Görünüşe göre sarımsak sivilceler için harika bir çözüm olabilir.

Düzenli olarak sivilceleriniz olursa, bunun ne kadar can sıkıcı olabileceğini bilirsiniz. Özellikle iş görüşmesi ya da randevu gibi önemli bir şey olduğunda ortaya çıktıkları için. Sivilceyi kurutmayı vaat eden her türlü kremle meşgul olabilirsiniz veya hatta onu patlatmayı deneyebilirsiniz. Sonuç? Küçük bir yara ile kırmızı deri. Neyse ki, çözüm bizde. Bir dahaki sefere sivilcelerini azaltmak istediğinde biraz sarımsak al!

Bunu bir deneyecek misin?

Sarımsak

Neredeyse herkes kilerde yatan bir sarımsak soğanı olacak. Bir diş sarımsak, herhangi bir makarna sosuna anında lezzet katar, ancak aynı zamanda çorbalara veya Asya yemeklerine harika bir katkı sağlar. Sarımsak lezzetli olmasının yanı sıra oldukça sağlıklıdır. Bu soğanlı bitki bağışıklık sisteminiz için çok iyidir ve aynı zamanda iltihap önleyici işlevi de vardır. Bu anti-enflamatuar işlev nedeniyle çiğ sarımsak, yüksek kolesterol seviyelerine karşı da yardımcı olur: arterlerin tıkanmasını önler. Bu nedenle, tzatziki veya aioli’yi çiğ sarımsakla biraz daha sık yapmayı deneyin veya bu sağlık yararından yararlanmak için salata sosuna biraz ekleyin.

Cilt

Yani sarımsak yemenin sağlık açısından pek çok faydası var, ancak bunların dışında daha da fazla faydası var. Sarımsak özellikle cilde faydalıdır. 18. yüzyılda askerler, enfeksiyonları önlemek için yaralarına sarımsak sürdüler. Bunu şimdi yapmayı önermiyoruz, daha iyi bir iş çıkarmak için modern tıbbımız var, ancak sarımsağın enfeksiyonları ve iltihapları önleyebileceğini ve hatta iyileştirebileceğini kanıtlıyor. Sivilceler söz konusu olduğunda tam da ihtiyacımız olan şey budur çünkü sivilce, cildin küçük bir iltihaplanmasından başka bir şey değildir.

Sadece biraz sarımsak kullanarak sivilcelerle nasıl savaşabileceğinizi öğrenmek için bir sonraki sayfaya gidin!

SORUMLULUK REDDİ: Belirli sonuçların garantisi yoktur ve her kişinin sonuçları değişebilir.

Sayfa 1/2