Emo anlamı

Emo nedir?

Dönem emo (“duygusal” kelimesinin bir kısaltması veya türevi olarak) bir altkültür, 80’lerde Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıktı, başlangıçta müzik ortamında ortaya çıktı. Daha sonra, bu alt kültür, belirli müzik zevklerine ek olarak, belirli giyim biçimlerini ve hayata karşı tutumları da içerecek şekilde genişledi. Terim aynı zamanda Kentsel Kabile Bu altkültürü sürdüren, zaten bu kabilelerin bireysel bir üyesi.

Emo müziği

Müzikal düzlemde, bir Emo, müzik akışı benzer bir sesi olan Kayaama doğası gereği daha yavaş ve melodik. Bu tarzdaki şarkılar genellikle duygulara, hislere ve ruh hallerine atıfta bulunur. Bu müzik tarzı alternatif rock ve hardcore punk, 80’ler civarında.

İtibaren müzikal resitaller bu müzik tarzıyla ilişkilendirilen şey, emo estetik, diğer alt kültürlerin (punk, grunge, kaykay vb.) unsurlarını içeren ve daha sonra müzikal dünyayı terk ederek kentsel kabilelerin ayrılmaz bir parçası haline gelen hardcore punk giyim biçimine benzeyen .

Emo: şehirli bir kabile

Kentsel Kabile de los emos, 90’larda ortaya çıkmaya başladığı ve 21. yüzyılın başında pekiştirildiği için eşsesli müzik tarzından daha geç. Emoların çoğu gençlerhem erkekler hem de kadınlar aitlik hissi onları kabul eden ve bütünleştiren bir gruba veya kollektife.

Emolar, estetik açıdan, aşağıdakileri içeren bir elbise ve saç şekli ile karakterize edilir. koyu renkler (tercihen siyah), düz saç, bir veya iki gözü örten, tüplü pantolonlar, piercing kullanımı, patlamalı saç stilleri, bazı durumlarda platformlu ayakkabılar, diğerlerinin yanı sıra gözleri sınırlayan. Giysinin amacı, soluk görünüm.

Emolar kendilerini antisosyal varlıklar, varoluşun kasvetli ve üzücü olduğunu düşünen ve genellikle karamsar ve depresif tutum çevrelerindeki herkese doğru.

En uç durumlarda, aynı zamanda kendi kendini kırbaçlama silahlarda, bugünün kentli kabilelerinde ortak bir özellik olmasa da. Ayrıca emo olmak belli bir şeyi de ima eder cinsel belirsizliken azından estetik açıdan ve aksesuar kullanımı kafatasları, üzüntü sembolleri vb.

Karakter ve davranış açısından bakıldığında, emolar genellikle utangaç, içe dönük, hassas, karamsar, duygusaldır, çoğu zaman bozguncu düşüncelere sahiptir, dinleri ve siyasi nedenleri reddeder ve dünyayı olduğu gibi hüzünlü ve sefil bir yer olarak görür. görmezden gelmek ve görmemek tercih edilir (dolayısıyla sembolizm gözleri kapsayan).

Bu içeriğe nasıl atıfta bulunulur:

Alıntı

Sınıflandırmalar Ansiklopedisi (2017). “Emo’nun Anlamı”. Kurtarıldı: https://www.tiposde.org/sociedad/970-significado-de-emo/