Discord’da Bir Kullanıcıyı Kanaldan Atma veya Yasaklama

Discord, Anlık mesajlaşma ve VoIP aramaları için bir iletişim yazılımıdır. Discord sunucularınızı oluşturabilir ve içindeki kanalları barındırabilirsiniz. Bu nedenle Discord, oyun, eğlence ve iş gibi çeşitli amaçlar için uygundur. Çoğunlukla bu yazılım, oyun sırasında iletişim kurmaya yardımcı olduğu için oyuncular arasında yaygındır.

Discord’da kanal oluşturmak kolaydır. Dolayısıyla, bir tane oluşturur ve insanları eklerseniz, bir noktada Discord’da bir kullanıcıyı kanalınızdan atmak veya yasaklamak isteyebilirsiniz. Bu amaçla, bu makale Discord Kanalınızdan birini nasıl Kick veya Ban yapacağınızı açıklayacak.

Kicking ve Banning’in aynı olmadığını unutmamak akıllıca olsa da, Kicking yalnızca onları kanaldan kaldırır, Banning Yasaklı kullanıcıların kanala erişmesini engeller. Böylece Kicked kullanıcılar, Herkese Açık olarak görürlerse kanala yeniden katılabilirler. Birinin Genel kanalınıza spam gönderdiğini düşünüyorsanız, Tekmelemek yerine onu Yasaklamak iyidir. Ardından Kanalınıza tekrar erişmelerini engellersiniz.

Ayrıca Oku: Discord’da Kimseyi Duyamıyorsanız Nasıl Onarılır

Discord'da Bir Kullanıcıyı Kanaldan Atma veya Yasaklama

Discord’da Bir Kullanıcıyı Kanaldan Atma veya Yasaklama

Discord’da birini yasaklama veya tekmeleme süreci oldukça kolaydır. Ancak süreç, mobil ve PC kullanıcıları için oldukça farklıdır. Süreci hem mobil hem de PC kullanıcıları için açıklayacağız, bu nedenle talimatları izleyin.

Mobil Uygulama için

Birini Discord kanalından nasıl yasaklayabileceğinizi veya atabileceğinizi görelim. Bu, Android ve iOS’taki Mobil uygulamalar için geçerli olmalıdır.

  1. İlk olarak, DIscord’u açın ve kanalın mevcut olduğu Sunucuyu açın.
  2. Şimdi birini tekmelemek istediğiniz kanalı açın.
  3. Üyeler listesini açmak için Sola kaydırın ve atmak veya yasaklamak istediğiniz üyeye dokunun.
  4. Oyuncuyu yönet’in hemen altında, o kanaldan Oyuncuyu Kick veya Yasaklama seçeneğini bulmalısınız.
  5. Yapmak istediğiniz eylemi seçin ve eylemlerinizi onaylayın.

Bu kadar! Kanalınızdan birisini başarıyla attınız veya yasakladınız.

Masaüstü İstemcileri için

Windows, Mac ve Linux’taki Masaüstü istemcisi kullanıcıları için, birini yasaklamak veya tekmelemek için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

  1. Kanalı açın ve çıkarmak istediğiniz kişiyi bulun.
  2. Profiline sağ tıklayın ve “Kick or Ban” ı seçin.
    Discord'da Bir Kullanıcıyı Kanaldan Atma veya Yasaklama
  3. Son olarak, eyleminizi onaylayın.

Not: Gördüğünüz gibi, Discord kanalınızdan birini atmak ya da yasaklamak kolaydır. Bunu birkaç tıklama ile yapabilirsiniz. Dilerseniz, adlarını arayarak ve “Yasağı İptal Et” seçeneğini seçerek onları tekrar ekleyebilir veya yasaklarını kaldırabilirsiniz. Masaüstü kullanıcıları için, Sunucu Ayarları> Yasaklar bölümünden kullanıcıların yasağını kaldırabilirsiniz.

Birinin yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmasına ve kanalınıza tekrar katılmasına yardımcı olamasanız da, kanal ayarınızı “Gizli” olarak tutmak akıllıca olacaktır.

Sonuç

Discord sunucunuzdan veya grubunuzdan belirli üyeleri yasaklamak, herhangi bir moderatörün önemli bir parçası haline gelir. Büyük bir hayran kitlesine sahipseniz, bazen yaramazlık yapan kişileri yasaklayabileceğiniz bazı kurallar ve düzenlemeler olmalıdır. Böyle bir düzenleme olmadan, Discord sunucunuz çok yakında ilk pazara dönüşecek. Bu ipuçlarını Discord kanalından birisini yasaklamak veya atmak için kullanın.