How to Record and Transcribe Audio in Microsoft Word

Microsoft Word’de Ses Nasıl Kaydedilir ve Metne Dönüştürülür

Microsoft Word, en eski ancak oldukça popüler kelime işlem uygulamalarından biridir. Bir çok özellikle birlikte geliyor. Kullanıcının yapmasına izin veren dikkate değer bir özellik var MS Word’de sesi kaydetme ve yazıya dönüştürme. Basit bir deyişle, bu özellik canlı bir ses kaydını veya önceden kaydedilmiş bir örneği hareket halindeyken metne dönüştürecektir. Bu kılavuzda, bu özelliğin ve ilgili niteliklerinin nasıl çalıştığını açıklayacağım.

Ses kaydı özelliğine yalnızca Microsoft 365 paketinin premium kullanıcıları erişebilir. İlginç bir şekilde, birden çok konuşmacı konuşmalarını ses formatında kaydedebilir. Program, konuşmayı kaydeden çeşitli kişiler arasında kolaylıkla ayrım yapacaktır. Kılavuzu inceleyelim ve tüm süreci ayrıntılı olarak inceleyelim.

Microsoft Word'de Ses Nasıl Kaydedilir ve Metne Dönüştürülür

Microsoft Word’de Ses Nasıl Kaydedilir ve Metne Dönüştürülür

Sesi kaydetmeyle başlayalım.

Sesi Kaydetme

Not

Kaydetmeden önce uygulamanın Mikrofona erişimi olduğundan emin olun. Normalde, sesi kaydetmek için ilk kez kullanmak istediğinizde izninizi isteyecektir. İzin açılır penceresini gördüğünüzde, sadece İzin Ver’e tıklayın.

  • La başlamak Microsoft 365’te oturum açma (premium abonelik)
  • MS Word’ü başlatın
  • Ana Sayfa sekmesinin altında, Dikte.
  • açılır 2 seçenek menüsünden Uyarlamak. [You can click Upload Audio if you wish to transcribe a pre-recorded audio sample present on your PC]
  • Sonra tıklayın Kayda başla
  • zamanlayıcı başlayacak şimdi görüşünüzde bir duraklatma düğmesi var.
  • Yapabilirsin konuşmak ve dilediğiniz her şeyi kaydedin.
  • Bitirdiğinizde, Duraklat buton
  • Sonra tıklayın Şimdi Kaydedin ve Metne Dönüştür

Birkaç dakika süren transkripsiyon bittikten sonra içerik şuraya yüklenecektir: OneDrive. Sesinizin deşifresini artık metin biçiminde de görebilirsiniz. Daha iyi netlik için bir zaman damgası da olacaktır.

Ya Sesli Metnin Metin Çıkışı Yanlışsa

Metin çıktısında yanlış yazıya dönüştürme nedeniyle olabilecek herhangi bir tutarsızlık görürseniz, aynısını manuel olarak düzenleyebilirsiniz. Yanlış olan metin parçasının üzerine gelin ve bir kalem simgesi göreceksiniz. Yanlış metni düzenlemek ve doğru olanla değiştirmek için üzerine tıklayın. İkinci olarak, konuşmacının adını da düzenleyebilirsiniz.

Belgeye Transkript Ekleme

Transkripti düzenlemeyi bitirdikten sonra, Tümünü Belgeye ekle. Bu seçenek, düzenleme bölmesinin altında olacaktır. Bu, ses kaydını ve metinsel transkripti tek belgeye koyacaktır.

Yani, sesi bu şekilde yazabilir ve metin biçimine dönüştürebilir ve bir belgeye kaydedebilirsiniz. Hiçbir şey yazmanıza gerek olmayan hızlı bir belge hazırlamanın harika bir yoludur. Konuşmak ve kayıt yapmak için mikrofonunuzu kullanın. O halde bırakın uygulama üzerine düşeni yapsın. Süper kolay değil mi? Deneyin ve sizin için nasıl çalıştığını bana bildirin.

Sonraki Oku,