How to Insert Emoji in Microsoft Word Documents

Microsoft Word Belgelerine Emoji Nasıl Eklenir

Sohbet kurma şeklimiz büyük ölçüde değişti. Metinler veya aramalar yoluyla sohbet etmenin yanı sıra, kullanıcılar artık emoji kullanarak da sohbet ediyor. Bir kayanın altında yaşıyorsanız, emojiler çeşitli fikirleri veya duyguları ifade eden küçük bir dijital resim veya simgedir. Duygularınızla kendinizi bir metinde ifade etmenizi sağlayan bir araçtır. Yıllar geçtikçe, çeşitli platformlara bir grup emoji eklendi ve neredeyse her duyguyu ifade etmeyi kolaylaştırdı. Sadece duygular değil, bu emojiler aynı zamanda hayvanlar, nesneler, bayraklar ve diğer şeylerden oluşur.

Bunları Android veya iOS cihazlarımızda kullanıyoruz, Windows ve macOS de kullanıcının emojiyi kullanmasına izin veriyor. Bununla birlikte, Microsoft Word Belgelerine bir emoji eklemenizi sağlayan bir araç veya kısayol var. Bunu nasıl yapacağınızı da bilmek istiyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. Bu yazıda olduğu gibi, Microsoft Word Belgelerine nasıl emoji ekleyebileceğiniz konusunda size bir rehber vereceğiz. Öyleyse, bununla birlikte, makalenin kendisine bir göz atalım:

Microsoft Word Belgelerine Emoji Nasıl Eklenir

Microsoft Word Belgelerine Emoji Nasıl Eklenir?

Emojiler, Windows 10, macOS, iPhone, iPad, Android ve web gibi her platformda çalışır. Ayrıca, Microsoft Word’de bir emoji yazmak ve kullanmak da akıllı telefonunuzda yaptığınız gibi kolaydır. Ancak, emojiyi Microsoft Word Belgelerinize eklemek için kullanmanız gereken uygun kısayol tuşunu bilmeniz gerekir.

  1. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız, o zaman basmanız gerekir Windows +. (nokta) veya Windows +; (noktalı virgül). Bu, akıllı telefonunuzda gördüğünüz gibi özel bir emoji seçici açacaktır.
    microsoft word belgeleri emoji
  2. MacOS kullanıyorsanız, o zaman düğmesine basmanız gerekir. Control + Command + Space emoji seçiciyi açmak için

Dikkat çekici bir şekilde, emoji seçici size en son kullanılan tüm emojileri önce gösterecektir. Bunun altında size dizüstü bilgisayarınızda bulunan tüm emojileri gösterecektir. Ayrıca, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kelime belgesine yazarak da belirli bir emojiyi arayabilirsiniz.

emojiyi ara

Sadece basman gerekiyor Windows +. (nokta) veya Windows +; (noktalı virgül) klavyenizdeki düğme kombinasyonu, hangisi sizin için emoji ekran kartını açarsa, aradığınız emojiyi yazmanız yeterlidir. Örneğin, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, ‘yemek’ yazarsanız, emoji size yemekle ilgili tüm emojileri gösterecektir. ‘Bayrak’ ararsanız, Microsoft Word Belgesi’nde kullanabileceğiniz tüm bayrakla ilgili emojileri gösterir.

Aslında, Microsoft Word belgesinde kullanılan emojiler renkli simgeler olarak gösterilecek ve bunları yeniden boyutlandırmakta, sürükleyip bırakmakta, değiştirmekte vs. Word belgesindeki herhangi bir metin, emojinin boyutu da küçülecektir. Ancak, bu emojilerin Android, macOS, vb. Gibi kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak biraz farklı görünebileceğini unutmayın. Çünkü her işletim sisteminin kendine özgü emojiler vardır.

Sarmak!

Yani, benim tarafımda var. Umarım Microsoft Word Belgenize nasıl emoji ekleyebileceğinizle ilgili bu küçük ama ayrıntılı kılavuzu beğenmişsinizdir. Word belgenize emoji eklerken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Böylesine harika bir kapsam için, bizim kontrolümüze gidebilirsiniz. Daha fazlasını okumak için Windows Kılavuzları, Oyun Kılavuzları, Sosyal Medya Kılavuzları, iPhone ve Android Kılavuzları. Android, iOS ve Oyun ile ilgili harika videolar için YouTube Kanalımıza abone olmayı unutmayın. Bir sonraki gönderiye kadar… Şerefe!