Elma ve marul salatası

Elma ve marul salatası tarifi

elma ve marul salataları Noel Arifesi, Noel veya Yeni Yıl menünüz için mükemmel bir başlangıç ​​veya arkadaştırlar. Başlangıç ​​olarak, dinleyicilerinize açlığı azaltan, damak zevkini tatmin eden ve tipik pişmiş hindi gibi daha sonra gelecek ana yemeklere hazırlayan hafif bir yemek sağlar. Garnitür olarak ağır yiyeceklerin sindirimini tazelediği ve kolaylaştırdığı için etler için mükemmeldir.

Bu seçim için daha iyi bir neden var mı? Ücretsiz Tarif Bu tatil sezonu masanıza zarif ve canlandırıcı bir teklif koyar, Noel yemeğiniz için mükemmel bir tamamlayıcıdır: a elma ve cevizli marul salatası. Lezzetli ve ferahlatıcı! Bu marul, elma ve ceviz salatası, üzerine koyacağımız sosun acı tatlı tadı sayesinde etlerin lezzetini zenginleştiriyor. Ayrıca bu mevsime çok uygun bir dizi doku ve tat oluşturan kuruyemişler sayesinde gevrek bir doku sağlar. Afiyet olsun ve iyi tatiller!

6 kişi
30 dk.
Gelen
Düşük zorluk

Elma ve marul salatası yapmak için malzemeler:

Elmalı Marul Salatası nasıl yapılır:

1

Bu enfes tarifi hazırlamak için gerekli malzemeleri ve gereçleri düzenleyerek çalışma alanınızı düzenleyin. Yani, marulu çok iyi yıkayınyaprakları ayırın ve gerekirse kesin. Sonra, kerevizi kes çok ince dilimlenmiş; yıka ve elmaları dilimleyin mümkün olduğunca ince ve cildi çıkarmadan; suyu sık portakal; damak tadınıza göre cevizleri doğrayın veya ikiye kesin.

Elmalı Marul Salatası Tarifi - 1. Adım

2

Elma ve marul salatası sosunu hazırlamak için çırpma teli, tercihen balon türü kullanın. Yani, 2 yemek kaşığı portakal suyunu hardalla karıştırın. Yağı yavaşça ekleyin, böylece emülsifiye olur ve kremsi ve lezzetli bir sos elde edersiniz. Tatmak için biber ve tuz

Bu yazıda daha fazla salata sosu bulabilirsiniz: “Salata için salata sosu ve soslar”.

Elmalı Marul Salatası Tarifi - 2. Adım

3

Elma dilimlerini birleştirin sosu iyice ıslatın, bu şekilde çok lezzetli bir salataya sahip olacaksınız. Öyle ki, Yeni Yıl salatası mükemmel görünüyor.

Elmalı Marul Salatası Tarifi - 3. Adım

4

Kerevizi, cevizleri ve marulları ekleyinhemen karıştırın ve tabağa koyun.

Elmalı Marul Salatası Tarifi - 4. Adım

5

elma ve marul salatası tazeliği, aroması ve hafifliği nedeniyle kutlamalar için mükemmeldir. Noel olsun ya da olmasın, her türlü ana yemeğe eşlik etmek veya akşam yemeğinde servis yapmak da idealdir. Bu harika tarifi tadabilmeniz için çatalınızı hazırlayın. Bize fikrinizi ve bu veya diğer tarifler hakkındaki sorularınızı söyleyin. Yorumlarınızı bekliyoruz!

Elmalı Marul Salatası Tarifi - Adım 5