Kinoa ve Tavuk Salatası

Kinoa ve tavuk salatası tarifi

Yavaş yavaş kinoayı büyük bir başarıyla beslenmemize dahil ediyoruz. Hepimiz, bizi vitamin ve tokluk ile dolduran bu karmaşık karbonhidrat yalancı tahılın sayısız faydasını biliyoruz. Tavuk proteini ve kinoa proteinleri eşliğinde bu salata ile kilo vermek veya dengeli beslenmek için ideal olan çok sağlıklı bir tarif elde edeceğiz.

kinoa ve tavuk salatası tarifi RecetasGratis’de sunduğumuz çok kolay, az malzemeden yapılmış ve lezzet dolu. Kaçırma!

4 kişi
45 dk.
Ana yemek
Düşük zorluk

Kinoa ve tavuk salatası yapmak için malzemeler:

Tavuklu Kinoa Salatası nasıl yapılır:

1

Bir tencereye tavuk göğsü koyun ve üzerini su ile kapatın, biraz tuz ve iki defne yaprağı ekleyin. Tavuğu 30 dakika pişirin orta-kısık ateşte veya göğüsler pişene ve yumuşayana kadar.

Kinoa ve Tavuk Salatası Tarifi - 1. Adım

2

Başka bir tencerede kinoayı pişir. Bunu yapmak için, su pişirme oranını görmek için pakete bakın. Bizimkilerde bir ölçü kinoa üç ölçü su. Suyu biraz tuz ve defne yaprağına koyun. Kaynamaya başladığında kinoayı ekleyin. Kinoanın pişirme süresi için pakete de bakın. Bizimkilerde 10 dakika pişirme ve 5 dinlenme belirtilmiştir. Kinoa şişmiş ve tüm suyu emmiş olacaktır. Rezervasyon.

Kinoa ve Tavuk Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Göğüsler piştikten sonra boşalt ve kes bir bıçak yardımıyla. Kinoa ve tavuklu salatayı zevkinize göre yapmak için ince ince fileto yapabilir veya daha kalın fakat çok büyük olmayan parçalar halinde kesebilirsiniz.

Hile: Dilerseniz ızgara tavuk ve kinoa salatası yapabilirsiniz.

Kinoa ve Tavuk Salatası Tarifi - 3. Adım

4

Kinoayı tavuk parçaları ile birlikte bir kaseye koyun., mısır ve nar taneleri. Biraz tuz ve yağ ekleyin. İyice karıştırın ve bir çiseleyen balzamik sirke ile servis yapın. Kinoa, tavuk ve avokado salatası yapmak istiyorsanız, aynı zamanda lezzetli olacak, bir avokadoyu soyup kesmeniz yeterli. Paslanmadan nasıl korunacağını öğrenmek için makalemize bakın: “Avokado nasıl korunur?”.

Hile: Narı şeftali, ananas, portakal, karpuz veya en çok sevdiğin başka bir meyve türü ile ikame edebilirsiniz.

Kinoa ve Tavuk Salatası Tarifi - 4. Adım

5

Salatayı süslemeyi tercih ederseniz kinoayı pişmiş mısırla karıştırmanızı öneririz. Üzerine tavuk şeritleri koyun ve üstüne nar taneleri koyun. Son olarak, balzamik sirke serpiştirin.

Kinoa ve Tavuk Salatası Tarifi - Adım 5

6

Her iki yönden de çok zengin olacağı için salatayı hem sıcak hem de soğuk olarak servis edebilirsiniz. Artık biliyorsun tavuklu kinoa salatası nasıl yapılırdevam edin ve deneyin ve yorumlarınızı bırakmayı unutmayın.

Umarım tarifi beğenmişsinizdir ve sizi Cakes adlı blogumu ziyaret etmeye davet ediyorum.

Kinoa ve Tavuk Salatası Tarifi - 6. Adım

Tavuk Kinoa Salatası – Kalori ve salata sosu

Kinoa ve tavuk salatası çok sağlıklı derdik ama neden? Çok basit, haşlanmış tavuğu pişirerek yemeğe yağ içermeyen bir protein alımı sağlayabiliyoruz. Ayrıca hem kinoa hem de mısır ve nar besin değeri yüksek, kalori alımı düşük gıdalardır. Bu salatadan yaklaşık 100 gram 140 ila 150 kalori arası.

Şimdi, ya salatayı baharatlamak istersek? Açıkçası kalori alımı artar, ancak biraz artan kaloriye rağmen bize lezzet ve besin sağlayabilecek sağlıklı seçeneklerimiz var. Şekersiz balzamik sirkeye ek olarak şekersiz soya sosu ve aşağıdakileri öneriyoruz ev yapımı salata sosu: