Kendinize temiz ve düzenli bir ev tutmayı öğretmeniz için 4 alışkanlık

Bizim gibisiniz ve başkalarının evlerini bu kadar temiz ve düzenli tutmayı nasıl başardığını hep merak ediyor musunuz? Bizim mekanlarımızda, ayakkabılardan çamaşırlara ve dergilere kadar her zaman rastgele şeyler varmış gibi görünüyor. Özellikle küçük çocuklarınız varsa, evinizi düzenli tutmak zor olabilir. Temiz bir ev aslında tamamen ayak uydurmak ve bazı iyi alışkanlıklara sahip olmakla ilgilidir.

Kendinize bu alışkanlıkları öğretin.

1. Çamaşırları hemen katlayın

Belki çamaşır yıkamaktan çekinmiyorsun, ama devam etmekte zorlanıyorsun. Temiz giysileriniz, yapmak istediğinizde katlanmayı bekleyen bir sepete mi düşüyor? Kıyafetleriniz bundan dolayı sadece kırışmaz; ayrıca evinizin etrafında gereksiz dağınıklığa neden olur. Kurutma makinesi uyarı sesi verir vermez temiz çamaşırları katlamayı kendinize öğretmeye çalışın. Kurutucu kullanmıyor musunuz? Ardından çamaşırları kurutma rafından çıkarır çıkarmaz katlamalısınız.

2. Düzenli ayakkabılar

Uzun bir günün ardından eve döndüğünüzde, koltukta oturup ayakkabılarınızı tekmelemek çok cazip geliyor. Ancak bu hemen oturma odanızın dağınık görünmesine neden olur. Kendinize ve aile üyelerinize ayakkabıları uygun yerlerine hemen toplamayı öğretin: bir ayakkabı dolabı veya özel olarak belirlenmiş başka bir yer. Bu şekilde, rastgele ayakkabılara takılmayacaksınız ve Bu, özellikle ayakkabılarınızı kapının önünde çıkarırsanız, evinizde daha az toz ve kir olduğu anlamına gelir.

Evinizi düzenli ve temiz tutmanıza yardımcı olacak diğer iki alışkanlığı okumak için bir sonraki sayfaya gidin!

Sayfa 1/2