Dekor, çeşitli ahşap kaplama tonlarında yapılır ve mutfağa zamansız, klasik bir çekicilik katar. Renk patlamaları küçük alana ilgi ve görsel alan katar.

20. Küçük Mutfak Dekorasyonu:

Bu güzel mutfak, güzel bir mavi gölgede verniklenmiş dolaplara ve tezgahlara sahiptir. Duvar kağıdı, aynı buz mavisi gölgesinde geometrik bir desenle tasarlanmıştır ve odanın cazibesine katkıda bulunur. Penceredeki panjurlar ve tavandan sarkan bakır sanat eserleri, tüm odaya genç bir hava katıyor ve içeri giren güneş ışığı mutfağa parlaklık katıyor. Güzel sanatsal duvar kağıdının hafif backsplash ile kombinasyonu, beyaz tezgahlar ve çelik aletlerle eşleştirilmiş, alanı genişletiyor.

Küçük Mutfak Yenileme Fikirleri:

 • Süslemelerle veya fayansları veya duvar rengini değiştirerek eski bir mutfağı her zaman renk katarak canlandırabilirsiniz.
 • Tezgah alanını en üst düzeye çıkarın ve donanımı görsel ilgi için düzene koyun.
 • Sofistike bir dokunuş eklemek için lüks yüzeyler ekleyin.
 • Sınırlı alandan uzaklaşmak için göz alıcı bir orta parça takın.
 • Yeterli aydınlatma, küçük mutfağınızın görsel çekiciliği için harikalar yaratabilir.
 • Alanı kullanmak için masanın altına etkili bir şekilde itilebilen oturma düzenlemeleri ile yaratıcı olun.
 • Gömme tavan lambaları veya renkli asma saksıları gibi birkaç yüksek kaliteli eklenti, küçük mutfağınıza şık bir hava katabilir.
 • Duvara monte edilebilen küçük aletleri tercih edin.
 • Mutfak alanının zarafetini artırmak için döşemenizde veya duvarda zarif, güzel desenler kullanın.
 • Her kuytu köşeyi kullanın, kupalarınızı asın, tencere rafları ekleyin ve dolabınızın her santimini kullanın.

Sıfırdan bir mutfağı yenilemeyi veya inşa etmeyi planlıyor, ancak alan eksikliğinden sakınmayı mı planlıyorsunuz? Daha fazla beklemeyin ve mevcut küçük mutfak alanını hayallerinizdeki pişirme alanına dönüştürün. Sınırlı bir alanı, akıllara durgunluk veren estetikle güzel, işlevsel bir alan olarak tasarlayarak sanatsal yeteneğinizi ve tarzınızı gösterin. Akıllı küçük mutfak tasarım hilelerimizi beğendin mi? Aşağıdaki yorumlarda hangisinin size en çok yardımcı olduğunu bize bildirin!

Bir cevap yazın