İOS 14 Güncellemesinden Sonra iPhone’umda Bildirim Uyarısı Yok

Bu eğitimde, iPhone’unuzu iOS 14’e güncelledikten sonra iPhone’unuzdaki bildirim yok uyarısı sorununu nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz. İOS’un en son yinelemesi, bir sürü güzellik ve yeni özellik satın aldı. Uygulama Kitaplığı ve Hom ekran widget’ları bu sefer ilgi odağının çoğunu ortadan kaldırmayı başardı. Ancak, görünen o ki bu güncellemede her şey iyi ve iyi değil. Son zamanlarda, kullanıcıların güncellemeden sonra iPhone 12 Pro’larında kamera odak sorunuyla nasıl karşı karşıya olduklarını ele aldık.

Aynı şekilde, en son güncelleme de bazılarının temel kopyala-yapıştır işlevini gerçekleştirmesini zorlaştırdı. Ve şu an itibariyle, kullanıcıların iPhone’larını iOS 14’e güncelledikten sonra bildirim uyarıları almadığına dair artan şikayetler var. Bu bağlamda, bu kılavuz bu güncellemenin çeşitli olası nedenlerini özetleyecektir. Aynı şekilde, size bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek çeşitli geçici çözümler de göstereceğiz. Takip etmek.

bildirim uyarısı yok sorunu ios 14

İOS 14’ten Sonra Eksik Bildirim Uyarıları Sorunu

Birçok kullanıcı, cihazlarının cihazlarında bildirim uyarıları gösterememesine ilişkin endişelerini dile getirdi. Ne SMS üzerinden sesli bildirimler alıyorlar ne de kilitli ekranlarında görünen başlık bildirimleri. Aşağıda bu tür birçok örnekten sadece biri var.

bildirim sorunu ios 14

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi, 2000’den fazla kişi bu sorunla karşı karşıya. Ayrıca, herhangi bir tek uygulama ile sınırlı görünmüyor. Bildirimler e-posta veya sosyal medya uygulamalarında bile görünmüyor.

Aynı şekilde kulaklıklarda bile sorun devam ediyor gibi görünüyor. Kulaklıklarını bağladıktan sonra, aynı şey hakkında bilgilendirilmiyorlar veya Bluetooth üzerinden herhangi bir bildirim almıyorlar. Kullanıcılardan birinin bu konuda söylemesi gereken bu:

“14 güncellemeyle hiç metin bildirimi alamıyorum (yani: kilit ekranında nobanner, kulaklıkta çınlama yok, Bluetooth’ta bildirim yok) …….”

Yukarıdaki şikayetlerden, sorunun uzak ve geniş olduğu görülüyor, herhangi bir iPhone ile sınırlı değil. Forumlarda gezinen bazı kullanıcılar, uygulamayı kullanırken bildirim alabildiklerini söyledi. Ancak kapatır kapatmaz veya simge durumuna küçültürmez bildirim sorunları yeniden ortaya çıkar.

Peki, iOS 14 güncellemesinden sonra iPhone’da bildirim yok uyarısı sorunu için olası düzeltmeler nelerdir? İşte sizin için arzu edilen sonuçları verebilecek birkaç makul geçici çözüm.

Olası Düzeltmeler

Apple, bu sorunun nasıl çözüleceğine dair henüz herhangi bir talimat vermemiş olsa da, bazı kullanıcılar için bu sorunu çözmeyi başaran birkaç ipucu var. Onları kontrol edelim.

Düzeltme 1: Bluetooth’u kapatın

Çoğu kişi için sorun, cihazlarında Bluetooth’un etkinleştirilmiş olmasından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Kapatıldıktan sonra sorun giderilmiş gibi görünüyor. İşte kullanıcılardan birinin bu konuda söylediği:

“… Şimdiye kadar tek çözüm, telefonumdaki Bluetooth’u kapatmak oldu. Diğer bir deyişle, Bluetooth etkinleştirildiğinde iPhone’um kilitliyken herhangi bir bildirim almıyorum. Bluetooth’u devre dışı bıraktığımda, bildirimler beklendiği gibi kilit ekranımda görünüyor. “

bluetooth'u devre dışı bırak

Bu yüzden Ayarlar> Bluetooth’a gidin ve geçişi kapatın. İOS 14 çalıştıran iPhone’unuzdaki bildirim uyarısı yok sorununu çözüp çözmediğine bakın.

Düzeltme 2: Kilit Ekranında Göstermeyi Etkinleştir

Bildirimleri almak için iPhone’unuzda Kilit Ekranında Göster özelliğinin etkinleştirilmesi gerektiğini söylemeye gerek yok. Öyleyse, Ayarlar> Bildirimler> Mesajlar’a gidin ve henüz yapılmadıysa geçişi etkinleştirin.

Düzeltme 3: CarPlay’de Gösteriyi Devre Dışı Bırak

Kullanıcılardan biri iPhone’larında Car Pay’i devre dışı bıraktıktan sonra bu sorunu çözebildi. Bu yüzden, Ayarlar> Bildirimler> Mesajlar’a gidip ‘CarPlay’de Göster’ seçeneğini devre dışı bırakarak da deneyebilirsiniz.

carplay fix ios 14 bildirimlerini devre dışı bırak

Düzeltme 4: Banner Stilini kalıcı olarak değiştirin

afiş stili

Bazı kullanıcılar, başlık stilini kalıcı hale getirerek bildirim sorununu düzeltebildi. Öyleyse Ayarlar> Bildirimler> Mesajlar’a gidin ve söz konusu görevi gerçekleştirin. İOS 14 çalıştıran iPhone’unuzdaki bildirim uyarısı yok sorununu çözüp çözemeyeceğine bakın.

Düzeltme 5: Uyarıları Gizlemeyi Devre Dışı Bırak

Belirgin çizgiler boyunca başka bir düzeltme, cihazınızda Uyarıları gizle seçeneğinin etkinleştirilmediğinden emin olmalısınız. Bu seçenek genellikle kişi bazında çalışır, bu nedenle belirli bir kişiden bildirim almıyorsanız, o zaman suçlu bu olabilir.

Bununla birlikte, iPhone’unuzu iOS 14’e güncelledikten sonra iPhone’unuzdaki bildirim yok uyarısı sorununu nasıl düzelteceğinizle ilgili kılavuzu tamamlıyoruz. Hala Apple’dan bu sorunu düzeltecek resmi bir düzeltme veya güncelleme bekliyoruz. Bu arada, yukarıda belirtilen geçici çözümler sizin için işe yarayabilir. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve ayrıca kontrol etmeniz gereken Android İpuçları ve Püf Noktaları.