Göz renginiz sizin hakkınızda düşündüğünüzden daha fazlasını söylüyor

Kahverengi, yeşil, mavi, gri ve aradaki her şey: herkesin gözleri farklı bir renktir. Parlak mavi gözleriniz veya gizemli kahverengi gözleriniz olsun, hepsi güzel ve benzersizdir. Göz renginiz sizi eşsiz kılar! Rastgele bir kişiye bir başkasında neyi çekici bulduğunu sorarsanız, söyleyecekleri on olasılıktan dokuzu vardır: gözler.

Genler
Elbette mantıklı görünüyor, çünkü biri hakkında fark ettiğiniz ilk şeylerden biri. Artı, gözleriniz genellikle düşündüğünüz şeye ihanet edebilir. Tıpkı öfke ve neşe gibi gözlerde hüzün belirir. Görünüşe göre gözleriniz sadece duygularınız hakkında değil, aynı zamanda kişiliğiniz hakkında da bir şeyler söylüyor! Bir İsveç üniversitesi tarafından yapılan araştırma, gözlerinizin hangi renkten sorumlu olduğu genin beyninizdeki frontal lobları oluşturan gen ile aynı olduğunu göstermiştir. Edinburgh Üniversitesi’nden Dr. Anthony Fallone şöyle diyor: “Göz, nörolojik olarak beyne o kadar yakından bağlı ki, ona beynimizin dışarıdan görebileceğiniz tek parçası diyebilirsiniz.” Peki göz renginiz sizin hakkınızda ne söylüyor? Aşağıdan öğrenin!

Kahverengi:
Kahverengi gözlü insanlar lider olarak doğarlar. Kendileri fark etmeyebilirler, ama dünyanın geri kalanı onları böyle görüyor. Bu insanlar diğer birçok insandan daha fazla güven yayarlar. Gözleriniz daha koyu ise bu, cildinizde ve vücudunuzda daha fazla melanin olduğu anlamına gelir, bu da hızlı düşünme yeteneği ile bağlantılıdır.

Mavi:
Mavi gözlü insanlar genellikle nazik ve seksi, ancak nadiren zeki olarak görülürler. Pek çok insanın farkına varmadığı şey, mavi gözlü insanların büyük bir iç güce sahip olduğudur. Araştırmalar, mavi gözlü kadınların genellikle diğerlerine göre doğuma daha iyi dayanabildiklerini göstermiştir. Bu da ilginizi çekebilir: mavi gözlü insanlar daha yüksek alkol toleransına sahiptir!

Gri:
Gri gözler bir tür mavi gözlerdir. Gri gözlü insanları okumak genellikle zordur. Çok içe dönük ve dengeli insanlar olabilirler, ancak aynı zamanda çift kişilikleri de olabilir. Açık gri gözleri olan insanlar ulaşılmaz görünebilir, ancak sizi içeri aldıktan sonra sahip olabileceğiniz en sadık arkadaşlar onlardır.

Yeşil:
Yeşil, tüm göz renkleri içinde en nadir olanıdır. Yeşil gözlü insanlar genellikle çok yaratıcıdır. Araştırmalar, yeşil gözlü insanların, kahverengi gözlü insanların liderlik becerilerine ve mavi gözlü insanların içsel gücüne sahip olduklarını göstermiştir. Gerçek bir ikramiye!

Bu açıklamada kendinizi tanıyor musunuz? Bilmemize izin ver!

Bu makaleyi sonrası için kaydetmek ister misiniz? Pinterest’e sabitleyin!