Gebelikte Kanama: Nedenleri ve Belirtileri

Hamilelikteki kanamalar adetlerle karıştırılabilir ama gerçekte durum böyle değildir. Hamileliğiniz sırasında asla dönemleriniz olamaz. hamilelikte lekelenme , plasenta previa olup kanaması olmayanlar , dış gebelikte kanama , dış gebelikte kanama kaç gün sürer , normalden az adet kanaması hamilelik , dış gebelikte kanama olur mu , adet bittikten sonra kan gelmesi hamilelik olabilir mi , rahimden kan gelmesi hamilelik belirtisi mi , idrardan kan gelmesi hamilelik belirtisi mi , hamilelikte büyük tuvaletini yaparken kan gelmesi , yerleşme kanaması hesaplayıcı , transfer sonrası yerleşme kanaması kaçıncı gün olur , hamilelikte makattan kan gelmesi bebeğe zarar verirmi , mol gebelik kürtaj sonrası kanama , hamilelikte buyuk abdestten kan gelmesi , tüp bebekte kahverengi lekelenme , 7 aylık hamileyken kan gelmesi, Çünkü rahminizdeki yumurta, rahim zarına çoktan yerleşmiştir ve bebeğiniz olan mucizeye dönüşmeye başlamıştır. Bu noktada bebeğin vücudunuzda kalması için tüm kana ihtiyacı vardır. Böylece hem sağlıklı kalabilirsiniz hem de bebek. Ancak, bazı annelerin hamilelik sırasında kanamadan muzdarip olduğu çok nadir durumlarda. Bir annenin zaman zaman kanaması tamamen normal olduğu için bu alarm vermemelidir. Ancak aşırı kanama çok kötü. Aşırı kanama çocuğa zarar verebilir. Kanama doğası gereği hafif olduğu ve genel sağlığınızı etkilemediği sürece siz ve bebeğiniz güvendesiniz.

Gebelikte Kanama Nedenleri:

Hamileyken kanamanın birkaç belirgin nedeni vardır. Bu nedenler doğası gereği sınırlı olsa da, ne kadar az olursa olsun kanamanıza neden olmaya devam etmeleri gerekir, bu nedenlerden bazıları.

Enfeksiyon:

Enfeksiyon zamanla bazı noktalarda kanamaya neden olabilir. Enfeksiyon tedavi edilebilmesine rağmen kanama o kadar güvenli ve temiz olamaz. Bazı kadınlar şiddetli kanamadan muzdarip olabilir ve bazıları çok hafif kanamadan muzdarip olabilir. Enfeksiyon bırakılırsa fazla mesai yeterli miktarda kanamaya neden olabilir ve ayrıca bebeğinizin rahmindeki büyümesini etkileyebilir. Ve şu anda vücudunuz yabancı hastalıklara ve bakterilere karşı oldukça hassas olduğundan, kendi iyiliğiniz için ve özellikle bebeğinizin iyiliği için kendinizi sağlıklı tutmanız gerekir.

Daha fazla gör: Gebelikte Aneminin Önlenmesi

Plasental Problemler:

Plasentadaki düzensizlikler de kanamaya neden olabilir. Plasenta, bebeğinizi anne karnında olduğu sürece kaplayan duvardır. Bebek doğduğunda plasenta taburcu olur. Bu koruyucu örtü, bebeğin kolunu rahimde tutar ve aynı zamanda bebeği sağlıklı tutan amniyotik sıvının tutucusudur. Plasentadaki küçük bir aksaklık, biraz kan akıntısına neden olabilir, ancak plasenta bebeğinizi koruduğu için zamanla iyileşecek ve kanama da duracaktır.

Bebeğin Kaybı:

Bu, tüm kanama nedenleri arasında en rahatsız edici olanıdır. Çünkü bu, sizin düşük yapmanız anlamına gelir; başka bir deyişle, bebeğin ya rahminizde öldüğü ya da çoktan öldüğü anlamına gelir. Bu, mideye neden olan ciddi travma nedeniyle ortaya çıkabilir. Belki yakın zamanda düştüyseniz veya kazayla midenizi herhangi bir şekilde incitmiş olabilir. Şu anda vücudunuzdan büyük miktarda kan çıkacak ve çoğu zaman insanlar bayılacak. Bu nedenle, hamileliğin başlangıcında doktor her zaman kendinizi zorlamamanız ve güvende olmanız konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır.

Daha fazla gör: Dönemlerde Gebelik

Gebelikte Kanama Belirtileri:

Kanamaya başlamadan önce sizi uyaracak birkaç belirti vardır, bu belirtilerden bazıları şunlardır.

Kramplar:

Kanama başlamadan erken gelir, genellikle kramplar o kadar güçlü değildir, ancak bir noktada dayanılmaz hale gelir. Gün içinde aniden mide krampları yaşamaya başlarsanız, muhtemelen bir süre kanamanız olacaktır. Kramplar, hamilelik sırasında kanamanın ilk belirtisidir. Arada sırada kramplar gelecektir, bu nedenle, kramp çekiyorsanız dikkatli olun, o zaman bir enfeksiyon kapmış olabilirsiniz veya dikkat etmeniz gereken başka bir neden olabilir.

Yorgunluk:

Yorgunluk da başka bir kanama belirtisidir. Bu noktada kan, karnınıza doğru akacak ve başınızın dönmesine neden olacaktır. Yorgunluk düşmenize ve bebeği incitmenize neden olabileceğinden, bu şekilde hissetmeye başlar başlamaz uzanın. Yaklaşan kan kaybı, kendinizi yorgun ve tembel hissetmenize neden olabilir. Ve eğer aşırı kanamaya başlar başlamaz kendinizi hasta ve mide bulantısı hissedeceksiniz, bu nedenle güvende kalın ve doktorunuzdan hemen bir kontrol yaptırın.

Daha fazla gör: Hamilelikte Kilo Nasıl Korunur?

Aşırı Ağrı:

Hamilelikte kanama söz konusu olduğunda ağrı temel duygudur. Ağrı gelirse kanama olur bu zamanda normal bir faktör değildir. Enfeksiyon karın bölgesinde ağrıya ve dolayısıyla plasental sorunlara neden olur. Bu nedenle, ağrı kontrol dışı kalana kadar korkmayın, endişelenecek çok şey yok, ancak yine de güvende kalmak için ağrının neden başladığına dair bir doktora danışmanız önemlidir.hamilelikte lekelenme , plasenta previa olup kanaması olmayanlar , dış gebelikte kanama , dış gebelikte kanama kaç gün sürer , normalden az adet kanaması hamilelik , dış gebelikte kanama olur mu , adet bittikten sonra kan gelmesi hamilelik olabilir mi , rahimden kan gelmesi hamilelik belirtisi mi , idrardan kan gelmesi hamilelik belirtisi mi , hamilelikte büyük tuvaletini yaparken kan gelmesi , yerleşme kanaması hesaplayıcı , transfer sonrası yerleşme kanaması kaçıncı gün olur , hamilelikte makattan kan gelmesi bebeğe zarar verirmi , mol gebelik kürtaj sonrası kanama , hamilelikte buyuk abdestten kan gelmesi , tüp bebekte kahverengi lekelenme , 7 aylık hamileyken kan gelmesi,

Hamilelik sırasında kanama probleminizin iyileşmesi söz konusu olduğunda ev ilaçları tek başına çok farklı değildir, çünkü bazı kadınların hamilelikleri sırasında neden kanadıklarına dair doğru bilinen bir gerçek yoktur, ancak deneme yanılma sonrasında, bazı temel ilaçlar yaratılmıştır. bu sorundan kaçının ve anne ve bebeği sağlıklı tutun.

Protein ve Vitaminle Zenginleştirilmiş Diyet:

Gıdalardaki proteinler, vücudu güçlendirmeye yardımcı olur ve kanamanıza neden olabilecek gereksiz enfeksiyonlarla savaşmak için güçlü kalmanıza yardımcı olur. Çocuğunuzu güvende tutmak için kanamayı kontrol altına almak için elinizden gelen her şeyi yapmanız çok önemlidir. Vitaminler ayrıca bebeğin sağlığına ve annenin sağlığına da katkı sağlar. Bu nedenle, proteinler, vitaminler ve mineraller açısından zengin dengeli bir diyet enfeksiyondan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Bol Sıvı:

Akışkanlar, özellikle su hayatın temelidir. Su olmadan kişinin sağlıklı kalması imkansızdır. Su ve diğer sıvılar, annenin sistemini enfeksiyon şeklinde bebeğe zarar verebilecek istenmeyen mikrop ve bakterilerden tamamen temizleyecektir. Sıvılar, sisteminizi önemli ölçüde yıkayarak tüm fazla kanın yıkanmasına ve vücudunuzu temiz bırakmasına neden olur. Sıvılar ayrıca hamilelik olarak kanamanız sırasında, yine de çok fazla güç kaybetmenize neden olacak şekilde kendinizle başa çıkmanız için gereken gücü verecektir.

Son olarak, doktor tedavisi ve rehberliği, bebeğinizin sağlıklı ve güçlü kalması için doğru yolda kalmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın