Halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel

Halıdan çay lekesi nasıl çıkarılır?

Çay lekeleri çıkarılması en zor olanlardır. Çizgiler oluştururlar ve kumaş üzerinde sarı, açık kahverengi veya koyu kahverengi izler bırakırlar. Çay, yüzey yapısını sıkıca yiyip renklendirebilen tanen içerir. İçkinizi döküp halıya zarar verirseniz ne yapmalısınız?

Halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel
halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel, çay lekesi nasıl çıkar , çay lekesi halıdan nasıl çıkar , halıya dökülen çay lekesi nasıl çıkar , halıdaki çay lekesi , kurumuş çay lekesi halıdan nasıl çıkar , çay lekesi nasıl çıkar halıdan , çay lekesi ne ile çıkar , bambu halıdan çay lekesi nasıl çıkar , çay dökülen halı nasıl temizlenir , cay lekesi nasil cikar , cay lekesi nasıl çıkar , halı yıkamada çay lekesi çıkar mı , halıdaki çay lekesi nasıl gider,

Çay lekesini çıkarmanın yolları

Lekeleri çıktıktan hemen sonra çıkarmak daha iyidir, böylece kumaş üzerinde hala bir yer edinecek zamanları olmaz. Bunu yapmak için amonyak kullanmayın ve kaplamayı ısı ile kurutmayın. Şaşırtıcı bir şekilde sabunlar, lekeleri daha da dayanıklı hale getirebilir.

Halınızdaki lekeleri çıkarmak için size en uygun yöntemlerden birini seçin: Halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel 

  1. Önce etkilenen bölgeyi temiz, beyaz bir bezle silin. Tamamen çıkarılıncaya kadar alanı köpüklü suyla nemlendirin. Soda, yeni oluşan lekelerle etkili bir şekilde başa çıkmaya yardımcı olan karbondioksit içerir.
  2. Bir bardağa sirke dökün ve üzerine üç damla bulaşık sabunu ekleyin. Solüsyonu bir süngere uygulayın ve yüzeye nazikçe sürün.
  3. Halı temizliği bira ile yapılabilir. Kir tamamen temizlenene kadar alanı beyaz bir bezle birkaç kez kurulayın.
  4. Tıraş köpüğünü alın ve diş fırçanızla kapağın yüzeyine sürün. Bundan sonra, kontamine alan soda veya sade soğuk su ile tedavi edilmelidir. Ortaya çıkan nemi temiz ve kuru bir bezle kurulayın.
  5. 3 ölçü boraks ve 1 ölçü ılık su kullanarak bir çözelti hazırlayın. Karışım, kalın bir macun oluşturmak için dikkatlice hareket ettirilmelidir. Ardından macunu doldurulan alana uygulamak için bir diş fırçası kullanın. Macunu yüzeyde kurumaya bırakın. Vakum. Son olarak, tedavi edilen alanı soda veya sade su ile durulayın. Kalan nemi kuru bir bezle dikkatlice silin.

Etkili problem çözme

Lekeyi hemen çıkaramazsan sirke veya hidrojen peroksit kullan. Bir süngeri bileşimle nemlendirin ve kire uygulayın. Her şeyi 15 dakika bırakın. Ardından alanı sade soğuk su veya soda ile kurulayın. Son olarak nemi temiz ve kuru bir bezle silin. Dikkatli ol! Öncelikle, hidrojen peroksit veya sirkenin kendini nasıl göstereceğini görmek için bileşiğin halının gizli bir bölgesine uygulanması tavsiye edilir. Bu maddelerin beyazlatma özelliği vardır.

Çay izlerini tamamen çıkardıktan sonra, tedavi edilen alanın üzerine beyaz bir bez koyun ve birkaç kat yuvarlayın. Bir kitap veya kettlebell gibi ağır bir nesneyi üstüne sabitleyin. Her şeyi birkaç saat, hatta bir gecede açık bırakın. Halı kuruduktan sonra vakumlayın. İşlem yaparken daima yüzeyin yapısını ve özelliklerini hesaba katın. Örneğin, antika, özel veya ipek bir kaplama üzerine bir içecek dökülürse, denemek değil, profesyonel bir kuru temizleyiciden yardım istemek daha iyidir.

Yüzeyde iz veya hasar kalmaması için halıdaki çay lekelerini nasıl çıkaracağınızdan emin değil misiniz? – şirketinin uzmanlarıyla iletişime geçin! Hizmeti şu anda web sitesinde uygun fiyata sipariş edebilirsiniz!

Halılardaki Çay kahve lekesi nasıl çıkarılır?

Brezilya, dünyada en çok kahve tüketen 20 ülke arasında – toplamda kişi başına 5,8 kg. Brezilya’nın bu içeceği tercih etmesi harika, bu da ev kazaları ve kıyafetlerde ve kilimlerde lekelenme olasılığını artırıyor ve bazı durumlarda profesyonel bir halı temizleme servisi kiralamak için gerekli . size yardımcı olmak için kahve gibi çıkarması zor lekelerle halının nasıl temizleneceğine dair bazı ipuçları sunar . Okumaya devam edin ve püf noktalarımızı keşfedin.

Halılardaki kahve lekelerini çıkarmak için ipuçları 

Temizleme işlemi, lekenin neden olduğu zamana bağlı olacaktır. Yeni bir leke durumunda, ilk adım, olabildiğince fazla sıvı emmek için yumuşak bir bez veya pazen yerleştirmektir. Sıvının yayılmasını önlemek için uçları merkeze doğru emme işlemini gerçekleştirin. Daha sonra  bir çorba kaşığı deterjan, bir çorba kaşığı beyaz sirke ve iki bardak su ile karıştırın. Bu solüsyon bir kap içerisinde olmalı ve temiz bir bez yardımı ile lekenin üzerine, dışarıdan içe doğru ve dairesel hareketlerle yerleştirilmelidir. Son işlem, bölgeye biraz temiz su dökmek ve fazlalıkları başka bir temiz pamuklu bezle çıkarmaktır.Kahve lekesi eskiyse, izopropil alkol ile nemlendirilmiş bir bezin kullanılması kahvenin tamamen çıkarılmasını kolaylaştırabilir, ancak bu her zaman garanti edilmez.

Kumaş pamuklu, beyaz ve küçük ise taş sabunla yıkanması da önerilir.

Bir başka ipucu da ıspanakla birlikte kaynar su kullanarak lekeyi diş fırçası yardımıyla ovmaktır.
 Profesyonel Halı Yıkama 

Bazı durumlarda profesyonel halı yıkama en çok tavsiye edilir. Dream Wash gibi bir halı yıkama , her tür kumaş elyafına göre halı yıkamak için özel tekniklere ve donanıma sahiptir . Çok az su kullanarak en derin kirleri temizleyen bir teknik olan kuru halı yıkamayı da tercih edebilirsiniz . Temizlik pedleri de kokuları ve mikropları yok eder. Ekibimizle iletişime geçin ve konut halılarının yıkanması ,   ticari halı temizliği ve halıdan çay lekesi nasıl çıkar meltem açıkel, çay lekesi nasıl çıkar , çay lekesi halıdan nasıl çıkar , halıya dökülen çay lekesi nasıl çıkar , halıdaki çay lekesi , kurumuş çay lekesi halıdan nasıl çıkar , çay lekesi nasıl çıkar halıdan , çay lekesi ne ile çıkar , bambu halıdan çay lekesi nasıl çıkar , çay dökülen halı nasıl temizlenir , cay lekesi nasil cikar , cay lekesi nasıl çıkar , halı yıkamada çay lekesi çıkar mı , halıdaki çay lekesi nasıl gider,