You Can Know When Someone Leaves or Arrives at a Destination on iPhone and iPad

İPhone ve iPad’de Birinin Ne Zaman Ayrıldığını veya Bir Hedefe Vardığını Bilebilirsiniz

Herkes eğlence ya da temel işler için seyahat eder, ancak önemli olan herkesin bir noktadan başka bir noktaya gitmesi gerektiğidir – bir yerden bir yere ulaşmak için bir yerden ayrılmak ve belki de birkaç kez onlar olmadan sizin ve durumunuz için çok endişelenenler.

Herhangi bir arkadaşınız veya yeni bir yere seyahat eden herhangi bir aile üyesi için endişelenebilirsiniz ve zaman zaman konumlarını bilmek isteyebilirsiniz veya hedeflerine doğru bir şekilde ulaştıklarından endişeleniyorsunuz. Ancak şimdi iPhone veya iPad’iniz aracılığıyla mümkün olabilir.

Bu makalede ayrıca, iPhone veya iPad’i tekrar tekrar kontrol etmenize gerek kalmaması için bir varış noktasına giden veya varan birine nasıl bildirim ayarlayabileceğinizi de anlatacağım.

Seyahat sırasında ek güvenlik için kendi konumunuzu arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle de paylaşabilirsiniz. Konum almak istediğiniz kişiyle iletişime geçmeniz ve bu özellikten yararlanmak için bu adımları izlemeniz gerekir.

İPhone ve iPad'de Birinin Ne Zaman Ayrıldığını veya Bir Hedefe Vardığını Bilebilirsiniz

İPhone ve iPad’de Birinin Ne Zaman Ayrıldığını veya Bir Hedefe Vardığını Bilebilirsiniz.

Bu yazıda, iPhone veya iPad’den konum bildirimlerini almak istediğiniz adımları takip etmeniz gerekenlerden bahsediyorum. İPhone veya iPad’inize her iki taraftan yüklenmiş bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bu yüzden Bul adlı uygulamanızın olup olmadığını kontrol edin. Bunu App Store’dan indirebilirsiniz.

Aşama 1: İPhone veya iPad’inizde Uygulamamı Bul’u açın.

Adım 2: Kişilere dokunun

Aşama 3: Konumumu Paylaşmaya Başla’ya tıklayın.

İPhone ve iPad'de Birinin Ne Zaman Ayrıldığını veya Bir Hedefe Vardığını Bilebilirsiniz

4. Adım: Bu, kişi listenizi açar, konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyi seçin

Adım 5: Gönder’e dokunun

6. Adım: Ardından, konumunuzu ne kadar süreyle paylaşmak istediğinizi soran bir seçenek gelecek, üç seçenek arasından herhangi birini seçin.

7. Adım: Konumunuzu paylaştığınız kişiye dokunun

İPhone ve iPad'de Birinin Ne Zaman Ayrıldığını veya Bir Hedefe Vardığını Bilebilirsiniz

8. Adım: Bildirimin altında bulunan Ekle’ye dokunun

9. Adım: Seçtiğiniz kişi için konuma dayalı bildiriminizi yapılandırmaya başlayacak olan Bana Bildirmeyi seçin.

Adım 10: Yapılandırmayı tamamladığınızda Ekle’ye dokunun.

İPhone ve iPad'de Birinin Ne Zaman Ayrıldığını veya Bir Hedefe Vardığını Bilebilirsiniz

11. Adım: Onay için Bildirim oluştur’u tıklayın.

Bu adımları izledikten sonra, bu özellikle bir yere vardığınızda veya bir yerden çıktığınızda arkadaşlarınıza bir bildirim alabileceksiniz.

Sevdiklerinizin sizi ve güvenliğinizi öğrenmesi için kendi konumunuzu paylaşabilirsiniz ve ayrıca bir yere ilk kez gidiyorsanız yardımcı olabilir.

Sonuç

Bu yöntemle ailenizin veya arkadaşınızın konumunu takip edebilirsiniz. Aynı zamanda bu özellik iPhone ve iPad kullanıcıları için dahildir. Bunun için sizin ve konumunu paylaşmak isteyen kişinin her iki tarafta da iPhone veya iPad’e ihtiyacı var.

Bu özellik yalnızca uygulamayı iOS’tan kullanıyorsanız yapılandırmanıza izin verir. Uygulamamı bul. Uygulamamı bul, arkadaşlarınızın veya herhangi bir aile üyesinin oraya doğru bir şekilde ulaşıp ulaşmadığını bilmediğinizde yüzleştiğiniz daha az endişe duymanıza yardımcı olur.