Güneşlik perde kaç derecede yıkanır

Güneşlikler ve yelkenli tenteler için temizlik ipuçları

Bu, şemsiyenizin kumaşını temizleyecek ve bakımını yapacaktır.

Tüm yıl boyunca kullanılan bir güneş kesen perde şemsiyesi ilkbahar, perde kaç derecede yıkanır yaz, sonbahar ve kış aylarında kire ve sert hava koşullarına maruz kalır. Zamanla, güneşlik yüzeyinde kalıcı güneş radyasyonu nedeniyle kaplamaya gömülebilecek bir kir tabakası oluşabilir. güneşlik Soğuk suda (30 veya 40 derece) kısa bir program seçin  Ayrıca mekanizmalara kir girebilir ve hareketli bileşenlere zarar verebilir. Bu nedenle, yüksek kaliteli malzemeleri korumak için güneş koruyucu ürününüzü düzenli olarak temizlemeniz ve bakımını yapmanız önemlidir. Bu sayede şemsiyenizin kullanım ömrü uzar ve kalıcı bir parlaklığa sahip olur. güneş kesen perde , güneşlik perde kaç derecede yıkanır , güneşlik kaç derecede yıkanır , güneşi kesen stor perde , güneş ışığını kesen perde , güneş kesen stor,

Her zaman tedavinin düzenliliğine bağlı olarak özel temizlik ürünleri gerekli değildir. Metal veya plastik yüzeylere gömülü kirler için güneşten korunma amaçlı bazı özel temizlik ürünleri çok yardımcı olabilir. Çamaşır makinesinden ve güneşlik kumaşını yoğun bir şekilde ovmaktan kaçınmalısınız. En iyi yol, yumuşak bir sünger ve hafif bir deterjan ve su bazlı temizleyici kullanmaktır. Alternatif olarak, özel bir mikrofiber kumaştan yapılmış yüksek kaliteli bir temizlik eldiveni kullanabilirsiniz. Eldiven hem ıslak hem de kuru olarak temizlenebilir ve farklı yıkama programlarıyla uyumludur.

Şemsiyeler için genel temizlik ipuçları

  • En iyi durumda, kir düzenli olarak fırçalanarak kurutulur.
  • Lekeler oda sıcaklığında su ve yumuşak bir fırça ile çıkarılabilir.
  • İnatçı lekeler normal yumuşak bir deterjanla elde yıkanabilir, temiz suyla iyice durulanabilir, kurumaya bırakılabilir ve koruyucu uygulanabilir.
  • Uzman mağazalarda çeşitli sıvı temizlik ürünleri mevcuttur. Daima kullanım talimatlarını ayrıntılı olarak izleyin.
  • Şemsiye kumaşını sadece soğukta, asla ılık veya sıcak suda ve asla çamaşır makinesinde yıkayınız. Akrilik kumaşlar düşük sıcaklıklarda küçülür.

Şemsiyenizin kumaşını bu şekilde değiştirebilirsiniz.

Kirli veya hasarlı bir kumaş, tüm güneşliği değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Kumaşı temizlemek, onarmak veya yeni bir kumaşla değiştirmek için güneş şemsiyesinden nasıl kolayca çıkarabileceğinizi gösteriyoruz.

1) Kapağı sökün.

2) Güneşliği yarı yükseklikte açın.

3) Çubukların ucundaki vidaları elektrikli bir tornavida ile sökerek güneşlik kumaşını çıkarın.

4) Kumaşı şemsiyenizden çıkarın.

5) Yeni, temizlenmiş veya onarılmış kumaşı birden dörde kadar olan adımları tersine çevirerek takın.

6) Güneşliği dikkatlice açın ve kumaşın doğru hizalanıp hizalanmadığını kontrol edin. güneşlik perde kaç derecede yıkanır , güneşlik kaç derecede yıkanır