Eviniz İçin Doğru Sundurma Aydınlatması Nasıl Seçilir

Ön Sundurma Işıkları

Önerdiğimiz ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz. Bildiğiniz gibi, Freshome bu sayfadaki bağlantılardan satış payını toplayabilir.

Sundurma aydınlatması, evinizin kaldırım çekiciliğinin önemli bir parçasıdır, ancak ön kapınız için hoş bir vurgudan çok daha fazlasını sağlar. Doğru dış mekan aydınlatması güvenliği ve güvenliği artırabilir ve hatta elektrik faturanızda tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Sundurma Aydınlatma Hedefleri

Sundurma aydınlatmanızı güncellemenin birçok pratik nedeni vardır, ancak verandanızın görünümü de önemlidir. Sundurma aydınlatma güncellemelerinin çoğu, bir armatür eskidiğinde veya yıprandığında estetik nedenlerle yapılır. İyi haber şu ki, yalnızca güvenlik gibi pratik konuları ele almakla kalmayan, aynı zamanda evinize şık bir destek veren yeni sundurma ışıklarını seçebilirsiniz. Sundurmanızı aydınlatmak için yeni hedeflerinizi belirledikten sonra, doğru armatürler için alışveriş yapabilirsiniz. Hedefinize bağlı olarak, ihtiyaçlarınızı karşılayacak belirli bir armatür türü vardır.

Sundurma için hedeflerinizin ne olduğunu bilmek ilk adımınızdır. Bu hedefler şunları içerebilir:

 • Eski Işık Fikstürlerini Değiştirin: Aydınlatmanızı güncellemek, alışveriş yapmak ve sevdiğiniz yeni bir stil bulmakla ilgilidir.
 • Yeterli Aydınlatma ile Güvenliği Artırın: Hareket dedektörleri veya otomatik ışık sensörleri gibi özelliklere sahip armatürleri arayın.
 • Karanlık Köşeleri ve Basamakları Aydınlatın: Basamaklarınıza bitişik basamak ışıkları veya kazık aydınlatması şık bir çözüm olabilir.
 • Enerji Verimliliğini Arttırın: Aydınlatma armatürleri ve ampuller enerji verimliliğinde uzun bir yol kat etti. Sundurma ışığını bütün gece açık bırakırsanız, doğru olanı seçmek önemlidir.
 • Sundurmanızı Geliştirmek için Ek Armatürler Ekleyin: Büyük bir sundurma birden fazla ışık kaynağından yararlanabilir.
İtirazsız ev

Ön Kapınızın Ötesinde Aydınlatma

Çoğu ev için standart sundurma aydınlatması, geleneksel olarak ön kapıya bitişik bir sundurma aplikinden oluşuyordu, çünkü sundurmalar oyalanacak bir yerden daha fazla geçiş noktası haline geldi. Ancak bugün, revaklar yine eğlenmek ve dinlenmek için bir yer haline geliyor. Ve aydınlatma ihtiyaçları buna göre değişti.

Sundurmanız için doğru aydınlatma dengesini bulmak için, bunu evinizdeki başka bir oda olarak düşünün. Tıpkı oturma odanız gibi verandanızda da aydınlatma katmanları oluşturmak isteyeceksiniz. Sundurma aydınlatmanızı geliştirmek için en iyi noktalar şunlardır:

 • Ön Kapınızın Yanında İkinci Bir Aplik: Bu, aydınlatmayı dengeler ve ön kapınızı çerçeveler.
 • Üstten Sundurma Aydınlatması: Tüm sundurma yapıları üstten ışık alamaz. Mümkünse, bir tavan armatürü ön sundurmanıza cazibe katabilir.
 • Garaj Arabası Işıkları: Tüm evinizin ve garajınızın aydınlatmasını, garaj kapılarını çerçeveleyen iki ila üç aydınlatma armatürü ile dengeleyin.
 • Yol Aydınlatması: Güneş enerjisi veya pille çalışan yol aydınlatması, misafirlerinizi güvenle sundurmanıza götürmenize yardımcı olur.
Ön sundurma aydınlatması

Sundurma Aydınlatması için Nasıl Alışveriş Yapılır

İhtiyaçlarınızı değerlendirdiğinize ve sundurma aydınlatmanız için bir hedef oluşturduğunuza göre artık alışveriş yapma zamanı. İşte basit dış mekan fikstürü alışveriş ipuçları:

 • Alışveriş Yapmadan Önce Ölçün: İhtiyacınız olan tüm fikstür boyutlarını not edin. Çevrimiçi veya bir mağazada alışveriş yapıyorsanız, bu ölçümler doğru armatür boyutunu seçmenize yardımcı olacaktır.
 • Bir Uzmana Danışın: Yeni bir kablolu armatür ekliyorsanız, bir uzmandan yardım almanız gerekebilir.
 • Kullanım Derecelendirmelerini İzleyin: Dış mekan kullanımı için tasarlanmış armatürleri seçtiğinizden emin olun. Bir armatüre aşık olmak kolaydır, sadece iç mekanda kullanıldığını öğrenmek için.
 • Bir Karanlık Gökyüzü Fikstürünü Düşünün: Pek çok perakendeci artık ışık kirliliğini azaltmaya yardımcı olan dış mekan aydınlatması sunuyor. Bu karanlık gökyüzü armatürleri, açık saçları ve gökyüzü parlamasını azaltırken parlamayı en aza indirmek için ışığın yönünü kontrol eder.