İPhone Olmadan iCloud Saklama Planı Nasıl İptal Edilir

Apple ürününü kullanan herkes, iCloud’da 5 GB’lık ücretsiz depolama alanına sahip olur. Bununla birlikte, bugünün tarihinde, çoğu kullanıcı için bu kadar depolama alanı yeterli olmayabilir. Bu amaçla Apple, müşterilerinin iCloud için fazladan depolama alanı satın almalarına izin veriyor. Abone olan kullanıcılar iCloud saklama planı verilerini saklamanın başka bir yolunu bulursa, aboneliklerini iptal etmek isteyebilirler. Peki ya kullanıcı bir iPhone kullanmıyorsa? İCloud’a abone olmak için birinin iPhone satın alması gerekli değildir. Apple’dan insanların sahip olduğu başka araçlar da var.

Bu kılavuzda, bir iPhone kullanmak zorunda kalmadan iCloud Storage aboneliğinizi nasıl kaldıracağınızı açıklayacağım. Apple Music, iCloud, Apple TV gibi herhangi bir Apple servisini kullandığınızda, buna kullandığınız herhangi bir Apple cihazından erişebilirsiniz. Diyelim ki bir MacBook’unuz var, o zaman iCloud Saklama planınızı kolayca iptal edebilirsiniz. Adımları aşağıda detaylı olarak anlattım. Git bir kontrol et. Bir Windows PC kullanıyor olsanız bile, özel uygulaması aracılığıyla iCloud depolamanın keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.

iCloud saklama alanı planını iptal et

İPhone Olmadan iCloud Depolama Planını İptal Et

Windows PC’niz varsa iCloud aboneliğini iptal etme adımları burada verilmiştir. Windows için iCloud’u kullanırken, o zaman uygulamayı Microsoft Store’dan kullanıyor olmanız gerektiğinden eminim.

Windows için iCloud

 • İCloud uygulamasını başlatın
 • Apple Kimliği kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapmalısınız
 • Sonra tıklayın Depolama> Depolama Planını Değiştir’e gidin
 • Göreceksin Mevcut Plan(ücretli) ve başka Düşürmeyi seçin seçenek (ücretsiz 5 GB depolama alanı)
 • Ücretli planı iptal etmemiz gerektiğinden, 5 GB ücretsiz depolama alanına sahip temel olan ücretsiz planı seçin.

Ancak, 5 GB depolama alanı tüketildiğinde, kullanılmayan dosyaları kaldırırsınız veya iCloud sürücüsünde yer açmak için bunları diğer sabit sürücülere aktarırsınız. Görünüşe göre bu, sınırlı bulut depolama alanına sahip olmanın dezavantajıdır.

Ayrıca, iCloud’u Windows PC / dizüstü bilgisayarınızda kullanmak istemiyorsanız, uygulamayı da kaldırabilirsiniz.

MacBook Kullanıyorsanız Depolama Planını İptal Edin

Apple MacBook kullanıyorsanız, adımlar biraz farklı olacaktır.

 • Tıkla Apple simgesi MacBook ekranınızın üst kısmında
 • Ardından menüden tıklayın Sistem Tercihleri
 • Şimdi tıklayın Apple kimliginiz > nvaiagte iCloud > tıklayın Yönetin
 • Bundan sonra tıklayın Depolama Planını Değiştir
 • Git Düşürme seçenekleri. Orada çeşitli planlar ve ücretsiz plan için seçenekler göreceksiniz.
 • Ücretsiz’i seçin çünkü depolama planımızı iptal ediyor ve varsayılan ve ücretsiz 5 GB depolama alanına bağlı kalıyoruz.

Yani, iPhone’u kullanmak zorunda kalmadan iCloud saklama planı aboneliklerinizi bu şekilde iptal edersiniz. Umarım bu rehber sizin için yararlı olmuştur.

Diğer Kılavuzlar,