Domates ve patates salatası

Domates ve patates salatası tarifi

Bu domates ve patates salatası RecetasGratis’te paylaştığım her zaman evimde ıslatma olarak adlandırıldı ve yaz aylarında almak için mükemmel bir seçenek çünkü çeşitli malzemeler ve önceden hazırlamanıza ve çok taze içmenize izin veriyor. Ayrıca ızgara et veya balığa ideal bir eşlik eder, denemeyi unutmayın!

Umarım bunu hazırlamaya cesaret edersin patates, ton balığı ve domates salatasıve unutmayın ki Cuca’nın gizli tatlıları ve daha birçok tarifle blogumda sizleri bekliyorum.

2 kişi
30 dk.
Düşük zorluk

Ek özellikler:
Ucuz maliyet, kaynatılmış

Domates ve patates salatası yapmak için malzemeler:

Domates ve Patates Salatası nasıl yapılır:

1

Domatesleri yıkarız, kurutur ve ayırırız. Apart, patatesi soyarız (veya patatesler küçük veya orta boysa), parçalara ayırıp pişirmek için koyuyoruz. Bittiğinde, ancak sağlam olduğunda kaldırıyoruz (çözülmeden). Domates ve patates salatasının hazırlanmasına devam etmek için süzüp ayırıyoruz.

Hile: Mikrodalgada patatesi daha az zaman alacak şekilde yapabilir veya başka bir hazırlamadan arta kalan kavrulmuş patatesi kullanabiliriz.

2

Patates pişirirken yumurtayı pişirmek için koyarız su ile kaplı. Kaynamaya başlayınca 5 dakika tutup sıcak suyu boşaltıyoruz, üzerini soğuk suyla kapatıyoruz ve birkaç dakika sonra soyuyoruz. Rezerve ettik. Diğer yandan, soğanı soyarız ve onu küçük karelere veya sonlu şeritlere böleriz. Ayrıca zeytinleri doğrayıp ton balığını süzüyoruz.

3

Şimdi bir kaseye doğranmış domatesi parçalara ayırıyoruz, pişmiş patatesi, soğanı ve doğranmış zeytinleri, doğranmış yumurtayı ve süzülmüş ton balığını ekliyoruz. Domates ve patates salatasını giydiriyoruz zeytinyağı, tuz, karabiber ve biraz kekik ile iyice karıştırın ve tadını çıkarın! Şahsen, salatayı önceden hazırlamaktan hoşlanıyorum, böylece tatlar iyi karışıyor, bu yüzden aynı zamanda kızarmış ekmek için lezzetli bir meyve suyu da veriyor ya da ekmek çorbalarına daldırıp sosise eşlik ediyor, bunu küçüklüğümüzden ve sevdiğimizden beri yapıyoruz! Denemeyi bırakmayın!

4

Ve bunun gibi diğer kolay ve lezzetli salataları keşfetmek istiyorsanız, aşağıdaki tariflere göz atabilirsiniz: