İPhone ve iPad’de Notlar Listesinin En Üstüne Bir Not Nasıl Sabitlenir

Birçoğunuz alışveriş listelerini veya diğer önemli şeyleri yazmak için iPhone ve iPad’inizdeki Notlar uygulamasını düzenli olarak kullanıyorsunuz. Görünüşe göre, en önemli notlarınızı unutmanın acısını listenizdeki batık bir noktaya kadar zaten fark ediyorsunuz çünkü çok fazla yeni not oluşturdunuz. İOS’ta, değer verdiğiniz düşüncelerinizi Notlar panelinin en üstüne sabitleyebileceksiniz. Böylece, ne kadar yenilikçi not yaratırsanız oluşturun, bu sabitlenmiş kayıtlar en üstte kalacaktır.

Herhangi bir veriyi depolamak için erişilebilir hale getiren iOS aygıtlarınıza önceden yüklenmiş Notes uygulamasını alırsınız. Notunuzun listenizin en üstünde olmasını istiyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. Bugün, iPhone ve iPad’de Notların Başına Bir Notu Nasıl Sabitleyeceğiniz konusunda bir kılavuzumuz var. Bu yüzden daha fazla israf etmeden, eksiksiz kılavuzumuza başlayalım.

İPhone ve iPad'de Notlar Listesinin En Üstüne Bir Not Nasıl Sabitlenir

İPhone ve iPad’de Notlar Listesinin Başına Bir Not Nasıl Sabitlenir?

Not, listenizin üst kısmında, adı verilen bir bölüm altında kalacaktır. Sabitlendi, notlarınızın geri kalanında veya hangi cihazda hangi iyileştirmeleri uyguladığınız önemli değil.

Şüphesiz kolay bir iş olduğu listenizin zirvesinde bir notu korumanız gerekiyorsa, ona bir iğne ekleyin! Sabitlenmiş verileriniz, iOS 11 üzerinde çalışan tüm cihazlarınız üzerinden senkronize edilir. Bunu yapmak için, aşağıda verilen adımı izleyin:

İOS cihazınızda (iPhone veya iPad) stok Notlar uygulamasını açın.

Notlar uygulamasında gezinin ve klasöre dokunun. Cihazınızda depolanan tüm notların bir listesini göreceksiniz. Şimdi listeden, sabitlemek istediğiniz nota uzun basın.

Şimdi, bundan sonra bir işlem menüsü açılacaktır. Seç Pin Notu resimde gösterildiği gibi listeden.

İPhone ve iPad'de Notlar Listesinin En Üstüne Bir Not Nasıl Sabitlenir

Bu çabadan sonra, sabitlenmiş notlar artık listenin en üstünde özel bir Sabitlendi bölümünde, aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi. Bir şekilde karar verdin sabitlemeyi kaldırmak herhangi bir not ve nasıl yapılacağını bilmiyorum. Merak etmeyin. Her şeyi halletmek için buradayız.

Sabitlemesini kaldırmak istediğiniz sabitlenmiş nota uzun basın.

Şimdi, eylem menüsü tekrar açıldığında. Tıklamak Notun sabitlemesini kaldır. Bundan sonra, sabitlenmiş notunuzun ilk konumuna geri döndüğünü göreceksiniz.

Çok sayıda sabitlenmiş notunuz varsa, gerekirse ek notlarınızı bulmak için Sabitlenmiş bölümü düzleştirebilirsiniz. İCloud’a kaydedilmiş bir notu sabitlerseniz, yürüttüğünüz önemli değişiklikler tüm farklı Apple aygıtlarınızda eşzamanlanacaktır. Tüm notlarınızı düzenlemenin bir başka alternatifi, onları çeşitli klasörlere ayırmaktır.

Sonuç

Sabitlenen notlar, aynı iCloud hesabına bağlı aygıtlarınızın her biri üzerinden eşitlenir. Bundan böyle, akıllı ve basit erişim için tüm değerli notlarınızın listenizin başında kalmasını sağlayabilirsiniz. Tutturulmuş bir notu kaldırırsanız ve onu Yeni Silinmiş bölgesinden yeniden kurarsanız, siz onu manuel olarak ayırana kadar sabitlenmiş olarak kalmaya devam edeceğini unutmamak gerekir.