İç mekan bitkilerinizi ahşap çiçeklik katlı standı modelleri

Dolu bir ev bitkileri hayat ve renk dolu bir evdir. Çiçekleri olsun ya da olmasın, daha büyük veya daha küçük olsun, iç mekan bitkileri her ortamı kendi başlarına süsleyecektir. Ahşap çiçeklik 2021 saksılık sehpa

Ve onlara iyi bakmaları için, bazı DIY destekleri almak gibisi yoktur: tencerelerinizi yerleştirmeye ve oturma odanızın veya mutfağınızın o hüzünlü köşesini aydınlatmaya hizmet edeceklerdir . İşte bazı basit, pratik ve çok dekoratif fikirler.

Ahşap ekranlar

Ahşap çıtalar ile iç mekan bitkilerinizi yerleştirmek için dikdörtgen yapı destekleri oluşturabilirsiniz. Bitkilerinizin muhteşem görüneceği kaidelere benzeyecekler.

Çıtalara ek olarak, ince bir tahtaya, çivilere ve ahşap yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Malzemeleri satın almadan önce , tüm parçalar ve ölçüleriyle birlikte desteğin bir çizimini yapın . Kendi elinizle bir ahşap çiçeklik standı nasıl yapılır.

Çıtaları çivi ve ahşap tutkalı ile birleştirerek çerçeveyi oluşturun . Destekler bittiğinde, onları istediğiniz renge boyayabilir veya ahşap renginde bırakabilirsiniz, ancak renksiz mat bir sprey vernik ile korumanız gerekir.

Bitkileriniz için bir merdiven

Daha büyük veya daha küçük, ahşap bir merdiven, iç mekan bitkilerinizi yerleştirmek için mükemmel bir destektir. Evde bir tane yoksa, onu bazı tahtalar ve tahta çıtalarla inşa edebilirsiniz.

Aklınızda bir fikriniz yoksa beğendiğiniz bir model bulun ve kağıt üzerinde parçaların ölçülerini gösteren bir diyagram çizin. İşin iyi gitmesini istiyorsanız bu adım çok önemlidir.

O zaman gerekli panoları almanız gerekecek. Bunları bir dekupaj testeresiyle kendiniz kesebilir , temiz kesimler yapabilir ve tahtadan kıymıkları çıkarmak için kenarları zımparalayabilirsiniz.

Çiviler ve ahşap için montaj yapıştırıcısı ile şemaya göre farklı parçaları birleştirin.

Duvarlardan yararlanın

Metal Duvar destekleri vb fotoğraflar, baskılar, küçük aksesuarlar, kolye, mendiller ve aksesuarları,: teşhir ve görünümde farklı şeyler olması çok pratik ve dekoratif yoludur Şimdi onlara başka bir kullanım verebilirsiniz: birkaç tanesini duvarınıza asarak bitkilerinizi ortaya çıkarabilirsiniz, özellikle de fotoğraftakiler gibi tırmanan türlerse .

Bitkileri iyi seçin ve büyüdükçe desteklere tutun. Size harika görünebilecek birçok tür var.

Modüler bir kompozisyon ile

Duvar küpleri bir yaratmak için raflar olarak kullanılır orijinal depolama kompozisyonu İç mekan bitkileri için mükemmel görüntüler olarak hizmet vermeye: Başka bir işlevi olabilir.

Bazı ayır farklı türlerin yapraklı tencere ve onları raflara yerleştirin. Sonuç, resimde gördüğünüz gibi muhteşem.

Kendi ekicilerinizi yapın

Bazı ahşap kutular, bazı tebeşir boyası veya en sevdiğiniz renklerde tebeşir boyası ve eşleşen bazı desenli artıklar. Bitkilerinizin mükemmel görüneceği kendi saksılarınızı yapmak için başka bir şeye ihtiyacınız yok .

Çalışma aynı zamanda çok basit ve herkes için, hatta DIY dünyasına henüz başlamamış olanlar için mükemmel şekilde uygundur.

– Ahşap kutuları zımparalayarak ve tebeşir boya ile boyayarak başlayın . Su bazlıdır, kullanımı çok kolaydır ve önceden astar uygulaması gerektirmez.

– Ardından kumaşı kesin ve kutuların altını tutkalla sabitleyin (kumaş veya sadece beyaz tutkal olabilir).

– Bitirmek için bazı tekerlekleri kutulara vidalayın .

Onları asmak için bir bar

Tavana monte edilen basit bir perde çubuğu, özellikle asılı türler için tavsiye edilen, bitkilerinizi evde sergilemek için harika ve çok dekoratif bir yol haline gelir .

Buna ek olarak, küçük evler için mükemmel bir çözümdür , çünkü metrekareler kıt olduğunda her zaman bir teşvik olan zeminde yer kaplamadan bitkilerinizin varlığının tadını çıkarabilirsiniz.

Bitkilerinizi asmak için farklı kendin yap fikirleri var : makrome tekniği kullanılarak yapılan asma saksıları yapmaktan (ip veya ipi düğümlemek), bir çubuk takmaya ve resimdeki gibi ip torbaları asmaya kadar. Kolay ve orijinal.

Geri dönüştürülmüş palet ile

Ahşap paleti yeniden kullanmanın birçok farklı ve orijinal yolu vardır Bunlardan biri, bitkileriniz için bir ekran olarak kullanmaktır.

  • İyice temizleyerek ve olabilecek talaşları gidermek için zımparalayarak başlayın.
  • Ardından , özellikle terasa veya bahçeye koyacaksanız , ahşap için koruyucu bir işlem yapabilirsiniz .
  • Son olarak, paleti kolayca hareket ettirebilmek için bazı metal tekerlekleri palete takın. Çiçekler için ahşap saksı standı 

Bir sera tarzında

Bu, tasarımı işlevsellikle birleştiren harika bir fikir Bitkiler gibi siz ve marangozluk de iyi iseniz, küçük inşa edebilirsiniz DIY serayı için en hassas bitkiler maruz.

Bu yardımcı mobilya iki bölümden oluşur: şövale benzeri bir stand ve bitkiler için kap.

– Tasarımın mümkün olduğunca ayrıntılı bir çizimini yapın ve böylece kaç parçaya ve tahta çıtaya ihtiyacınız olduğunu ve hangi ölçülerde olduğunu bileceksiniz.

– Önce onları bir yapbozla kesmeniz gerekecek .

– Daha sonra çivi ve montaj yapıştırıcısı kullanılarak birleştirilmelidir.

Bir kitaplık oluşturun

İç mekan bitkilerinizi evde bulundurmak iyi bir fikir , evin herhangi bir köşesine yerleştirebileceğiniz özel bir raf yapmaktır . Çok fazla derinliğe sahip olmasına gerek yok ve ihtiyacınız olan rafları yapabilirsiniz.

– Kenarları yapmak için yaklaşık 8 veya 10 cm genişliğinde ahşap çıtalar ve raflar için 15 cm genişliğinde tahtalar kullanabilirsiniz.

– Bitki rafınız yapıldıktan sonra istediğiniz renge boyayabilir veya ahşabın doğal tonunda bırakabilirsiniz.

Eski hava ile

Geçmişte meyve ve diğer birçok şeyi saklamak için kullanılan tipik kutular , evinize çok eski bir hava katan bitkiler için dekoratif bir teşhir yapmak için kullanılabilir .

Eski kutuları bulamıyorsanız, eskimiş bir görünüm vermek için yenilerini koyu vernikle işlemek en iyisidir . Judean bitümlü renksiz balmumu karışımı da kullanabilirsiniz.

Resimde gördüğünüz gibi destek olarak bir kutu ve saksıları yerleştirmek için bir kutu yerleştirin.