Facebook Sayfasındaki Yorumlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Facebook, dünya çapında 2 milyardan fazla insanı cezbeden bu dünyada devrim niteliğinde bir yaratım olarak biliniyor. 2.45 milyar aktif kullanıcısı ile Facebook, şimdiye kadar başarılı olan ilk sosyal medyadan biridir. Facebook, dünyanın her yerinden insanların herhangi bir sınırlama olmaksızın iletişim kurmasına, etkileşim kurmasına ve etkileşim kurmasına izin veren harika bir yaratım haline geldi. İnsanların iletişim kurabileceği ve ifade edebileceği bir yer olsa da, hala dezavantajları var. Özellikle bir Facebook sayfanız varsa, kötü şeyler itibarınızı etkileyeceğinden, gönderilerinize yapılan yorumlar çok korkmalıdır.

Bu nedenle, Facebook sayfalarının birçok yöneticisi yorum yazmayı kapatmayı tercih ediyor. Bununla birlikte, Facebook kısa süre önce bu seçeneği kaldırdı ve kullanıcılarına gönderilerini nasıl kontrol edebilecekleri konusunda daha az kontrol sağladı. Bu sorunu gidermek için, belirli kelime veya ifadelerle yorumları otomatik olarak engelleme yeteneğimizi kullanmaya devam edebiliriz. Aşağıdaki adımları izleyerek bunu nasıl yapacağınızı, nihayetinde bir Facebook sayfasındaki yorumları devre dışı bırakacağınızı öğreneceksiniz.

Facebook Sayfasındaki Yorumlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır

  1. Başlamak için Facebook sayfanızı açın
  2. Oradan şuraya gidin Ayarlar Facebook sayfanızın
  3. Sonraki Genel sekmesi, bul Sayfa Denetleme bölümüne tıklayın ve tıklayın Düzenle sağdaki düğme
  4. Bu şimdi sayfa denetleme bölümünü genişletecek. Şimdi yapmanız gereken tek şey engellemek istediğiniz kelimeleri veya cümleleri girmek. Ayrıca, bir kelime ve kelime öbeği listesi içeren bir .CSV dosyası da yükleyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, tamamen aynı kelimeleri veya cümleleri içeren yorumlar otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır. Her kelimeyi veya kelime öbeğini girdikten sonra, Ekle kaydetmek için buton
  5. Son olarak, Değişiklikleri Kaydet düğmesine basın ve hazırsınız!

Facebook’un 2020’de yorumları devre dışı bırakma seçeneğini kaldırmaya karar vermesinin nedeni bir muamma. Bu seçenek yaklaşık birkaç ay önceydi ve Facebook’un sahip olduğu diğer sosyal medyada hala mevcut olsa da, bu karar milyarlarca insanı merakta bıraktı. Bununla birlikte, yukarıdaki kılavuzu okumanın size bazı değerli bilgiler ve yardımlar sağlamasını umuyoruz. Bununla ilgili başka sorularınız varsa lütfen aşağıya yorum yaparak bize bildirin.

Ayrıca, sorularınız varsa veya yardım istiyorsanız iPhone İpuçları ve Püf Noktalarımıza, PC ipuçları ve püf noktalarına ve Android İpuçları ve Püf Noktalarına göz atın. Teşekkür ederim!