Ev anlamı

Ev nedir?

Olarak bilinir ev (Latince’den ev“kabin” anlamına gelir) Düzenli olarak iskan edilmek amacıyla inşa edilmiş insan eğitimi. ev şekilleriyanı sıra onun uzayda düzenleme ve malzemeler Üretildikleri ülkeler ve kültürler arasında büyük farklılıklar vardır. Genel olarak ev olarak da bilinir. bir kişinin menşe yeri veya bölgesi.

Genel olarak evler bir aile grubu, uzantısında ve onu oluşturan üyelerde (ebeveynler, çocuklar, büyükanne ve büyükbabalar, amcalar, kardeşler vb.) farklılık gösterebilen, ancak birkaç ailenin bir arada yaşadığı bir evin veya insanların bireysel olarak yaşadıkları evlerin varlığı.

Evler hem kendilerini korumak için kullanılıyor. iklimsel ve çevresel olaylar (rüzgar, yağmur, ısı), sanki günlük aile hayatının gelişimi veya bazen geçimlik ekonomik faaliyetler veya rekreasyon ve boş zaman faaliyetleri yürütmek. Ev, diğer yaşanabilir yapı türlerine karşıdır, örneğin bölümler (yükseklikte bir bina veya yapıdaki yaşanabilir ortamlar).

Bir evin parçaları

bağımlılıklar bir evde bulunabilenler, ona verilen kullanım ve anlama bağlıdır, ancak genel olarak hemen hemen tüm evler şunları içerir: yatak odalarıbasit bez tuvallerle veya malzeme duvarlarıyla ayrılabilen ve genellikle uyku için kullanılan ve bir tür banyo ve mutfak.

Daha sonra kültüre (ve kullanıcının sosyal konumuna) bağlı olarak yemek odaları, bahçeler, kilerler, kilerler, teraslar, çalışma alanları, ziyaretçi veya dinlenme odaları, bodrumlar vb. De bulunabilir.

Dahası, modern evler genellikle bir dizi konut hizmetleri, kanalizasyon, akan su sistemine erişim, elektrik tesisatı, gaz erişim hizmeti (çevreyi ısıtmak ve yemek pişirmek için) gibi kabul edilebilir bir yaşam standardını sürdürebilmek için gerekli olduğu düşünülmektedir.

Özel ev türleri

Ayrıca bazılarından da bahsedebiliriz yöntemler Bulundukları yer veya imal edilme şekilleri nedeniyle belirli özelliklere sahip evlerin.

  • aylak evlerÖrneğin, yapıyı destekleyen sütunlar sayesinde su yüzeylerine inşa edilirler, bataklık alanlarda veya nehirlere yakın bölgelerde çok yaygındır.
  • mobil evler Ö Karavanlar Bir araçla (örneğin bir araba) birlikte taşınabilmek için tekerlekli iskele üzerine inşa edilmiş evlerdir.
  • Ayrıca bulabiliriz Prefabrik evlerSeri olarak üretilen parçaların (veya modüllerin) bir araya getirilmesiyle çok sayıda inşa edilen. Prefabrik evler genellikle çok sayıda üretilir ve inşaatları birim başına düşük bir maliyet içerdiğinden büyük kümeler halinde bulunur.

Bu içeriğe nasıl atıfta bulunulur:

Alıntı

Sınıflandırmalar Ansiklopedisi (2017). “Evin anlamı”. Kurtarıldı: https://www.tiposde.org/general/941-significado-de-casa/