Google hesabını başka cihazdan kaldırma

Google hesabımı diğer Android cihazlardan nasıl kaldırırım veya bağlantısını nasıl kaldırırım?

Cihazları kaybetmek veya değiştirmek, Android sistem kullanıcıları arasında yaygın bir şeydir. Öyle ki, bu durumlardan herhangi biri meydana geldikten sonra Google hesabının bağlantısını birden fazla kez kaldırmaları gerekti. Bu güçlü motor bu popüler işletim sistemini devraldığından beri , Gmail’e kaydolmak vazgeçilmez bir gereklilik haline geldi .

Bunun temel nedeni, Android cihazlar tarafından sağlanan hizmetleri başlatmak ve kullanmak için bu hesaplardan birine sahip olmanız gerektiğidir . Bu nedenle, cep telefonuna girilen her türlü son derece önemli içerik için bir yedekleme ve depolama kaynağı olarak hizmet vermekten sorumludur .

Herhangi bir nedenle bu prosedürü uygulamaya karar verdiyseniz, bunu başarmak için en basit açıklamayı burada bulacaksınız.dizin( )

  1.  Bir bilgisayar aracılığıyla Google hesabının bağlantısını nasıl kaldıracağınızı öğrenin
    1.  Google’da oturum açın
  2.  Google hesabının bağlantısını cihazınız üzerinden kaldırmak ister misiniz? Çok kolay!

Bir bilgisayar aracılığıyla Google hesabının bağlantısını nasıl kaldıracağınızı öğrenin

Bireyin mahremiyeti, hepimizin günlük olarak edindiği ve Google, Android gibi şirketlerin maksimum düzeyde öncelik verdiği bir haktır. Cihazda kayıtlı olan Gmail hesabı , girdiğiniz önemli verileri istediğiniz kullanıma verdikçe saklamaya çalıştığı için koruyucu bir bariyer görevi görür.

Google hesabının bir dijital ortamdan bağlantısını kaldırmak, tüm kaydınızın kaybolmasına neden olacak ve muhtemelen onu kullanmaya devam edemeyeceksiniz. Ancak içeriğiniz posta içinde korunmaya devam ettiği için bunun yalnızca mobilde olacağını unutmamak gerekir .

Bu nedenle, cihazı silmek için gerekli adımları uygulamaya başlamadan önce, önemli verilerin yedeğini almanızı öneririz. Bunu tamamladıktan sonra, aşağıdaki adımları izleyerek istediğiniz siteden Gmail hesabını kaldırabileceksiniz:

Google’da oturum açın

Arama motorunun ana sayfasından , ekranın sağ üst kısmında düzenlenmiş bir daire (resim veya renk ile) olarak sürekli gösterilen hesabınıza erişebileceksiniz . Hesabınıza girdiğinizde, Google’ın özelliklerini değiştirmenize izin verecek seçenekleri görmek için menüye erişmelisiniz.

Söz konusu değişiklikler listesinden zaman içinde kullandığınız cihazları düzenli bir şekilde göreceğiniz “Giriş ve güvenlik” seçeneğini okuyabileceksiniz .

Listeyi ayrıntılı olarak görmek için “Cihazları gözden geçir”e girin ve “Kaldır”a tıklayarak ortadan kaldırmak istediklerinizi seçeceksiniz.

Google hesabının bağlantısını cihazınız üzerinden kaldırmak ister misiniz? Çok kolay!

Öte yandan, Google erişimini kaldırmak için Android cihazını kullanmayı tercih ediyorsanız , bunun bilgisayar üzerinden yapmak kadar basit olduğunu bilmelisiniz. Her iki prosedür arasındaki tek fark, bu prosedürde, bir ana Gmail hesabının kaydına sahip olmadığında, cihazın nasıl değiştirildiğini doğrudan göreceksiniz .

Ancak, yeni cihazda oturum açtığınızda tüm avantajlardan tekrar yararlanabileceğiniz için bu endişelenecek bir şey değildir . Benzer şekilde, yeni bir hesap eklemek de cihazın varsayılan ayarlarına dönmenize ve Android teknolojisinin keyfini çıkarmaya devam etmenize olanak tanır.

Başlamak için, cihazın uygulamalar menüsünde bulunan “Ayarlar” aracına erişmeniz yeterlidir. Orada, Google hesabının bağlantısını kaldırmak için seçmeniz gereken “Hesaplar” adlı bir bölüm bulacaksınız.

Bununla birlikte, menüde, ekipmanın kullanımı boyunca kaydettiğiniz tüm hesap türlerinin bir listesini göreceksiniz , ancak amacınız “Google” bölümüne girmek.

Bir veya daha fazla kayıtlı hesabınız varsa, silmek istediğinizi tıklayarak seçmelisiniz. Ekranınızda üç nokta ile sembolize edilen “Diğer” menüsüne erişmenizi sağlayacak bir pencere açılacak ve orada “Hesabı sil” seçeneğini göreceksiniz .

Son olarak, bu adımı onaylamak için sistem sizden cihazın sahip olduğu güvenlik düzenini veya PIN’i girmenizi isteyecek ve böylece bu basit prosedürü tamamlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir