Fortaleza kelimesinin anlamı

Kale nedir?

kale bir insanların kalitesi, bir kişinin gücü olduğunda (fiziksel veya zihinsel) canlılığın eş anlamlısı olarak o güçlü ya da dirençlidir, çünkü canlı bir teni vardır ya da duygusal olarak stabildir.

Ayrıca bir mimari yapı askeri amaçlar için savunmacı davranmakveya şunlardan birine başvurabilir: kardinal erdemler Hıristiyan doktrini tarafından önerildi.

Fortaleza aynı zamanda bir Kent Kuzeydoğu Brezilya, dünya çapında büyük bir turizm merkezi ve Brezilya’nın en büyük şehirlerinden biri olarak bilinen Ceará eyaletinde yer almaktadır.

Askeri yapı olarak kale

Mimari bir yapı olarak kale, bir tür tarafından korunan kapalı alan Coğrafi kaza (dağ silsilesi veya nehir gibi) veya yapay inşaat (örneğin, bir duvardan) istila veya saldırı durumunda süslemek için kullanılır bir düşman tarafından.

Gibi çeşitli güç türleri vardır: kaleler iç çeneler bazı şehirlerin hapishaneler eski vb. Bir kalede tespit edilebilecek bölümler arasında, yaşanabilir bölümler garnizon halkının yanı sıra mevduat yiyecek, servet veya silahların depolandığı yer.

Güçlü yönler de var burçlar Ö burçlarYapının dışına projelendirme yapılan alanlar olan, en sağlam ve dayanıklı inşaat alanı olduğu için yapının savunmasından sorumludur.

Kaleler son derece yaygındı. antik dönem ve orta ÇağlarÇünkü o zamanlar savaş ve istilalar son derece yaygın bir fenomendi. Kaleler en kapsamlı, dayanıklı ve karmaşık askeri tahkimat türü iken, güçlü ve Fortines Daha küçük yapılardı ve daha küçük insan gruplarının korunmasına yönelikti.

Temel bir erdem olarak güç

Dikkate alırsak Christian’a inanıyorum, çeşitli var kardinal erdemler (karşı olan başkent günahları) insanoğlunun Tanrı’ya yaklaşmak için pratik yapabileceğini.

Bunlardan biri, aşağıdakilerden oluşan kale. Korkudan kaçının ve her türlü engel, zorluk veya komplikasyon karşısında kararlı ve kendinden emin bir şekilde hareket ediniyiyi aramak, adaletsizlik ve günahtan kaçınmak amacıyla.

Hıristiyan metanetinin en uç biçimi, kurban bir meydan okuma karşısında maksimum cesaret ve cesaret biçimi olarak yaşamın kendisi. Hıristiyan inancı, temel erdemlerin günlük olarak ve birlikte uygulanması gerektiğini belirtir, çünkü güce ek olarak, aşağıdaki gibi diğer erdemleri de belirleyebiliriz. ölçülülük, sağduyu ve Adalet.

Bu içeriğe nasıl atıfta bulunulur:

Alıntı

Sınıflandırmalar Ansiklopedisi (2017). “Gücün anlamı”. Kurtarıldı: https://www.tiposde.org/general/948-significado-de-fortaleza/