İPhone ve iPad’de Sesli Mesajlar Nasıl Kaydedilir

Bu kılavuzda, sesli mesajları iPhone ve iPad’e nasıl kaydedeceğinizi göstereceğiz. iMessage, Apple ekosisteminde iletişim için fiili bir uygulama ve herkesin şahit olması için nedenler var. Çeşitli iPhone, iPad ve Mac’te metin, ses, fotoğraf, eklenti, animojiyi vb. Kolayca göndermenizi sağlar. Aynı çizgide, birçok kullanıcı düz metinlerle uğraşmak yerine sesli mesaj göndermeyi tercih ediyor. Bununla birlikte, fotoğraflar ve videolar yerine bu sesli notlarla işler biraz farklı çalışır.

Son ikisi cihazınıza kaydedilirken, bu sesli mesajlar otomatik olarak kaydedilmez. Oynat düğmesine bastığınızda, iki dakikalık bir zamanlayıcı başlar ve ardından bu sesler tamamen kaybolur. Bununla birlikte, bu mesajların söz konusu süreden sonra otomatik olarak silinmesini engelleyebileceğiniz şık bir yöntem vardır. Aynı şekilde, yerel olarak da cihazınıza kaydedebilirsiniz. Bu kılavuzda, her ikisi için de talimatları listeleyeceğiz. Öyleyse bu notta, iPhone ve iPad’de sesli mesajların nasıl kaydedileceğine dair kılavuza geçelim.

İPhone ve iPad'de Sesli Mesajlar Nasıl Kaydedilir

İPhone ve iPad’de Sesli Mesajlar Nasıl Kaydedilir

İlk olarak, sesli mesajların otomatik olarak silinmesini önlemek için size adımları göstereceğiz. Bununla işimiz bittiğinde, size bu sesli notları cihazınıza kalıcı olarak nasıl kaydedeceğinizi göstereceğiz. Ayrıntılı talimatlar için takip edin. ‘

Sesli Mesaj Geçerlilik Tarihini Değiştir

hiç sona ermeyen

 1. İPhone / iPad’inizde Ayarlar’a gidin.
 2. Mesajlar’a gidin ve Sesli Mesajlar bölümüne gidin.
 3. Bunun içinde Expire seçeneğini seçin.
 4. Varsayılan olarak 2 dakika sonra ayarlanacaktır. Asla olarak değiştirin.

İMessage’da Sesli Mesajları Kaydetme

Şimdi bir sesli mesaj aldığınızda, sağ alt köşede Keep seçeneğini göreceksiniz. Üzerine dokunun ve ardından ilgili sesli not kaydedilecektir. Son kullanma tarihini asla olarak değiştirdiğimiz için, bu notlar iki dakika sonra kaybolmayacaktır.

seçeneği koru

Ancak, yerel olarak cihazınıza kaydedilmezler, bunun yerine iMessage’ın içinde kayıtlı kalmaları gerekir. Bazıları için yeterli olsa da çoğunluk için olmayabilir. Bu nedenle, bu sesli mesajları yerel olarak cihazınıza kaydetmek istiyorsanız, adımlar biraz farklıdır. İşte bu konuda yapılması gerekenler.

Sesli Mesajları Cihazınıza Yerel Olarak Kaydetme

 1. İMessage’ınızda bir sesli mesaj aldığınızda, üzerine uzun basın.
 2. Bu, Kopyala seçeneğini belirleyen bir dizi seçenek getirecektir. (Bir Kaydet seçeneği de görürdünüz, ancak bu birkaç soruna neden oluyor gibi görünüyor, bu nedenle yalnızca Kopyala’ya bağlı kalın).
  sesli mesajları kopyala
 3. Seçtikten sonra, bu dosyayı kaydetmek istediğiniz istenen konuma gidin.
 4. Şimdi bu dizindeki boş bir bölgeye uzun basın ve Yapıştır’ı seçin.
 5. Ses dosyası artık .caf formatında (Core Audio Format) kaydedilecektir.

Oynatmak isterseniz, Finder’ı veya QuickTime oynatıcısını (veya bu CAF formatını destekleyen diğer üçüncü taraf uygulamaları) kullanmanız gerekir. Şimdi neden Kaydet yerine Kopyala seçeneğiyle ilerlediğimiz sorusu geliyor. İkincisi, özellikle iOS 12 veya üzeri sürümdeki kullanıcılar için epeyce soruna neden oluyor gibi görünüyor. İOS 12’den önce Kaydet’i seçtiyseniz, Sesli Notlar uygulamasına aktarılırdı.

Ancak, bu Apple Tartışma Forumlarından da anlaşılacağı gibi, bu artık pek çok kullanıcı için işe yaramıyor gibi görünüyor. Şu andan itibaren, Kopyala-Yapıştır yönteminin kendisine geçmenizi öneririz. Bu notta, sesli mesajların iPhone ve iPad’de nasıl kaydedileceğine dair kılavuzu tamamladık. Hala herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.