Erkekler İçin Kıvırcık Saç Nasıl Elde Edilir (2020 Rehberi)

Düz saçlarınız varsa, erkekler için nasıl kıvırcık saç yapılacağını merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki, doğru erkek şekillendirme ürünleri ve araçlarıyla düz saçları kıvırcık yapmak çok mümkün. Hiç kıvrılmayan çok kısa saçlarınız olmadığı sürece, bu eğitim size kalın, düz saçlı dalgalı veya kıvırcık bir saç modeli elde etmenin ne kadar basit olduğunu gösterecektir.

Aşağıda, kalıcı bukleler oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız en beğenilen saç şekillendirme ürünleri ve fön makineleri dahil olmak üzere erkek saçını perma veya kıvırmak için adım adım kılavuzumuza göz atın.

Erkeklerde Kıvırcık Saç Nasıl Elde Edilir

Erkekler İçin Saçınızı Kıvırcık Yapmak

Çoğu erkek, saçı kıvırcık hale getirme işleminin oldukça basit ve kolay olduğunu öğrenince şaşıracak. Bununla birlikte, kısa, orta ve uzun erkek saçlarını kıvırmak için ihtiyacınız olan birkaç ana ürün vardır: ısı koruma spreyi, deniz tuzu spreyi ve saç kurutma makinesi.

Erkekler İçin Saçınızı Kıvırcık Yapmak

Erkek Saçlarını Kıvırmak İçin

Gün boyu yerinde kalacak bukleler elde etmenin en iyi şansı için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Saçını yıka. Yeni başlayanlar için temiz ve ıslak saça ihtiyacınız olacak. Nemli saçların şekillendirilmesi ve yönetilmesi genellikle daha kolaydır, deniz tuzu spreylerinin en iyi ıslak buklelerde işe yaradığından bahsetmiyorum bile. Saçınızı yüksek kaliteli, tamamen doğal, gençleştirici bir şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Daha sonra havluyla kurulayın ancak biraz nemli bırakın.
 2. Isı koruyucunuzu uygulayın. Bir ısı koruma spreyi kullanmak saçınızı yalnızca saç tellerinizi kurutabilecek veya kabartabilecek ısı hasarından yalıtmakla kalmaz, aynı zamanda fön ile kurutmaya başladığınızda saçınızın daha hızlı kurumasını da sağlar.
 3. Hareketle dalgalı veya kıvırcık stiller elde etmek için deniz tuzu spreyi kullanın. Kafanıza güzel bir deniz tuzu spreyi sıkın. Eşit dağılım için saçınızı kökünden kaldırın ve uygulayın. Aksi takdirde, kökten uca ulaşmasını sağlamak için ellerinizle çalışabilirsiniz. Deniz tuzu spreyi, saçınıza dokulu, doğal görünümlü dalgalar ve bukleler eklemek için çok önemlidir.
 4. Saçınızı kurutun. Saçınız hazırlandıktan sonra, bukleler yapmak için iyi bir fön makinesi kullanma zamanı. Bir difüzör eklentiniz varsa, ısıyı başınıza eşit olarak dağıtmak için kullandığınızdan emin olun. Bu, kıvrılma etkisini artırmak, hacim eklemek ve kıvrılma ve ısı hasarını en aza indirmek için ısıyı yayacaktır. Saç kurutma makinenizde bir difüzör yoksa, daha geniş bir hava akışı oluşturmak için başlığı çıkarmanız yeterlidir.
 5. Saçınızı kıvırcıklaştırın. Saçınızı etkili bir şekilde kurutarak dalgaları elde etmek için aşağıdan yukarıya doğru kuruttuğunuzdan ve havayı doğrudan köklerin üzerine yerleştirip yukarı doğru ittiğinizden emin olun. Isıyı farklı bölümlere yerleştirirken, deniz tuzu spreyinin tutuşunu etkinleştirmek için diğer elinizi ısının temas ettiği bölümleri ezmek için kullanın. Saçınız daha kuru hissetmeye başladığında, daha da kıvırcık bir görünüm için daha fazla tuz spreyi ekleyin.
 6. Bireysel bukleler oluşturun. Erkekler daha tanımlanmış bir stil oluşturmak için küçük ipleri parmaklarının etrafına sarmayı ve ısıyı doğrudan saça püskürtmeyi deneyebilirler. Bazı bölümler henüz dalgalı değilse, bu alanlara tekrar deniz tuzu spreyi püskürtebilir ve gerektiğinde kurutabilirsiniz.
 7. Tutuş ve doku için şekillendirici bir ürünle bitirin. Saçınız kuruduğunda, buklelerinizi yerinde tutmak için esnek bir pomad veya krem ​​ekleyin. Bu aşamada, istediğiniz görünümü tam olarak elde etmek için saçınızı parmaklarınızla şekillendirmekten çekinmeyin.

Düz Saç Kıvırcık Yapmak İçin En İyi Ürünler

Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, muhtemelen erkekler için düz saçları kıvırcık yapmanıza yardımcı olacak en iyi ürünleri merak ediyorsunuzdur. İşte satın almak isteyeceğiniz en iyi şekillendirme ürünleri.

Erkekler İçin Saçınızı Doğal Olarak Kıvırcık Yapmak

Isı Koruma Spreyi

Isı koruma spreyinizi ararken, işi iyi yapmanın pahalı olması gerekmediğini unutmayın. Bu spreylerin, ısı ve saç arasında bir bariyer görevi görmesi, böylece kırılmayı önlemesi, elektriklenmeyi en aza indirmesi ve parlaklığı artırması amaçlanmıştır. Suda çözünür bir sprey ve tamamen doğal malzemeler arayın çünkü bu maksimum koruma sağlar ancak yine de kolayca yıkanabilir. İşte piyasada bulabileceğiniz en iyi ısı koruyucu ürünlerden birkaçı.

Deniz Tuzu Spreyi

En iyi deniz tuzu spreyleri için, doğru miktarda tuz ekleyen ve doğal, kumsal dalgalar yaratan son derece uygun fiyatlı bir seçenek için OGX’in Fas Deniz Tuzu Spreyini deneyin. Buklelerinizin doğal olarak kıvrımlı ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için bu sprey, deniz tuzu, deniz yosunu ve Argan yağı ile aşılanmıştır.

Diğer bir iyi deniz tuzu sprey ürünü, Tresemme’nin Perfectly (Un) Done Sea Salt Spray’dir. Bu aynı zamanda çok uygun fiyatlı ve her yerde doğal görünümlü dokulu dalgalar ve bukleler için profesyonel kalitede bir ürün sunuyor. Sert hissettirmeyen yumuşak, kıvrımlı saç stillerine sahip olmanıza yardımcı olmak için deniz yosunu özü ile aşılanmıştır.

İşte erkekler için en beğenilen deniz tuzu spreylerinden bazıları.

Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şekillendirici Ürünler

Kıvırcık saçlar için iyi bir pomad, balmumu, krem ​​veya kil satın alırken, buklelerinizi ağırlaştırmadan veya tellerinizi sert veya yağlı hissettirmeden yerinde tutabilen esnek bir şekillendirici ürün aramak çok önemlidir. Paul Mitchell’in Çay Ağacı Şekillendirme Kremi, hareketle uzun süreli tutuş sağlayan güçlü ancak esnek bir krem ​​için harika bir seçimdir.

Bir diğer önde gelen seçim ise American Crew’s Forming Cream. Bu orta tutuşlu şekillendirici krem, saçınızın hareket edebilecek kadar esnek ve doğal görünmesini sağlayarak, makul miktarda parlaklık ile sağlam bir tutuş sağlar.

Kıvırcık saçlı erkekler için en iyi şekillendirme ürünlerinden bazıları.

Erkekler İçin En İyi Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlı erkeklerin birçok seçeneği vardır. Saçınızı kıvırcık veya dalgalı yapmayı planlıyorsanız, işte erkekler için en iyi kıvırcık saç modelleri!

Kenarda Kel Fade ile Dağınık Kıvırcık Top

Kıvırcık Saçak

Kıvırcık saçaklı saç modeli, yılın en popüler tarzlarından biri olmuştur. Yanlarda kısa saçlar ve üstte kalın, dokulu bukleler ile saçak, şık bir görünüm sağlar.

Erkekler İçin Kıvırcık Saç Modeli

Kıvırcık Saç Solmaya

Kıvırcık saç solması, bukleli veya dalgalı erkekler için mükemmel “kısa kenarlar, uzun üst” saç modelidir. Soluk saç kesimi, kel, yüksek, orta ve düşük solgunluk dahil olmak üzere birçok varyasyona sahiptir ve hepsi üstte kıvırcık saçlarla güzel bir şekilde şekillendirilir. Erkekler saç çizgilerini temizlemek için bir sıra oluşturmayı veya bunun yerine kıvırcık saçları kesmeyi bile seçebilirler.

Kıvırcık Saç Solmaya

Kıvırcık Saç Kesimi

Hızlı saç kesimi, dünyadaki erkekler için ikonik ve zamansız bir saç modeli olmaya devam ediyor. İster kısa ister orta uzunlukta saçlarınız olsun, dokulu modern saç modeli, göze çarpan benzersiz bir görünüm için buklelerle güzelce şekillendirilebilir.

Erkekler İçin Kıvırcık Saç Kesimi

Kıvırcık Saç Nasıl Elde Edilir

Kıvırcık saç elde etmek için sadece hızlı bir rehber.

 • Temiz, hafif nemli saçla başlayın.
 • Isı koruyucu sprey uygulayın.
 • Deniz tuzu spreyi kullanın.
 • Saçınızı kurutun.
 • Buklelerinizi oluşturun.
 • Bir şekillendirme ürünü ile yerinde tutun.

Düz saçlarınızı kıvırcık yapmak, iyi saç ürünleri ve kaliteli bir fön makinesi satın almak için zaman ayırırsanız ve evde biraz şekillendirme teknikleri uygularsanız çok yapılabilir. Kısa ve orta uzunlukta saçlarınız olduğu sürece, yukarıdaki adımları izlerseniz dalgalara veya buklelere sahip olmak mümkündür.