How to Add and Use OneNote app in Microsoft Teams

Microsoft Teams’de OneNote uygulaması nasıl eklenir ve kullanılır

Bu eğiticide, OneNote uygulamasını Microsoft Teams’e nasıl ekleyeceğinizi ve kullanacağınızı göstereceğiz. Kilitleme sırasında, işbirliğine dayalı uygulamalar en çok fayda sağlamış gibi görünüyor. Google Meets, Slack ve Teams gibi uygulamalar, kullanıcı tabanında büyük bir artış gördü. İkincisi, Office 365 paketiyle entegrasyonuyla, kullanıcıları için işi oldukça kolaylaştırır.

Büyük grup toplantı çağrılarını gerçekleştirme yeteneği her zaman orada olsa da, uygulamanın rakiplerine göre üstünlük sağlayan işbirliğine dayalı özellikleri. Bu bağlamda, OneNote uygulamasını Microsoft Teams’e de ekleyebilirsiniz. Ve bu kılavuzda size yardımcı olacağız. Bu yüzden daha fazla uzatmadan, talimatlara geçelim.

Microsoft Teams'de OneNote uygulaması nasıl eklenir ve kullanılır

Microsoft Teams’de OneNote nasıl eklenir ve kullanılır

OneNote, Microsoft’un işbirliğine dayalı bir not alma uygulamasıdır. Sadece çizimler değil, aynı zamanda ekran kırpmaları ve sesli yorumlar gibi diğer görevleri de yerine getirebilirsiniz. Dahası, bu notlar yalnızca metinle ilgili değildir, hatta resimler, tablolar ve çizimler ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu dosyaları internetteki herhangi bir OneNote kullanıcısı ile paylaşabilirsiniz. Bu nedenle, OneNote uygulamasını Microsoft Teams’e ekleme yeteneği yalnızca genel iş akışını kolaylaştıracaktır. Bu notta, bu entegrasyonu gerçekleştirmek için gerekli talimatları burada bulabilirsiniz.

Takip edilecek adımlar

 1. Bilgisayarınızda Microsoft Teams uygulamasını başlatın.
 2. İstediğiniz takıma gidin. Bunu, sol menü çubuğunda bulunan Takımlar bölümünden yapabilirsiniz.
 3. Takım adının hemen altında, Genel seçeneğini görmelisiniz, üzerine tıklayın.
  onenote ekipleri ekle
 4. Ardından sağda görünen Genel sekmesinden Artı simgesine tıklayın.
 5. Görünen menüden OneNote uygulamasını seçin.
  uygulama listesi
 6. Artık Yeni Defter Oluşturma, mevcut bir Defter’e göz atma veya mevcut Defter bağlantısını yapıştırma seçeneğiniz olacak.

  not defterleri oluştur veya göz at
  Kaynak: Microsoft Destek Forumu

 7. Benzer şekilde, not defterinizi En Son Açılan Not Defterleri bölümünden de seçebilirsiniz.

Microsoft Teams’deki tümleşik OneNote uygulamasının bağımsız uygulama değil çevrimiçi sürüm olduğunu unutmayın. Yani internete bağlı kalmanız gerekecek. Özelliği hakkında konuşursak, uygulamanın sunduğu ile aynı şeyleri alırsınız. Bunlar arasında numaralandırmayı tutan Giriş bölümü; stil geri al, yinele; kes, kopyala, yapıştır ve diğer ilgili özellikler. Benzer şekilde, sayfalar, resimler, tablolar, ekler vb. Eklemek için ekle işlevini de kullanabilirsiniz.

onenote ekipleri araç çubuğu

Çizim stillerini ve renklerini çizmenize veya özelleştirmenize olanak tanıyan Çizim seçeneği de burada mevcuttur. En sağda, bir Tarayıcıda aç seçeneği göreceksiniz. Üzerine tıklamak sizi OneNote Online sayfasına götürür. Böylece, Microsoft Teams’de OneNote uygulamasını ekleme ve kullanma kılavuzunu sonlandırıyoruz. Ayrıntılı özellik listesinden de bahsettik. Hala herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.