Kavrulmuş Kabak Salatası – Kolay

Kavrulmuş Kabak Salatası Tarifi

Bu lezzetli ile daha fazla kabak yiyin kavrulmuş kabak salatasıÇiğ yemeye alışkınsanız, bu şekilde biraz ızgara kabak ile lezzetli ve zarif bir yemek hazırlayıp özel bir güne başlangıç ​​olarak sunabileceğinizi göreceksiniz.

Kabak, bulunduğu tüm yemeklerde lezzetlidir. % 90’dan fazla sudan oluşan bir sebzedir ve sindirim sorunu olan kişiler için mükemmel bir besin kaynağıdır. Ayrıca kabak, yıl boyunca elimizde bulunan iyi bir potasyum kaynağıdır, ancak en iyisi Temmuz’dan Eylül’e kadar hasat edilenlerdir.

O zaman şu tarifle gidelim Kabak salatası Catina’nın Mutfağı’ndan arkadaşlarımızın bize getirdiği, diyetinizde eksik olmaması gereken sağlıklı ve süper sağlıklı bir salata.

4 kişi
1 sa. 30 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Kavrulmuş Kabak Salatası Yapmak İçin Malzemeler:

Kavrulmuş Kabak Salatası nasıl yapılır:

1

Kabaklı salatamızı fındıklı yapmak için fındıkları fırın tepsisine koyarak 180ºC’ye ısıtılmış fırınla ​​10-15 dakika kızartarak başlıyoruz. Soğumalarına izin veriyoruz ve büyük parçaların kalmasını sağlamak için eziyoruz.

2

Öte yandan kabağın uçlarını çıkarıyoruz ve bir santimetre kalınlığında dilimler halinde kesin. Bir kaseye koyup üzerine zeytinyağı ve bir tutam tuz ve karabiber serpiyoruz. En az 15 dakika marine etmelerine izin veriyoruz.

Kavrulmuş Kabak Salatası Tarifi - 2. Adım

3

İçin kabağı kızartmak, bir ızgarayı çok sıcak olana kadar yüksek ateşte ısıtırız. Dilimleri ızgaraya koyuyoruz ve her iki tarafta ızgara yapıyoruz. Sonra bunu bir kaseye koyup üzerine balzamik sirkeyi döküp karıştırıp rezerve ediyoruz.

Eğer ızgaranız yoksa ızgarada kabak da yapabilirsiniz.

4

Kabak soğuduktan sonra kalan yağı, fesleğeni, kekik filizlerini ve fındıkları ekleyin, hafifçe karıştırın.

5

Sonunda hizmet ediyoruz kavrulmuş kabak salatası bir tabağa koyun ve son dokunuşu yapmak için, üzerine kurutulmuş peynir pullarını ve bir sıra sıvı yağı ekleyin.

Ve yıldızla aynı malzemeye sahip başka bir orijinal tarif istiyorsanız, kabağı nane ile denemeyi unutmayın, harika! Her günün menüsünü tamamlamak için harika yemeklerle dolu bir blog olan Catina’nın Mutfağı’nın tariflerine her zaman göz atabilirsiniz.

Kavrulmuş Kabak Salatası Tarifi - Adım 5