Fasulye Salatası – Mango Soslu!

Fasulye Salatası Tarifi

Baklagiller, diyetlerimizde bulunması gereken bitki proteinlerini, lifleri, vitaminleri ve mineralleri sağlayan çok sağlıklı bir besindir. Neyse ki baklagiller çok yönlüdür ve güveçten tatlılara kadar çok çeşitli yemekler hazırlamak için kullanılabilir. Bir sebze salatası dahil edebileceğiniz başka bir sağlıklı seçenektir.

RecetasGratis’e getirdiğim bu soğuk salatayı hazırlamak için fasulyeleri, fabada’dan veya çiftlikten gelen beyaz fasulyeleri kullandım. Çeri domates, salatalık gibi sulu sebzeleri ve ananas ve mango gibi tropikal ve sulu meyveleri birleştirdiği için taze ve yazlık bir tariftir. Hizmet edeceğiz fasulye salatası yemeğe acı-tatlı bir dokunuş katacak bir mango salata sosu ile.

2 kişi
2 sa. 30 dk.
Ana yemek
Düşük zorluk

Fasulye salatası yapmak için malzemeler:

Fasulye salatası nasıl yapılır:

1

Fasulyeleri ıslatın hazırlıktan bir gece önce.

2

Ertesi gün bol su ile bir tencereye koyun ve yumuşayana kadar 1.5-2 saat pişirin. İyice boşaltın ve soğumaya bırakın.

3

Kısa yarıya kiraz domates, dilimlenmiş salatalık ve üçgenler halinde ananas. İçinden Mango ve küpler halinde kesin.

4

Bir kapta Çiftlikten gelen fasulyeleri, kesilmiş sebzeleri, kerevizi ve doğranmış meyveyi karıştırın. Tatmak için biber ve tuz

5

İçin salata sosu hazırla başka bir mangoyu soyup doğrayın. Bir diş sarımsak, bir tutam sirke, tuz ve bol miktarda yağ ile birlikte blendere koyun. Homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın.

Bu beyaz fasulye salatasını süslemek için diğer seçenekler, bu limon ve fesleğen salata tarifi veya avokado sosu için bu tariftir.

Fasulye Salatası Tarifi - Adım 5

6

Soslu sirkeyi soğuk fasulye salatası üstüne taze kişniş ile servis yapın.

Vegspiration blogumdaki diğer bakliyat salatalarını kaçırmayın

Fasulye Salatası Tarifi - 6. Adım