Google Haritalar Güzergah Verileri Nasıl Dışa Aktarılır

Google Haritalar, aslında orada bulabileceğiniz en iyi dijital haritadır. İstikrarlı hizmetleri ve istisnai standartları ile çoğumuzun çok sık kullandığı bir şeydir. Bununla birlikte, bazı insanlar için Google Haritalar’dan daha iyi performans gösteren Google Haritalar’ın hala alternatifleri var. İnsanlar bu alternatifleri farklı nedenlerden dolayı seviyorlar, ancak dışarıda büyük talep gören birçok başka Haritalar olduğu da bir gerçektir.

Google Haritalar rota verilerini dışa aktarmak istediğiniz bir durumdaysanız, aşağıdaki kılavuzumuz size yardımcı olacaktır. İlk olarak, Google Haritalar’a gerçek bir rota verisi ekleyerek başlayacağız ve ardından bunu üçüncü taraf bir hizmet kullanarak dışa aktaracağız ki bu, açık ara mümkün olan tek yoldur. Bu yüzden, fazla övünmeden, Google Haritalar Rota Verilerini nasıl dışa aktaracağımızı hemen öğreneceğiz.

Google Haritalar Güzergah Verileri Nasıl Dışa Aktarılır

 1. Başlamak için, bilgisayarınızdan Google Haritalar web sitesine gitmeniz ve dışa aktarmak istediğiniz rota verilerini oluşturmanız gerekir.
 2. Web sitesine girdikten sonra varış noktanızı ve başlangıç ​​noktanızı seçin
  • İsterseniz herhangi bir ulaşım modunu seçin
  • tıklayarak Seçenekler düğmesi ve isterseniz ek filtreler
 3. Rota verilerini oluşturmayı tamamladığınızda, web sitesinin sol üst köşesindeki menü simgesine tıklayın.
 4. Ardından, Paylaşın veya haritayı yerleştirin seçenek
 5. Bunu yaparak, bu rota verilerine bir URL oluşturacaksınız. Tıkla Bağlantıyı kopyala yol haritasının oluşturulan URL’sini kopyalamak için düğme
 6. Ardından, GPX’e Haritalar web sitesine gidin, URL’yi boş metin alanına yapıştırın ve Hadi gidelim buton
 7. Web sitesi şimdi URL’yi bir GPX dosyasına dönüştürecektir. Basitçe GPS dosyasını herhangi bir yere kaydedin ve bu, başlangıçta oluşturduğumuz Google Map rota verilerini başarıyla dışa aktaracaktır. Şimdi, bu dosyayı kullanmak istediğiniz diğer herhangi bir uygulamaya veya hizmete aktarabilirsiniz.

Bildiğimiz kadarıyla, Google Haritalar rota verilerini dışa aktarmak için bazı üçüncü taraf hizmetlerine güvenmemiz gerekiyor. Google Haritalar’ın hemen hemen her alternatifi GPX dosyasını desteklediğinden, yukarıdaki kılavuz size iyi bir şekilde yardımcı olmalıdır. Bununla birlikte, yukarıdaki makaleyi okumanın sizi biraz bilgi ile donattığını umuyoruz. Bununla ilgili başka sorularınız varsa lütfen aşağıya yorum yaparak bize bildirin.

Ayrıca, sorularınız varsa veya yardım istiyorsanız, iPhone İpuçları ve Püf Noktalarımıza, PC ipuçları ve püf noktalarına ve Android İpuçları ve Püf Noktalarına göz atın. Teşekkür ederim!