Fırın ne kadar elektrik harcar 2021

Aletlerinizin ne kadar tükettiğini biliyor musunuz? 2021

Buzdolabınızın ne kadar tükettiğini biliyor musunuz? Fırın ne kadar elektrik harcar ? Verimli bir çamaşır makineniz var mı? Her cihazın ne kadar ve ne kadar tükettiğini bilmek, verimli kullanım ve elektrik faturalarından tasarruf etmenin anahtarıdır.

OCU’ya göre , elektrik faturamız ağırlıklı olarak ısınmaya, ikinci olarak ev aletlerine gidiyor. Isıtmadan tasarruf etmek için, anahtar evin doğru yalıtımındadır.

Ancak ev aletlerinin kullanımından tasarruf etmek için ne yapmalı? İlk şey, her birinin ne kadar tükettiğini bilmek ve bunu sorumlu ve uygun bir şekilde kullanmaktır.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Cihazlarınızın tüketimi ve elektrik faturanız

Tüm cihazlar aynı şekilde tüketmez. Bulaşık makinesi , televizyon ile aynı şey değildir . Ancak, örneğin tüm çamaşır makinelerinin tüketimi aynı değildir. Her durumda cihazlarınızın tüketimi model ve markaya göre değişiklik göstermektedir.

Bununla birlikte, nasıl ve ne kadar tükettiklerini bilmek için elimizde enerji verimliliği etiketi var. Yeni bir cihaz satın alırken veya bizim ne kadar tükettiğimizi bilmek için içinde görünen bilgiler önemlidir.

Elinizde yoksa veya kaybettiyseniz, bir fikir edinebilmeniz için sizi burada tahmini güçlerin bir listesini bırakıyoruz .

Bir buzdolabı ne kadar tüketir?

Bildiğiniz gibi buzdolabı bir evde en çok tüketen cihazlardan biridir. Verimli olmadıkları için değil, buzdolabı sürekli kullanımda her zaman bağlı olduğu için.

Hatta bir evin enerjisinin neredeyse% 20’sini temsil edebilir Bu nedenle verimli bir ürüne sahip olmak ve kalıcı tüketimi azaltmaya çalışmak önemlidir. Elektrik faturanızı düşürmek için küçük bir numara.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Buzdolabınızı değiştirmeye gittiğinizde enerji verimliliği etiketine çok dikkat edin. En yüksek verime bahis yapın, en verimli olan sadece yılda 170-190 KWh , yani yılda yaklaşık 20-30 € tüketir .

Bir çamaşır makinesi ne kadar tüketir?

Çamaşır makinesi söz konusu olduğunda, birkaç şeyi hesaba katmalıyız. İlk olarak verimlilik etiketi, bir A derecesi E ile aynı değildir. İkincisi, döngülerin süresini ve su sıcaklığını hesaba katmalıyız.

Gönderen Nergiza onlar biz 40º biz 579Wh tüketir ve 50º biz 652 Wh tüketmek, 365 Wh tüketmek her zaman biz 30º su ile biz 143 Wh hakkında tüketmek soğuk suyla çamaşır makinesini (her zaman en verimli) koymak söylüyorlar. Diğer bir deyişle, soğuk suyla yıkama , sıcak su döngüsüne kıyasla neredeyse% 80 enerji tasarrufu sağlar .

Çamaşır makinenizin ne kadar tükettiğini öğrenmek için enerji verimliliği etiketine, üreticinin kılavuzuna bakabilir veya bir tüketim ölçer ile kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Bir cam seramik ne kadar tüketir?

Bir cam seramiğin nasıl tükettiğini belirlemek zordur çünkü her zaman kullanımına bağlı olacaktır. Genellikle 3 veya 4 ateşi kullanıyor musunuz? Sadece 1 kullanıyor musunuz ve en küçüğü mü? 15 dakika mı yoksa saatlerce mi takıyorsun?

Vitro’nuzun teknik sayfası, her bir yangının ne kadar tükettiğini veya farklı güçlere sahipse bunların menzilini size söylemelidir.

Elbette , geleneksel vitronun indüksiyondan çok daha fazla,% 45 daha fazla tükettiğini biliyoruz Ayrıca temizlenmesi çok daha güvenli ve kolaydır.

Elektrikli fırın ne kadar tüketir?

Fırının enerji tüketiminin% 8,3’ünü temsil ettiği hesaplanmıştır. Bununla birlikte, oldukça yüksek bir tüketime sahiptir, bu nedenle, mikrodalgada veya elimizden geldiğince vitro olarak pişirmeniz önerilir.

Fırının kullanımını optimize etmenin bir diğer ipucu da, fırını yağdan temiz tutmak, pişirme sırasında açmamak ve kalan ısıdan yararlanmak için 5-10 dakika önce kapatmanızdır. Modele bağlı olarak 800 ile 1.200 Wh arasında tüketir.

Bulaşık makinesi ne kadar tüketiyor?

Elektriğin% 6,1’ini tüketir. Kısa programları ve daha düşük bir sıcaklıkta kullanmak, enerji tasarrufu sağlayabilir ve onu maksimum seviyeye kadar şarj edebilir. O sırada yaklaşık 246 W harcıyor .

Bir kurutucu ne kadar tüketir?

Bu, İspanyol evlerinde nadir bulunan bir cihazdır. Sadece% 28,3’ünün evde bir kurutucu var. Bununla birlikte, yaklaşık 270 Wh, çamaşır makinesinin soğuk suyla tükettiğinin neredeyse iki katı gibi oldukça yüksek bir tüketime sahiptir.

Bir mikrodalga ne kadar tüketir?

Mikrodalga, şüphesiz enerji verimliliğinin ön saflarında yer alan cihazdır. Çok az tüketir ve aynı zamanda yemek pişirmek ve elektrik faturasından tasarruf etmek için kullanılabilir. Vitro veya fırın kullanmak yerine mikrodalgayı kullanarak yapabileceğiniz birçok tarif var.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Bunun nedeni, mikrodalga teknolojisinin gıdanın bir yüzeyi kullanmadan veya yeniden ısıtmadan doğrudan ısıtılmasına izin vermesidir, bu da çok daha fazla enerji kullanımı sağlar. örneğin, bir litre suyu 15º’den 90º’ye ısıtmak için sadece 0,10 kWh’ye ihtiyacımız var. Bu, kuruyabilen su içeriği düşük yiyeceklerde biraz daha az etkilidir.

Aydınlatmaya ne kadar harcıyorsunuz?

Etkili aydınlatma ile elektrik faturasından nasıl tasarruf edileceğini blogumuzda daha önce konuşmuştuk. Tabii ki LED aydınlatma en verimli olanıdır. Öyle ki, akkor ampullere göre% 88’lik bir tasarruf anlamına geliyor.

Ampuller hala almak için iyi bir seçenektir geleneksel kıyasla% 80’lik bir tasarruf. Henüz verimli aydınlatmaya sahip değilseniz, LED’e geçin.

Euro cinsinden tasarruf, her zaman aydınlatmanıza verdiğiniz kullanım saatiyle ve ışık için ödediğiniz fiyatla orantılı olacaktır.

Peki ya görmediğiniz tüketim? hayalet veya bekleme tüketimi hakkında konuşuruz

Dikkatli olmazsanız, evin toplam tüketiminin yaklaşık% 12’sini oluşturabilir ve hiçbir fayda sağlamadığınız enerjinin bedelini ödemek utanç verici, sence de öyle değil mi?

Artık kullanmayacağınız tüm cihazları tamamen kapatmak kadar kolaydır. Şeritler ile fantom tüketimini tek bir tıklama ile ortadan kaldırabileceksiniz.

Küçük kırmızı ışık açık olarak bıraktığınızda tüm cihazlarınızın tükettiği her şeye bakın. Biraz özenle iyi bir tutam kurtarabilirsin.

Elektrik gücü ve ev aletleri

Zaten bilmeli gibi sözleşmeli elektrik gücü aynı anda bağlı olabileceği anlamına elektrikli ev aletleri sayısı ile aynıdır, bizim tüketim için evde en uygun olanını olması önemlidir.

Örneğin, evde birçok elektrikli cihazımız olabilir, ancak hiçbir zaman bir defada birden fazla çift koymayız. Bu durumda, hepsini her gün aynı saatte koyduğumuzdan daha az sözleşmeli güce ihtiyacımız olacak.

Işık gücünü düşürüp düşürmeyeceğinizi bilmenin iyi bir yolu  , evinizdeki cihazların gücünü eklemek ve düzenli olarak kullanmaktır. Bu tam bir formül değil, ancak evde ihtiyacınız olan gücü tahmin edebilirsiniz .

Bir örnek: Eğer buzdolabına (2.200 KW + 2.200 KW + 2.500 kW + 0.350 KW) ek olarak genellikle çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve ısıtmayı aynı anda koyarsanız, sahip olduğunuza göre çok daha fazla güce (7.250 KW) ihtiyacınız olacaktır. o zamana kadar buzdolabı ve çamaşır makinesi (2.550 KW).

Her durumda, sözleşmeli elektrik gücünü tüketimimize ve evimizdeki elektrikli aletlere göre ayarlamamız gerekecek .

Gücü düşürerek veya oranı değiştirerek sözleşmenizi ayarlayıp ayarlayamayacağınızı biliyor musunuz? Biz bizim Tasarruf Hesaplama ile 3 dakikada söyleyecektir ve faturanızda kaydetmeye başlar.

OCU’ya göre , elektrik faturamız ağırlıklı olarak ısınmaya, ikinci olarak ev aletlerine gidiyor. Isıtmadan tasarruf etmek için, anahtar evin doğru yalıtımındadır.

Ancak ev aletlerinin kullanımından tasarruf etmek için ne yapmalı? İlk şey, her birinin ne kadar tükettiğini bilmek ve bunu sorumlu ve uygun bir şekilde kullanmaktır. Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,