Karides ve Avokado Salatası

Karides ve avokado salatası tarifi

karides ve avokado salatası Yapması kolay, hızlı ve lezzetli. Lezzetini arttırmak için hepimizin bildiği beyaz bir sos eklemeye karar verdik: mayonez. Ancak, her hazırladığınızda tarifi seçip değiştirebilmek için başka seçenekler de öneririz.

Öte yandan, hem karides hem de avokado pratik olarak herhangi bir meyve, sebze veya sebzeyle birleşen çok yönlü yiyecekler olduğundan, değiştirilebilen bir dizi bileşen öneriyoruz. Şüphesiz bu, denediğinizde favorilerinizden biri olacak bir salata. Ek olarak, misafirlerimiz olduğunda veya kutlama sırasında bir kokteyl hazırladığımızda mükemmeldir. Ücretsiz Tariflerde okumaya ve keşfetmeye devam edin avokado karides salatası nasıl yapılır.

2 kişi
15 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Ek özellikler:
Orta maliyetli, Haşlanmış

Karides ve Avokado Salatası Yapmak İçin Malzemeler:

Avokado Karides Salatası nasıl yapılır:

1

Karidesleri soyun ve bir kaseye ayırın. Avokado karides salatasını pişmiş veya çiğ karides ile yapabilirsiniz. Çiğ karides kullanmanız durumunda, ızgarada pişirin veya pişirin.

Karides ve Avokado Salatası Tarifi - 1. Adım

2

Avokadoları soyun ve dilimleyin doğranmış veya dilimlenmiş, nasıl isterseniz öyle. Onları karidesle birlikte kaseye ekleyin ve avokadoların kararmasını önlemek için bir damla limon suyu dökün ve karıştırın.

Karides ve Avokado Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Çeri domatesleri kesin yarıda ve Ananas avokado ile aynı büyüklükte küpler halinde. Karides ve avokado salatası yapmaya devam etmek için bu malzemeleri kaseye ekleyin.

Hile: Ananası diğer meyvelerin yerine kullanabilirsiniz. Örneğin karides, avokado ve mangolu, hindistancevizi veya portakallı salata yapabilirsiniz.

Karides ve Avokado Salatası Tarifi - 3. Adım

4

Marul, mayonez ekleyin, karıştırın ve servis yapın. Zaten sahipsin avokado ve karides salatası liste! Mayonez yerine pembe sos, tartar sosu, ballı hardal sosu veya istediğiniz herhangi birini kullanabilirsiniz. Olasılıklar sonsuzdur, bu nedenle denemenizi ve bize hangi sosu eklediğinizi söylemenizi öneririz. Salatayı ayrı kaplarda servis ettik, ancak tek bir kaynakta da sunabilirsiniz. Aynı şekilde salatanın eşlik mi yoksa tek yemek mi olacağına bağlı olarak az çok kişiye hizmet edecektir. Tek bir yemek olarak iki kişilik, eşlik olarak dört kişiliktir.

Karides ve Avokado Salatası Tarifi - 4. Adım

Karides ve Avokado Salatası – Yanlar ve Öneriler

Bu Avokado Karides Salatası Tarifi Servis Edilebilir başlangıç ​​olarak veya tek yemek olarak, çünkü tam ve besleyici. Proteinler, lifler, vitaminler, mineraller ve omega 3 yağ asitleri sağlar.Akşam yemeğinde tatmak isterseniz, biraz zeytinyağı veya şekersiz balzamik sirke ile biraz hafif bir sosla baharatlamanızı öneririz.

Salataya başlangıç ​​ya da garnitür olarak servis ederseniz, yanında ızgara et ve balık, hamburger, beyaz pirinç ve hatta makarna eşliğinde her şeyi karıştırabilirsiniz. Hamburgerlerin et olması gerekmez, ayrıca bu salataya mükemmel uyum sağlayan kinoa burger gibi sebzeler de olabilirler.