Google Slaytlara PDF Nasıl Eklenir

Google Slaytlara PDF Nasıl Eklenir

Google Slaytlar, sunu oluştururken başvurduğum medyalarımdan biri çünkü bu şekilde insanlarla ortak çalışabiliyorum. Ücretsiz ve kullanımı kolay olduğu için sunum yapma aracı. Google Slaytlar, kullanıcılara bulut tabanlı çözümlerle esneklik sağlar. Ancak, her zaman Google Slaytlar ile ilgili bir sorun vardır. Hatalardan biri PDF dosyalarını yüklemektir. Evet, bir ekleme seçeneği vardır ancak PDF dosyaları talebini karşılayamaz. Ancak, Microsoft PowerPoint söz konusu olduğunda, bu özellik kullanılabilir. Google Slaytlar’ı kullanırken bu durum can sıkıcı olabilir.

Çok fazla endişelenmenize gerek yok çünkü Google Slaytlar’a PDF eklemenin bir yolu var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Google Slaytlara PDF Nasıl Eklenir

Google Slaytlar’a PDF eklemenize izin vermedikleri için Google’ı atlayamazsınız. Ancak Google, Google Slaytlar’a resim eklemenize izin verir. Ayrıca bu resimleri çevrimiçi adrese de bağlayabilirsiniz. Bu, PDF dosyalarını görüntü dosyalarına dönüştürmeniz gerektiği anlamına gelir. Kulağa eğlenceli gelmeyebilir, ama evet bu daha az sinir bozucu fikirlerden biri. Bunu nasıl yapacağımız hakkında ayrıntılı olarak konuşalım:

1.Çözüm: Bir seferde bir PDF sayfası ekleme.

Adım 1: Bir PDF dosyasını JPG’ye dönüştürme

Pekala, buradasın, bu hevesle çözüme ihtiyacın olduğu anlamına geliyor. Bu yüzden yapmanın en kolay yolu bir PDF dosyasını JPG’ye dönüştürmektir. Mevcut ücretsiz çevrimiçi yazılımlardan herhangi biriyle yapabilirsiniz. Ortak adımlar şunlar olacaktır:

  • Herhangi bir ücretsiz araca gittikten sonra PDF dosyanızı yükleyin.

  • PDF’den JPG’ye dönüştür seçeneğine tıklayın.

  • Dönüştürme işlemi tamamlandığında, dönüştürülen dosyayı indirebilirsiniz.

Artık JPG dosyanız var, o halde bir sonraki adıma geçelim.

2. Adım: JPG’yi Google Slaytlar’a ekleme

Görünürlüğü iyileştirmek için her seferinde bir sayfayı kolayca ekleyebilirsiniz. Rahatça yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Bir seferde PDF’nin bir sayfasını eklemek için Ekran Alıntısı Aracı’nı kullanabilirsiniz.
  • Her seferinde bir sayfa ekran görüntüsü alın.
  • Şimdi Google Slaytlar’a gidin. Ve PDF’yi yerleştirmek istediğiniz yere gidin.

  • Ekle’ye gidin ve kırptığınız JPG’yi seçin.

PDF’den daha fazla sayfaya ihtiyacınız varsa, bu adımları tekrarlayın. Bu biraz rahatsız edici geliyor, bu yüzden daha kolay bir yöntem için aşağıdaki yöntemi kontrol edebilirseniz.

2.Çözüm: Tek bağlantı kullanarak bir PDF’yi görüntü olarak ekleyin

Bu, çevrimiçi ücretsiz sürümlerle kolayca yapılabilir. Ya bir görüntüyü tamamen ya da sayfaları birer birer bağlayabilirsiniz (tek bir sayfa yakalamak için Ekran Alıntısı Aracı’nı kullanın).

  • Google Slaytlar’a Ekle’ye gidin ve resmi ekleyin.

  • Yüklemek istediğiniz JPG dosyasını seçin.
  • Bağı seçin ve bu şekilde bağı PDF’ye ekleyebilirsiniz.

Google Slaytlar’a bir PDF’yi bu şekilde ekleyebilirsiniz. Umarım bu, sorununuzu çözmüştür. Başka bir yardım istiyorsanız, yorum bölümünde bize bildirin.