Gmail Adresinizi Kalıcı Olarak Silme

Yeni bir e-posta istemcisine geçmek istiyorsanız veya sadece on yıllık bir e-posta kimliğinden kurtulmak istiyorsanız, bu kılavuz kullanışlı olacaktır. Bu eğiticide, Gmail adresinizi kalıcı olarak silmenize yardımcı olacak ayrıntılı talimatları listeleyeceğiz. Ama ondan önce birkaç önemli konuyu ele alalım. Sizin de farkında olabileceğiniz gibi, Gmail Kimliğiniz birçok başka Google hizmetiyle ilişkilendirilmiş olabilir. Peki bu ürünlere ne olacak?

Pekala, etkilenmeden kalacaklar ve tüm verileri bozulmadan kalacak. Sadece Google, bundan sonra bu hizmetlere giriş yapabileceğiniz alternatif bir e-posta adresi sağlamanızı isteyecek. Yani Play Store’dan yaptığınız alışverişler, Google Drive dosyalarının tümü olduğu gibi kalacaktır. Yalnızca e-postalarınız ve bu kimlikle ilişkili diğer Gmail ayarlarınız silinecektir. Dolayısıyla, bunu akılda tutarak, Gmail adresinizi kalıcı olarak silmek için gereken adımları burada bulabilirsiniz.gmail adresini kalıcı olarak sil

Gmail Adresinizi Nasıl Silersiniz?

Açık olan bir şey var, bu kimlik silindikten sonra bu kimlik üzerinden e-posta gönderip alamayacaksınız. Herhangi biri eski silinmiş adresinize bir posta gönderirse, bir teslimat hatası mesajı alır. Ayrıca, Gmail adresiniz gelecekte başkaları tarafından kullanılamaz.

Daha önce belirtildiği gibi, diğer tüm Google uygulamaları, hizmetleri ve ürünleri normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google hesabının tamamını değil, yalnızca hesabınızla ilişkili hizmetlerden birini siliyorsunuz. Bu notta, Gmail adresinizi kalıcı olarak silmek için gereken adımları burada bulabilirsiniz. Takip etmek

Önkoşul: E-postalarınızın Yedeğini Alın

Öncelikle ve en önemlisi, o Gmail Kimliği ile ilişkili tüm verileri indirmelisiniz. Bunu yapmak için, Google Paket Servisi sayfasına gidin ve silinmek üzere olan Gmail Kimliği ile oturum açın. Varsayılan olarak, tüm Google hizmetleri seçilecektir. Bu kılavuz e-postalara odaklandığından, sağ üstte bulunan Tüm Seçimleri Kaldır düğmesine tıklayabilirsiniz. Ardından Posta bölümüne gidin ve yalnızca bu bölümü seçin.

gmail adres verilerini kaydet

Ayrıca Dahil Edilen Tüm Posta Verileri düğmesini tıklayıp yedeklemek istediğiniz istenen klasörleri (Gelen Kutusu, Gönderilen, Taslaklar vb.) Seçebilirsiniz. Bundan sonra sayfanın altına kaydırın, İleri düğmesine tıklayın ve e-postalarınızın yedeğini almak için ekrandaki talimatları izleyin. Yedeği indirdikten sonra, Gmail adresinizi kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımlarla devam edebilirsiniz.

Talimatlar Adımlar

 1. Başlamak için Google Hesap Ayarları’na gidin.
 2. Hesabınızla giriş yapın ve sol menü çubuğundan Veri ve Kişiselleştirme seçeneğini seçin.
  veri ve kişiselleştirme
 3. Bunun içinde, verileriniz için İndirin, silin veya bir plan yapın bölümüne gidin.
  Hesabı sil
 4. Ardından Bir hizmeti veya hesabınızı sil’e tıklayın.
  bir servisi sil
 5. Şimdi Bir servisi sil seçeneğini tıklayın. Şimdi Google Hesabınızla oturum açmanız gerekecek.
 6. Bu yapıldıktan sonra Google, silebileceğiniz tüm hizmetleri listeleyecektir. Gmail’in yanındaki çöp kutusu simgesine tıklayın. Hesabınıza karşılık gelen verileri indirdiğinizden emin olun. Aksi takdirde, o sayfadaki Verileri İndir seçeneğine de tıklayabilirsiniz.
  gmail silme
 7. Devam ettiğinizde, Bin simgesine tıkladığınızda, Google sizden alternatif bir ‘Gmail dışı’ e-posta adresi sağlamanızı isteyecektir. Bu e-posta kimliği daha sonra silmek üzere olduğunuz hesapla daha önce ilişkilendirilmiş olan Google hizmetlerinize giriş yapmak için kullanılacaktır.
  doğrulama postası gönder
 8. Ardından e-posta adresini girdikten sonra, Doğrulama E-postası Gönder düğmesine tıklayın. Şimdi sağlanan e-posta adresine bir doğrulama mesajı alacaksınız. E-postayı açın ve doğrulama bağlantısını tıklayın.
 9. Görünen onay iletişim kutusunda Evet’e tıklayın, silmek istiyorum [email protected]
 10. Son olarak, Gmail’i Sil ve ardından Bitti’yi tıklayın. Bu kadar.

Bunlar, Gmail adresinizi kalıcı olarak silme adımlarıdır. Hala herhangi bir sorunuz varsa, yorumlar bölümünde bize bildirin. Son olarak, iPhone İpuçları ve Püf Noktalarımıza, PC ipuçları ve püf noktalarımıza ve Android İpuçları ve Püf Noktalarımıza da göz atmayı unutmayın.