Meksika Tavuk Salatası – Hızlı ve Kolay Tarif!

Meksika Tavuk Salatası Tarifi

Meksika’da tavuklu salata, bu ve dünyanın diğer mutfaklarında ton balıklı salata veya Rus salatası kadar yaygın bir yemektir. Aslında, parçalanmış ve mayonez ve / veya krema ile tatlandırılmış ana bileşen dahil olmak üzere üç salatanın hepsi sunumda benzerdir. Aynı şekilde, Meksika versiyonunun orijinal Rus salatasının bir uyarlaması olduğunu düşünenlerin çoğu. Bu nedenle, bu yemek Rus Meksika tavuk salatası olarak da bilinir. Burada bizi ilgilendiren tarifte, Meksika salatası, tüketicinin damak zevkine göre değişebilen patates ve diğer sebzelerin yanı sıra genellikle göğüs kullanıldığını vurgulamalıyız.

RecetasGratis’te size, onu çok daha zengin kılan bir sarımsak dokunuşuyla klasik Meksika tavuk salatası tarifini sunuyoruz. Tam ve lezzetli bir yemeğin tadını çıkarmanızı sağlayacak çok basit ve hızlı bir hazırlık olduğunu göreceksiniz. Öğrenmek için okumaya devam edin Meksikalı tavuk salatası nasıl yapılır.

6 kişi
45 dk.
Gelen
Çok düşük zorluk

Meksika Tavuk Salatası Yapmak İçin Malzemeler:

Meksika Tavuk Salatası nasıl yapılır:

1

Kaynatın, boşaltın ve tavuk göğsünü parçala. Salata yapmak için hayvanın bu kısmının tercih edilmesi tercih edilir, ancak örneğin artık kızarmış tavuk budu varsa, bunları da kullanabilirsiniz.

Meksika Tavuk Salatası Tarifi - 1. Adım

2

Sebzeleri pişirin Ayrıca kaynar suda seçilir, daha önce yıkanır ve büyükse doğranır. Meksika tavuk salatası, tamamlayıcı malzemelerden ziyade çeşniler ve ana malzemeyi sunma şekli ile karakterize edildiğinden, en sevdiğiniz malzemeleri seçebilirsiniz. Yeşil bezelye, patates, havuç ve hatta yeşil elma kullanabilirsiniz. Yeşil elma pişirilmemeli, sadece soyulmalı ve küp küp doğranmış olmalıdır. Sebzeleri hazır olduklarında süzün ve pişirmeyi kesmek için soğuk su altında çalıştırın.

Hile: Ayrıca kullanabileceğiniz çeşitli pişmiş sebzeler de satıyorlar.

Meksika Tavuk Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Tüm malzemeleri bir kaseye koyun mayonez ve krema dahil onları karıştırın. Tadına göre tuz ve karabiber miktarı olacaktır. Meksika tavuk salatanızı tamamen ev yapımı yapmak için, bu tariflerle evde hem mayonez hem de krema yapmanızı öneririz:

Meksika Tavuk Salatası Tarifi - 3. Adım

4

Hizmet edebilirsin Meksika salatası tarifi marul yaprakları, bir sandviç, kraker veya tam tahıllı kraker ile. Sonunda bu malzemeyi içeren bir Meksika tavuk dirseği salatası çeşidi var. Elbette dirsekler önceden kaynar suda pişirilir ve süzülür.

Meksika Tavuk Salatası Tarifi - 4. Adım

Meksika Tavuk Salatası Servis Etmek İçin Daha Fazla Fikir

Meksika tavuk salatası da servis etmek için harika taco ekmeğinde, aynı zamanda yeniden kurutulmuş fasulye yatağına sahip olabilir. Aşağıdakiler gibi diğer mezeler eşliğinde başlangıç ​​olarak hizmet etmek mükemmeldir: