İOS 14’te Widget Rengi Nasıl Değiştirilir

Apple, ister cihazlarla ister yazılım serisiyle ilgili olsun, asla heyecan yaratmaz. İkincisi hakkında konuşurken, iOS 14 performans açısından olağanüstü oldu. Ayrıca, büyük bir özelleştirme kapsamı da getirdi. Kullanıcılar, ana ekranlarını uygun buldukları herhangi bir şekilde oluşturabilirler. İOS 14’ün altındaki widget’lar önemli bir güncelleme aldı. Bununla birlikte şunları da yapabilirsiniz: iPhone ve iPad’inizde widget rengini değiştirin en son iOS 14 veya iPadOS 14 üzerinde çalışıyor.

Bu kılavuzda, cihazlarınızdaki widget’ları çeşitli renklerle nasıl değiştirebileceğinizi açıklayacağım. Bu, onu estetik olarak havalı gösterecek ve aynı zamanda bir benzersizlik duygusu yaratacaktır. İPad veya iPhone’un widget’larında rengi değiştirmek için App Store’daki bir uygulamadan yararlanacağız. Uygulanması kolay olan tüm adımlardan bahsetmiştim. Öyleyse, rehbere girelim.

iPhone'da renk widget'ını değiştir

İOS 14’te Widget Rengini Değiştirin

Not

Düz bir widget’a sahip olmak yerine, iPhone / iPad’inizden seçtiğiniz herhangi bir fotoğrafı kullanarak bir widget’in arka planını da ayarlayabilirsiniz. Widget’taki bilgiler arka plan görüntüsünün üzerinde görüntülenecektir.

Renkli Widget’ı Ana Ekrana Ekleme

Şimdi, widget rengimizi, temamızı ve arka planımızı özelleştirmeyi bitirdiğimize göre, widget’ı iPhone ve iPad’inizin ana ekranına ayarlayalım.

  • Ana ekranın boş alanına uzun basın. jiggle modunu başlat
    iPhone'da jiggle modu
  • Sol veya sağ üst köşede bir + simgesi. üzerine dokunun
  • Git Renk Araçları uygulama
  • Seçiniz Widget boyutu > üzerine dokunun Widget Ekle

Sağladığı renk ve tema özelleştirmesinin kapsamı hakkında konuşursak, bu uygulama harika. Ancak, şu an itibariyle, yalnızca tarih, saat ve pil seviyesinden oluşan bir tür widget’ı destekliyor. İleride daha yenilikçi widget stillerini desteklemesi ve widget bileşenlerinde daha fazla çeşitlilik sunmasını diliyorum.

Hepsi iOS 14 ve iPadOS 14’te widget rengini nasıl değiştireceğinizle ilgili. Aygıtlarınızın estetiğini özelleştirmek istiyorsanız, bir deneyin.

Diğer Yararlı Kılavuzlar