Dropbox

Dropbox Zip veya Klasörü İndirmek İçin Çok Büyükse Nasıl Onarılır

Dropbox, büyük dosyaları arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin veren bir dosya barındırma hizmetidir. Tek yapmanız gereken, Zip dosyasını bir bağlantı yoluyla paylaşmaktır ve arkadaşınız onu indirebilir. Ancak birçok kullanıcı, Zip dosyasını paylaşılan bir Dropbox bağlantısından indirirken, “ZIP dosyası indirilemeyecek kadar büyük. “

Dropbox

Çözme yöntemleri Dropbox Zip dosyası indirilemeyecek kadar büyük hata:

Aynı hatayla uğraşan bir Dropbox kullanıcısıysanız, doğru yere geldiniz. Bu makale size hatayı çözmek için kullanabileceğiniz bazı yararlı yöntemler gösterecektir. Yöntemlere doğru ilerleyin ve hangisinin sizin için en iyi olduğunu görün.

Yöntem 1: Zip dosyasını daha küçük parçalara bölün:

Dropbox’ın Zip dosyası veya klasör indirmeleri için yalnızca bir GB indirme sınırına izin verdiğini bilmelisiniz. Kullanıcılar, bir GB veri sınırını aşan bir Zip dosyası indiremez. Ayrıca veri limiti, Zip dosyasını indiren kişinin Dropbox hesabı olup olmadığına bakılmaksızın paylaşılan bağlantılar için de geçerlidir.

Hatayı önlemek için, büyük Zip dosyasını küçük parçalara bölmeniz gerekir. 7- Zip aracı veya WinZip gibi herhangi bir yazılımdan yardım alabilirsiniz. Zip dosyasını böldükten sonra, bağlantılar gibi küçük parçaları paylaşın ve hatanın tekrar çıkıp çıkmadığına bakın.

Yöntem 2: Dropbox masaüstü yazılım istemcisini kullanın:

Çözmenin başka bir yolu ZIP dosyası indirilemeyecek kadar büyük hatalar Dropbox masaüstü yazılımı istemcisini Windows’unuza eklemektir. Dropbox Masaüstü yazılımı, Dropbox.com ile aynı indirme sınırına sahip değildir. Böylece, hatayı önleyebileceksiniz. İşte size hızlı bir kılavuz.

 • İlk önce, indirmelisiniz Dropbox yazılımı masaüstünüzde.
 • Ardından, Dropbox yükleyici ve yazılımı masaüstünüze veya dizüstü bilgisayarınıza ekleyin.
 • Yazılımı başlatın ve paylaşılan Dropbox klasör bağlantısı tekrar.
 • Tıkla Dropbox’ıma ekle seçeneği.
 • Seçmek zorundasın Açık Şunun için İndir yerine paylaşılan Zip Dropbox.com’da.
 • Zip’i açmak için bu düğmeye basın Dosya Gezgini.
 • Zip’i bir Dropbox hesabına eklediğinize göre, otomatik olarak PC’deki Dropbox klasörüyle senkronize olur ve herhangi bir hatayla karşılaşmadan onu açabilirsiniz.

Yöntem 3: Sabit disk depolamanızda alan olup olmadığını kontrol edin:

İndirmek istediğiniz Zip dosyası bir GB veri sınırını aşmıyorsa, sabit disk depolama alanınızda bunun için yeterli alan olmayabilir. Bu nedenle, aşağıda verilen adımları takip ederek sabit diskinizi kontrol etmelisiniz.

 • Tıkla Dosya Gezgini görev çubuğundaki seçenek.dosya Gezgini
 • Seçiniz Bu bilgisayar cihazlara ve sürücülere genel bakışı izleme seçeneği.bu bilgisayar
 • Sabit disk alanını, ekranın altında bulunan çubuğa bakarak kontrol edebilirsiniz. C: sürücü.
 • Zip’in indirilmesi için yeterli sabit disk depolama alanına sahip olup olmadığına bakın.
 • Declutter için başka bir seçenek daha var. Bazı verileri başka bir sürücüye taşıyarak veya bazı istenmeyen verileri silerek sürücünüzün dağınıklığını giderebilirsiniz. Sabit sürücüde bir miktar alanı temizledikten sonra, Zip dosyasını tekrar indirmeyi deneyin.

Dropbox, büyük dosyaları paylaşmak söz konusu olduğunda kullanışlı bir araçtır. Dropbox ile ilgili tek sorun, ZIP dosyası indirilemeyecek kadar büyük hata. Bu hata, Zip dosyasını veya klasörünü paylaşılan bağlantıdan indirmenize izin vermediği için sinir bozucudur.

Ama endişelenme. Hatayı çözmek için kullanabileceğiniz bazı etkili yöntemler sağladık. Adımlar kolaydır ve herhangi bir yardım almadan gerçekleştirebilirsiniz. Bu makalenin yararlı olduğunu umuyoruz ve ilgili tüm cevaplarınızı bulabildiniz. ZIP dosyası indirilemeyecek kadar büyük hata. Bu makaleyi okuduktan sonra herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen aşağıdaki yorum kutusuna yorumu yazın.