En yeni bağımsız mutfak adası modelleri

Mutfakta bir depolama alanı veya ekstra bir çalışma yüzeyi eklemeniz gerekiyorsa , mutfakta bir mobil ada ekleyebilirsiniz.

Modanın ötesinde (çünkü mutfağın oturma odasına açık olması moda gibi görünüyor), bağımsız mutfak adası , mutfak adası ikea , tekerlekli mutfak adası , tekerlekli ,hazır zaman zaman yemek yiyebileceğiniz “çıkarılabilir” bir mutfak adası yerleştirmek, mutfağın oturma odasına açık olmasına gerek kalmadan birçok işlevi çözüyor. . Çünkü bir mutfak adası size daha geniş bir çalışma yüzeyi, bir depolama alanı sağlar ve ayrıca kahvaltı barı veya gayri resmi yemekler olarak hizmet eder .

Mükemmel Bir Mutfak Adası Nasıl Tasarlanır

Evdeki alışkanlıklardaki değişiklikler, çoğu durumda bu odayı bir evin otantik kalbine dönüştürmek için oturma odası ve yemek odasına entegre edilen yeni mutfak formatları geliştirdi. Evleri ve daireleri aşırı derecede bölümlere ayıran bölmeler ortadan kaldırılarak daha ferah ve aydınlık mekanlar yaratılırken, bir arada yaşamanın temel ekseni oturma odası, yemek odası ve mutfak.

Bu nedenlerle yeni mutfak tasarımları, mutfak adalarının  vazgeçilmez, çok işlevli ve dekoratif bir unsur haline geldiği alternatif çözümler sunuyor . Mükemmel bir mutfak adası tasarlamanın anahtarlarının neler olduğunu öğrenin .

  1. Mutfak adasının ana işlevini tanımlayın.

Boyutları, malzeme seçimini veya depolama sistemini belirlemeden önce, mutfak adasının ana işlevini doğru bir şekilde tanımlamak gerekecektir: pişirme veya su bölgesini kurmak, bir yemek odasını entegre etmek veya yalnızca ekstra çalışma yüzeyi olarak tasarlamak. ; bir alternatif, tüm mutfağın düzenini ve tasarımını belirlemenize izin verecektir.

Su ve elektrikli ev aletleri alanını kurmak istiyorsanız daha büyük bir adaya ihtiyacınız olacak; Öte yandan, tabureli veya mama sandalyeli bir ofis alanı olarak kullanmayı tercih ediyorsanız, örneğin oturma alanına öncelik vermelisiniz.

Ada Modelleri – Mutfak – Dekor

Dört serbest kenarı ile mekanın duvarlarından birine takılmayan bağımsız bir modül olduğu için özellikle salon veya yemek odasına açılan mutfaklarda oda bölücü olarak da kullanabilirsiniz. tüm yüzey ve akışkan ve dengeli bir boşluk sirkülasyonu oluşturur.

  1. Ergonomik, daha fonksiyonel ve konforlu bir mutfak adası tasarlamaya yönelik önlemler.

Bir mutfak adasının mükemmel ölçüsü, alan izin verirse, 250 ila 270 cm uzunluğundadır. Bu boyuttaki bir parça, pişirme bölgesini, bir lavaboyu ve geniş bir çalışma yüzeyini kurmanıza izin verir. Ayrıca diğer önerilerin yanı sıra geri dönüşüm sistemini rahatça yerleştirmek için farklı ölçülerde çekmeceler ve dolaplar kullanarak cömert boyutlarda fonksiyonel bir depolama alanı tasarlayabilirsiniz.

Konfor ve ergonomi ile çalışmak için, rahatsız edici duruşlardan kaçınacağınız, doğru yükseklikte, -yaklaşık 90 santimetre- bir mutfak adası tasarlamanız gerekecek; Bir ofis alanı eklerseniz, bu esas olarak koltukların yüksekliğine bağlı olacaktır: yüksek olanları seçerseniz standart 90 cm veya 110 cm’lik bir tezgah için alçak tabureler kullanın.

Farklı yüksekliklerde tezgah seviyeleri bulunan mutfak adalarını, rahat çalışıp yemek pişirmek için en altta, bar ve tabureleri yerleştirmek için üstte de kullanabilirsiniz.

Tek bir seviyede, tabureler için boşluk bırakmayı tercih ederseniz, tezgahın yaklaşık 35 ila 45 cm derinliğinde uçuşan bir yüzeyini bırakmayı seçebilirsiniz; bu sayede duruşunuzu zorlamadan bacaklarınızı hareket ettirebilirsiniz.

İyi sirkülasyonlu bir alan tasarlamanın gerekli olacağını unutmayın, bu nedenle ada ile duvara bağlı diğer elemanlar arasındaki mesafe yaklaşık 90 cm olmalıdır, elektrikli aletleri, dolap kapaklarını ve dolap kapaklarını açabilmek için. çekmeceler, kolayca.

  1. Mükemmel dağıtım.

Aynı şekilde geleneksel bir mutfağın “L”, “U” şeklinde veya paralel olarak adalı bir mutfakta dağıtımında olduğu gibi, çalışma üçgenini hesaba katmak gerekecektir. Mutfağın en önemli üç alanı -ateş, su ve depolama alanı- hayali bir üçgenin köşelerinden birinde, benzer ve dengeli bir mesafede olmalıdır; bu şekilde aşırı uzun ve rahatsız edici yolculuklardan kaçınılır.

  1. En iyi malzemeler.

Ada Mutfak Modelleri ve Mutfak Adası Tasarımı

Malzemelere, yüzeylere ve renklere gelince, uyum ve kontrast arasında seçim yapabilirsiniz. Adaya ait olmayan diğer mutfak elemanları ile aynı malzemeleri ve tonları kullanarak uyumlu, kromatik olarak dengeli bir etki yaratacaksınız. Aksine, daha estetik bir duruşa ve bağımsız karaktere sahip bir parça tasarlamayı tercih ediyorsanız, daha cüretkar bir kontrast oyunu yaratmak için tamamen zıt malzeme ve renkler seçebilirsiniz.

Son zamanlarda tarafından keşfedilen yeni öneriler   de  Mobile , çığır açan ve çok şaşırtıcı edilir. Çağdaş tarzda mutfaklar yaratmak için ana renk olan beyazın egemenliği, yerini daha koyu ve daha sade tonlara, yenilikçi bitiş ve dokulara, şaşırtıcı kombinasyonlara, son nesil malzemeler ve doğal kökenli yüzeylere, son kullanma tarihi olmayan mutfaklar tasarlamaya, çok zarif ve sofistike.

Aralarında mat cilalı siyah mermer, Sicilya grisi veya traverten öne çıkan ahşap ve doğal taşlar için diğer dokuları ve yeni işlemleri yeniden üreten porselen veya geniş formatlı ultra kompakt karolar gibi bu yeni malzemelerin gelişi, şu anlama geliyordu. Eurocucina ve FTK’da (Mutfak için Teknoloji) sunulan yeni tasarımların , lake ahşap veya MDF gibi büyük klasikleri düz ve aşırı tekdüze renklerde yıktığını. Bağımsız mutfak adası | EIpaRs 2021

  1. Davlumbaz seçimi.

Davlumbazlara gelince, eğer pişirme bölgesi mutfak adasına monte edilmişse, ideal modeli seçmek için farklı çeşitler vardır: dekoratif tavan davlumbazları, tavana veya tezgah üstü veya teleskopik davlumbazlar, üstte bir tür Gizli aspiratör duman tahliyesi etkinleştirilir etkinleştirilmez