Elmalı Patates Salatası

Elma tarifi ile patates salatası

Bugün, salataların çeşitliliği, neyse ki, çok fazla ve tariflerin her zaman sadece marul veya sebze olması gerekmiyor. Bu durumda, RecetasGratis’te bunu öneriyoruz elmalı patates salatası tarifi, evde mutlaka beğeneceğiniz çok zengin, taze ve farklı bir yemek. Ayrıca taze soğan kullanırken salata hafif ve sindirimlidir. Bu kez yoğurdumuza eşlik ederek tüm tatlarının kremsi bir uyumunu sağladık.

Bu soğuk patates salatasının pek sırrı yok, mutfakta yeni başlayanlar için uygun ve hafif ve hızlı öğle veya akşam yemekleri için harika bir müttefik. Ana yemekle kombine edilebilir veya tek başına tüketilebilir. Her iki durumda da, hemen hemen her içerikle çok iyi gider. Sana söyleriz patatesli elma salatası nasıl yapılır mükemmel sonuçlar ile!

4 kişi
45 dk.
Eşlik
Düşük zorluk

Elmalı Patates Salatası Yapmak İçin Malzemeler:

Elmalı Patates Salatası nasıl yapılır:

1

Her şeyden önce hadi Patatesleri soyun ve yıkayın. Su dolu bir tencereye koyup yumuşayıncaya kadar pişiriyoruz ama dağılmayalım. Patateslerin iriliğine göre 30-45 dakikada hazır olurlar.

Hile: Orta boy patates kullanabiliriz ve onları büyük koyarsak daha az patatesle yeteri kadar alırız. Patates büyükse, pişirmek için ikiye kesmek daha iyidir.

Elmalı Patates Salatası Tarifi - 1. Adım

2

Patatesleri süzüp soğumaya bırakıyoruz. Bir kez manipüle edilebildiklerinde, onları çok büyük kareler değil ve ona biraz tuz ekliyoruz. Elmaları soyuyoruz, çekirdeklerini yapıyoruz ve patateslerle aynı şekilde keserek kareleri aşağı yukarı aynı boyutta yapıyoruz. Frenk soğanı da kestik, ama bu sefer daha küçük küpler halinde.

Elma salataları her zaman herhangi bir salata tarifini benzersiz kılan pürüzsüz, tatlı bir lezzet sağlar. Bununla daha fazlasını dene elma, marul ve ceviz salatası tarifi.

Hile: Salata ile karıştırmak için taze, keskin olmayan soğanı hafif bir tada sahip kullanın. Ayrıca tatlı soğan, arpacık da kullanabilirsiniz …

Elmalı Patates Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Patates küplerini, elma küplerini ve taze soğanı bir kapta karıştırın. En üstüne Yunan yoğurtlarını ekliyoruz şekerli ve dikkatlice karıştırın. Frenk soğanı sevmiyorsanız sadece dekorasyon olarak ekleyin, lezzetini seviyorsanız yoğurtla aynı anda ekleyin.

Hile: Frenk soğanı sevmiyorsanız, diğer otların yanı sıra taze maydanoz, kişniş kullanabilirsiniz. Tabii her zaman ölçülü olarak ya da patates ve elma salatasının tüm lezzetini alacaklar.

Elmalı Patates Salatası Tarifi - 3. Adım

4

Buzdolabında rezerve ediyoruz en az iki saat ve patates ve elma salatamızı servise hazırladık. Daha özgün ve farklı salata tarifleri hazırlamaya cesaretin var mı? Şunlarla devam edebilirsiniz:

Umarım beğenmişsinizdir ve sizi de Cakes for you blogumu ziyaret etmeye davet ediyorum.

Elmalı Patates Salatası Tarifi - 4. Adım