Infinity CM2SP2 Kullanarak Spreadtrum Unisoc Firmware Nasıl Flash Yapılır

Bu eğitimde, Infinity CM2SP2 aracını kullanarak Spreadtrum Unisoc Ürün Yazılımını flaş etme adımlarını listeleyeceğiz. Bu yonga seti genellikle Çin ve diğer Asya ülkelerinde daha çok öne çıkan düşük kaliteli ve bütçeye uygun cihazlarda bulunur. Piyasada, temel yonga seti olarak Spreadtrum Unisoc ile birlikte gelen pek çok cihaz var. Ayrıca böyle bir cihaza sahipseniz, Infinity CM2SP2 sizin için kullanışlı olabilecek böyle bir araçtır.

Bu aracın en önemli özelliği, stok üretici yazılımını flaş etme yeteneğidir. Ancak cihazınız en son güncellemeyi OTA aracılığıyla zaten almış olabilir, öyleyse neden bu manuel rotayı kullanın. Mesele şu ki, otomatik güncelleme işlemi yalnızca cihaz tam çalışır durumda olduğunda uygulanabilir. Bununla birlikte, yanlış bir özel ikili programın yanıp sönmesiyle sonuçlanırsanız, cihaz bir önyükleme döngüsü veya yumuşak tuğla durumuna geçebilir.

Aynı şekilde, güncellemeler genellikle gruplar halinde yayınlanır. Sonuç olarak, ilk aşamada yalnızca bir avuç kullanıcı bunları alır. Bundan sonra, yavaş yavaş diğer kullanıcılara açılır. Bu işlem genellikle biraz zaman alır. Dolayısıyla, yukarıda belirtilen tüm bu senaryolarda, en kolay çıkış yolu, stok üretici yazılımını cihazınıza yüklemektir. Ve bu kılavuzda size bunun nasıl başarılabileceğini göstereceğiz. Aşağıda, Infinity CM2SP2 aracını kullanarak Spreadtrum Unisoc Ürün Yazılımını flaş etmek için ayrıntılı talimatlar verilmiştir.

flash Spreadtrum Unisoc Firmware Infinity CM2SP2 aracı

Infinity CM2SP2 Kullanarak Spreadtrum Unisoc Firmware Nasıl Flash Yapılır

Bu aracın sunduğu çok sayıda özellik vardır. Bunlar, diğerleri arasında PAC / BIN / SPD_PROG sabit yazılımını, yedekleme verilerini, flash bölüm dosyalarını, cihaz bilgilerini okuma becerisini manuel olarak flaş etme becerisini içerir. Şu andan itibaren, en önemli işlevselliğine, yani stok üretici yazılımını flaş etmeye odaklanacağız. Ayrıntılı talimatlar için takip edin.

Önkoşullar

 • Bu araçla, cihazınızın yanıp sönmesi gereken stok üretici yazılımını indirin.
 • Aynı şekilde, Infinity CM2 dongle’a da sahip olmanız gerekebilir. Bu, CM2SP2 (bu kılavuzda kullandığımız) dahil olmak üzere çeşitli Çince Mucize II (CM2) yazılımını çalıştırmak için gereklidir.
 • Ardından, en son Spreadtrum USB Sürücülerini PC’nize yükleyin: SPD USB Sürücüleri
 • Son olarak, Infinity CM2SP2 aracını bilgisayarınıza indirip kurun.

Bu kadar. Gereksinimler bunlardı. Şimdi, Infinity CM2SP2 aracını kullanarak Spreadtrum Unisoc Ürün Yazılımını flaş etme adımlarına devam edebilirsiniz.

Talimat Adımları

 1. Başlamak için, bilgisayarınızda Infinity CM2SP2 aracını başlatın. Otomatik olarak Platform bölümüne alınmalısınız.
 2. Şimdi, CPU’nun altındaki CPU Tipini seçin [Platform] açılır liste.
 3. Ardından Model Türü bölümünün altındaki Model numarasını seçin.
  platform ve model
 4. Her iki seçimi de yaptıktan sonra, Infinity CM2SP2 aracının Flaşör sekmesine gidin.
 5. Şimdi, Flaşörün boş bölgesinin içine çift tıklayın [PAC/SC] Bölüm.
  boş çift tıklayın
 6. Bunu yapmak gezinme kutusunu açacaktır. Firmware dosyasını seçin ve Aç’a tıklayın.
 7. Araç şimdi aygıt yazılımını okumaya başlayacak ve ardından ilgili cihaz bilgilerini de görüntüleyecektir.
  Spreadtrum Unisoc cihaz bilgisi
 8. Ayrıca, yukarıdaki boş bölge artık Infinity CM2SP2 aracıyla yanıp sönmeniz gereken tüm Spreadtrum Unisoc Firmware dosyalarıyla doldurulacaktır. Bu durumda yanıp sönmesini istemediğiniz dosyaların seçimini kaldırabilirsiniz.
  bölüm dosyaları
 9. Şimdi Flash Ayarları menüsünde, önceden ayarlanmış seçeneklerle ilgili fazla bir fikriniz yoksa, tüm alanları işaretlemeden bırakmanız önerilir. Ardından Flash düğmesine basın.Infinity CM2SP2 flaş ayarları
 10. ‘Cihaz bekleniyor’ mesajını gördüğünüzde, cihazınızı kapatın, Önyükleme tuşunu (genellikle Sesi Kısma tuşu) basılı tutun ve ardından cihazınızı USB kablosuyla PC’ye bağlayın.Spreadtrum Unisoc cihazı bağlandı
 11. Cihaz Bağlandı mesajını görürseniz, ilerlemeye hazırsınız demektir. Aksi takdirde, Sesi Açma veya Ses Tuşlarının ikisini de Önyükleme anahtarı olarak kabul edin ve ardından PC’ye bağlanmayı deneyin. Bu sefer başarılı bir bağlantı kurmalısınız.
 12. Yanıp sönme işlemi şimdi başlayacak ve birkaç dakika sürecektir. İşlem tamamlandığında, Bitti Mesajı ile size bilgi verilmelidir.
  Infinity CM2SP2 flaş bitti

Bu kadar. Bunlar, Infinity CM2SP2 aracını kullanarak Spreadtrum Unisoc Ürün Yazılımını flaş etme adımlarıdır. Yukarıda belirtilen yanıp sönen talimatlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ve aynı zamanda görülmeye değer Android İpuçları ve Püf Noktaları.