Fortnite’da Oyuncuların Gölge Olarak Nasıl Tespit Edilir

Hatırlamak gerekirse, üç yeni Fortnitemares görevinin kilidi yeni açıldı ve hepsi oyuncuların birer birer tamamlamaları için mevcut. Bu yıl Fortnite’da pek çok iyileştirme, Marvel Avengers’dan ek karakterler ve daha fazlasını gördük. Bunların arasında, iki zorluk oyunculara 40.000 sezon XP kazanmalarını sağlarken, birincil zorluk Shadow Midas’ı ortadan kaldırmayı teklif ediyor. Oyuncuları Fortnite’ta gölge olarak algılamakla da ilgileniyorsanız, bunu nasıl gerçekleştireceğinizle ilgili bu kılavuzu inceleyin.

Ana zorluk hakkında konuşan oyuncular, Smash O’-Lantern Kazma hasat aletiyle maçtan Shadow Midas’ı atmak zorunda kalıyor. Yakında daha fazla yeni mücadelenin geleceğini de belirtmekte fayda var. Solo, ikili veya takımlarda öldüyseniz, o zaman ‘Gölge’ olarak bilinen ve daha önce öldüğünüz bölgede yeniden ortaya çıkan hayalet bir görüntü olacaksınız. Bu, temelde diğer oyun içi oyunculardan intikam almak için size ikinci bir şans verecektir.

Fortnite’da Oyuncuların Gölge Olarak Nasıl Tespit Edilir

Bu yüzden oyunda ne zaman bir gölge olsanız, oyuncuları gölge olarak tespit etmek çok kolay olacaktır. Elinizde gölge olarak silah yoksa, bu hiçbir şey yapamayacağınız anlamına gelmez. Bu senaryoda, aşağıda belirtilen dört farklı özel yeteneğiniz olacak:

Fortnite'da Oyuncuların Gölge Olarak Nasıl Tespit Edilir

  1. Yırtmaç: Korkunç bir kombo kaydırmalı saldırı.
  2. Kısa çizgi: Engelleri aşın.
  3. Çığlık: Menzildeki gölgeler için yakındaki kurtulanları işaretleyin.
  4. Gölge Atlama: Havaya yüksek, dalgalı bir sıçrama.

Tek yapmanız gereken, ekranın altındaki yetenek çubuğunuzun ortasındaki yeteneği kullanmak. Maçta ne zaman bir gölge olursanız, ekranın üst kısmında oyunda kullanabileceğiniz yetenek düğmelerini içeren bir mesaj göreceksiniz.

  • Her şeyden önce, yakındaki oyuncuları işaretleyecek olan Scream yeteneğini işaretlemeniz gerekecek. Bu, yakındaki oyuncuları işaretlemek için yeterince yakın olmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.
  • Bunu yaptıktan sonra, işaretlenen tüm oyuncular kırmızı bir işaret ile sarı renkte ekranda gösterilecektir.
  • Şimdi, gölge modundaki mücadeleyi tamamlamak için en az 10 oyuncuyu gölge olarak tespit etmeniz gerekecek.
  • Eliminate Shadow Midas mücadelesi oyunculara ödül olarak kazma sunduğundan, oyuncuların çoğu The Ruins’e (The Agency olarak da bilinir) düşmelidir.
  • Bu nedenle, mücadeleyi tamamlamanız yeterince kolay olacaktır.
  • Başkalarını kolayca işaretlemek için zeminin üstündeki aynı yere başka herhangi bir yere bırakmanız gerekir.

İşte bu çocuklar. Bu kılavuzu oldukça yararlı bulduğunuzu varsayıyoruz. Daha fazla soru için aşağıdaki yorumlarda sormaktan çekinmeyin.