Google E-Tabloları PDF Biçimine Dönüştürme [Guide]

Kurumsal kullanım söz konusu olduğunda, Google E-Tablolar’ı kullanmanın dezavantajları olabilir. Bir e-tablo dosyasını birine doğrudan bağlantı yoluyla gönderirseniz, düzenleme izinleri varsa, üzerinde istenmeyen değişiklikler yapabilir. Yani akıllıca bir hareket Google E-tablosunu PDF formatına dönüştürün. Bu şekilde, Google E-Tablolar’a hiç kimse tarafından müdahale edilmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

PDF’ye dönüştürmek için herhangi bir üçüncü taraf kaynağa ihtiyacınız yoktur. Doğrudan E-Tablolar’dan dosyayı PDF formatına dönüştürebilirsiniz. Bu dönüşümü belirli bir tarayıcı kullanarak yapmak için herhangi bir kısıtlama yoktur. Herhangi bir tarayıcıda veya işletim sisteminde olabilirsiniz. Google E-Tablolar’a yeni başlayanlar için adımları anlattım. Şimdi kontrol edelim.

Google E-Tablolarını PDF’lere Dönüştür

  • Adresini ziyaret ederek Google Drive hesabınızı açın drive.google.com
  • Drive’da, PDF’ye dönüştürmek istediğiniz Google Sheet dosyasını görebilirsiniz.
  • Menü çubuğunda tıklayın Dosya
  • Açılır menüden vurgulayın İndir genişletmek
  • Ardından genişletilmiş menüden seçin PDF belgesi
    Google E-Tabloları PDF'ye dönüştür
  • Sonraki ekranda, PDF sayfasının yönünü, ölçeğini ve kenar boşluğunu ayarlayabilirsiniz.
  • Tıklamak İhracat (çalışma kitabının tamamını veya yalnızca geçerli sayfayı dışa aktarabilirsiniz)

Bu kadar. Google E-Tabloları kolayca PDF dosya biçimine dönüştürmek için yapmanız gereken tek şey bu. Birçok üçüncü taraf çevrimiçi kaynak, Sayfa dosyasını PDF’ye dönüştürür. Bununla birlikte, varsayılan ve resmi dönüştürme yöntemine bağlı kalmak, bence bunu yapmanın doğru yoludur. Umarım bu rehber sizin için yararlı olmuştur.

Diğer Kılavuzlar,