İPhone ve iPad’de Apple One’a Nasıl Kaydolunur

Yeni Apple One aboneliğiyle Apple’ın sunduğu bireysel hizmetlere abone olmayı unutun. Apple One, Apple TV +, Müzik, Apple arcade ve iCloud olmak üzere dört büyük Apple hizmetinin birleşimidir. Bir Apple One aboneliğine kaydolduktan sonra, kullanıcılara bu hizmetlerin her biri için ayrı ayrı abone olmaya kıyasla önemli ölçüde daha az maliyetli olacaktır.

Elbette bu abonelik planı, Apple ekosistemine bağlı olanlara yardımcı olacaktır. Ancak, Apple bu abonelik için ücretsiz bir deneme veriyor. Böylece aboneliğin size uygun olup olmadığını test edebilirsiniz. Beğenmediyseniz, abonelik ücretsiz veya ücretli olarak sona ermeden önce iptal edebilirsiniz. Öyleyse, bu makalede, iPhone veya iPad’inizden Apple One Aboneliğine nasıl kaydolabileceğinizi görelim.

İPhone ve iPad'de Apple One'a Nasıl Kaydolunur

İPhone veya iPad’inizden Apple One’a nasıl kaydolunur?

İPad veya iPhone’unuzdan kaydolma. Bu yüzden sadece şu adımları izleyin.

  1. Ayarlar’ı açın ve ekranın üst kısmındaki Profilinize dokunun.
    İPhone ve iPad'de Apple One'a Nasıl Kaydolunur
  2. Şimdi Abonelikler’e dokunun ve Apple’ı Edinin altında Şimdi Deneyin’e dokunun.
  3. Ücretsiz deneme başlatmak istediğiniz planı seçin.
  4. Son olarak, Ücretsiz Denemeyi Başlat’a dokunun ve onaylayın.

Voila! şimdi iPhone veya iPad’inizden Apple One hizmetine başarıyla kaydoldunuz.

Apple One aboneliğini iptal etme

Bu plandan herkes yararlanamayacak olsa da, herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce kontrol edebilmesi için ücretsiz deneme olarak mevcuttur. Dolayısıyla, seçtiğiniz tek bir abonelikle daha iyi olduğunuzu düşünüyorsanız ve bu Apple One aboneliği size uymuyorsa, Trail döneminde iptal edebilirsiniz ve bunun için ücret alınmaz. Bunun için şu adımları izleyin:

  1. Öncelikle, yukarıdaki adımlarda belirtildiği gibi Abonelikleri açın.
    İPhone ve iPad'de Apple One'a Nasıl Kaydolunur
  2. Apple bir aboneliğine dokunun ve iptal üzerine dokunun, abonelik iptal edilecektir.

Not: Deneme süresi içinde iptal edilirse, hizmetler derhal durdurulacaktır.

Bununla birlikte, iptal ederken, Apple size örneğin Apple Music gibi herhangi bir servisi korumak isteyip istemediğinizi soracaktır. Dolayısıyla, herhangi bir bireysel hizmet istiyorsanız, şimdi bunları seçebilirsiniz.

İşte Apple One’ın sunduğu farklı planların bir karşılaştırması

Katman Maliyet Hizmetler Paylaşım
Bireysel 14,95 ABD doları Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, 50 GB iCloud saklama alanı Hayır
Aile 19,95 ABD doları Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, 200 GB iCloud saklama alanı Evet, 5’e kadar
Premier 29,95 ABD doları Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade, 2 TB iCloud depolama alanı, Apple News +, Apple Fitness + (2020’nin sonlarında sunulacak) Evet, 5’e kadar

Sonuç

Yani iPhone veya iPad’inizden Apple One aboneliğine bu şekilde kaydolabilirsiniz. Şahsen, Apple Music veya Apple TV gibi diğer Apple servislerini kullanmıyorum. Ancak kullandığım tek hizmet iCloud.

Şahsen benim için Apple One’dan herhangi bir fayda sağlamayacağım. Ancak birden fazla abonelik kullanan bir kişiyseniz, kesinlikle bu Apple One planı paranızı kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca Aile planını seçerseniz, planı aile üyelerinizle paylaşabilirsiniz.