Hangi Cihazlar Amazon Luna Controller’ı Destekler

Amazon, 24 Eylül’de yaklaşmakta olan bulut tabanlı oyun platformu Amazon Luna’yı duyurdu. Amazon Luna, Google Stadia’ya benzer bir internet bağlantısı kullanarak oyun akışı yapabilir. Ancak çıkış tarihi henüz Amazon tarafından açıklanmadı. Ayrıca Amazon, geri bildirim almak için yalnızca davet için erken bir dönem başlatacak. Amazon, bu geri bildirimi platformun gelecekteki geliştirmeleri için kullanacaktır.

Erken erişim sırasında, Luna 70’ten fazla oyuna sahip olacak ve Amazon ayrıca oyunların tam listesini de sağladı. Amazon ayrıca Luna için yüksek performanslı bir denetleyici duyurdu. Bu oyun kumandası, Nintendo Switch Pro denetleyicisine ve Xbox One denetleyicisine benzer. Bu denetleyici size Amazon mağazasından 50 dolara mal olacak.

Hangi Cihazlar Amazon Luna Controller'ı Destekler

Hangi Cihazlar Amazon Luna Controller’ı Destekler

Mor Luna denetleyici, rahatlık ve doğruluk için tasarlanmıştır ve hassas tetikleyicilere, yön pedlerine, ofset kontrol çubuğuna ve kolay erişilebilen tamponlara sahiptir. Bunun yanı sıra, Bluetooth yerine doğrudan bulut teknolojisini kullanarak gidiş-dönüş gecikmesini 17 ila 30 milisaniye azaltır. Luna denetleyicide ayrıca Alexa bulunur. Oyuncular, oyunları açmak için Alexa sesli komutlarını kullanabilir.

Amazon Luna denetleyici; PC, Mac, Fire TV, iPhone ve iPad’lerle uyumludur. Bunun yanı sıra, düzenli olarak onarım yapmaya gerek kalmadan ekrandan ekrana kolay geçiş sağlar. Ancak, luna denetleyiciyi iPhone veya iPad’inize bağlamak çok kolaydır. Denetleyiciyi bağlamak için verilen adımları izleyin:

  1. Luna Controller uygulamasını cihazınıza indirin.
  2. Kumandanızı açın.
  3. Şimdi ana düğmeyi birkaç saniye basılı tutun.
  4. Bağlantı sürecinin devam ettiğini gösteren turuncu bir ışık düğmenin etrafında dönecektir.
  5. Uygulamayı açın ve Cloud Direct’i kurun.

Kontrol cihazı şimdi cihazınıza bağlanacaktır. Luna denetleyiciyle ilgili tüm sahip olduğumuz bu. Listeye eklenen daha fazla desteklenen cihazla ilgili herhangi bir güncelleme alırsak, sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin. Şimdi, cbak bizim Daha fazlasını öğrenmek için Windows Kılavuzları, Oyun Kılavuzları, Sosyal Medya Kılavuzları, iPhone ve Android Kılavuzları.

Ancak, eğer varsave sorgular, adınız ve e-posta kimliğinizle yorum yapın. Dahası, oyun ve akıllı telefon ipuçları ve püf noktaları hakkında harika videolar izlemek için kendi YouTube Kanalımıza abone olun.