İCloud.com’da Silinmiş Fotoğraflar ve Videolar Nasıl Kurtarılır?

Hatalar olur, ancak bazen işinizle ilgili bir güçlük oluşturabilirler. Hemen hemen herkes bazı kritik görüntüleri veya videoları yanlışlıkla sildi ve daha sonra pişman oldu. Ancak bir iPad veya iPhone iseniz ve Apple ekosistemindeyseniz, bundan özgürsünüz. Apple’ın iCloud hizmetini kullanıyorsanız ve iCloud fotoğraflarınız etkinse, silinmiş görüntü veya video dosyalarını otuz gün içinde kurtarma seçeneğiniz vardır.

Apple, daha yüksek depolama seçenekleriyle iCloud hizmetinin sorumluluğunu üstleniyor. Ancak her cihaza bağlı olmanın rahatlığı düşünüldüğünde, bunu makul bir masraf haline getirir. Apple’ın iCloud servisi tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışır ve iCloud’daki bir dosyada herhangi bir değişiklik yaptıysanız, tüm cihazlarınıza yansır. Bu nedenle, yanlışlıkla herhangi bir fotoğrafı veya videoyu sildiyseniz, kullandığınız diğer Apple cihazlarının iCloud’unda görünmez. Bununla birlikte, silinen görüntüyü veya video dosyasını kurtarmak için tarayıcılı bir cihaza ihtiyacınız olacak ve bunu birkaç dakika içinde kolayca yapacaksınız. Öyleyse, silinen görüntüleri veya videoları iCloud aracılığıyla geri yükleme sürecine göz atalım.

İCloud.com'da Silinmiş Fotoğraflar ve Videolar Nasıl Kurtarılır?

İCloud.com’da silinen görüntüler ve videolar nasıl geri yüklenir?

Yukarıda belirtildiği gibi, bu yöntem yalnızca bir tarayıcı gerektirir. Web tarayıcınız için hangi cihazı kullandığınız önemli değildir.

 • Tercih ettiğiniz herhangi bir web tarayıcısını başlatın ve iCloud.com’a gidin.
 • İCloud hesabınızda oturum açmak için Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin.
 • Ardından iCloud ana sayfasını göreceksiniz. Burada “Fotoğraflar” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından iCloud fotoğraflarında, sol bölmede “Son Silinenler” sekmesini bulacaksınız. Üstüne tıkla.
 • Burada, son 30 gün içinde herhangi bir Apple cihazınızdan sildiğiniz tüm fotoğrafları ve videoları göreceksiniz. 30 günden daha önce silinen herhangi bir resim veya video bu pencerede görünmez. Bunun nedeni, silinen fotoğrafların ve videoların, silme işleminin üzerinden 30 gün geçtikten sonra son silinen bölümden otomatik olarak kaldırılmasıdır.
 • Ardından kurtarmak istediğiniz fotoğrafları ve videoları seçin ve son silinen sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Kurtar” seçeneğine tıklayın.

Dosyayı buradan kurtarır kurtarmaz, silindiği Apple cihazına otomatik olarak geri yüklenecektir.

Ayrıca, 30 gün dolmadan yakın zamanda silinen bölümdeki resimleri ve videoları temizleme seçeneğine de sahipsiniz. Bunu yapmak için,

 • Bir web tarayıcısı açın ve iCloud.com’a gidin.
 • İCloud hesabınızda oturum açmak için Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin.
 • Ardından iCloud ana sayfasında “Fotoğraflar” seçeneğine tıklayın.
 • İCloud fotoğraflarında, sol bölmede “Son Silinmiş” sekmesini bulacaksınız. Üstüne tıkla.
 • Buradan silmek istediğiniz fotoğrafları ve videoları seçin ve küçük çöp kutusu simgesine tıklayın. Ardından sil’e tıklayın.

Silinen fotoğrafları ve videoları iCloud.com’da bu şekilde kurtarabilirsiniz. Bu kılavuz hakkında herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, aşağıya yorum yapın, size geri döneceğiz. Ayrıca, diğer makalelerimize de göz attığınızdan emin olun. iPhone ipuçları ve püf noktaları, Android ipuçları ve püf noktaları, PC ipuçları ve püf noktalarıve daha yararlı bilgiler için çok daha fazlası.