Discord Uygulamasında Spotify’ı Dinlemek, Oyun Oynamak ve Sohbet Etmek İçin Nasıl Kullanılır

Discord, şüphesiz en popüler VoIP ve anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Kolayca sesli video veya metin sohbeti yapabilir, çeşitli medya dosyaları gönderebilir ve çok sayıda başka etkinlik gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde, çeşitli üçüncü taraf uygulama entegrasyonlarını da barındırır. Bunlardan biri müzik akışı devi Spotify. Discord hesabınızı Spotify’a bağladıktan sonra, Discord uygulamasında başkalarıyla sohbet ederken en sevdiğiniz parçaları dinlemek için kullanabilirsiniz.

Aynı satırlar boyunca, arkadaşlarınızın o anda çalmakta olduğu şarkı adını görüntülersiniz. Gereksinimlerinizi karşılıyorsa, o şarkıyı doğrudan da çalabilirsiniz. Sadece bu da değil, aynı zamanda diğer arkadaşlarınızı davet edebilir ve ardından aynı şarkıyı birlikte dinleyebilirsiniz. Bu notta, Spotify’ın Discord Uygulamasında nasıl kullanılacağına dair talimat setiyle başlayalım. Ayrıca yukarıda belirtilen tüm özelliklerden tam olarak yararlanma adımlarından da bahsedeceğiz. Takip etmek.

discord uygulamasında spotify kullan

Discord Uygulamasında Spotify Nasıl Kullanılır

Discord uygulamasına odaklanacak olsak da, bu özellikleri masaüstü uygulamasında veya web sitesinde de deneyebilirsiniz. Her neyse, hesap entegrasyon adımlarını tamamladıktan sonra, size “Birlikte Dinle” özelliğini nasıl kullanacağınızı da göstereceğiz. Son bölüm daha sonra Spotify hesabınızın Discord ile olan bağlantısını kesme adımlarını listeleyecektir.

Spotify Hesabını Discord’a Bağlama

 1. Cihazınızda Discord uygulamasını başlatın ve kimlik bilgilerinizle giriş yapın
 2. Ardından sağ altta bulunan Profil simgesine tıklayın.
 3. Bağlantılar bölümüne gidin ve sağ üstte bulunan Ekle seçeneğine dokunun.
  profil ekle
 4. Görünen listeden Spotify’ı seçin. Ardından kimlik bilgilerinizle giriş yapın ve Spotify hesabına yetki vermeniz gerekebilir. Bunun için şartlar ve koşulları okuyun ve altta bulunan Kabul Et düğmesine basın.
 5. Bittiğinde, Bağlandı mesajını görmelisiniz. Uygulamaya geri dönmek için Kapat düğmesine basın.
  uyuşmazlığa spotify ekle
 6. Bağlantılar sekmesinin altındaki Discord uygulamasında Spotify hesabınızı görmelisiniz.
 7. Orada ayrıca iki özellik bulacaksınız: Profilde devre dışı bırak ve Durumunuz olarak Spotify’ı Görüntüle. İşte bu iki özelliğin yaptığı şey:
  spotify özellikleri
  • Spotify’ı Durumunuz olarak görüntüleyin: Discord’da oturum açtığınız cihazda Spotify’da bir şarkı çalarken ve çaldığınızda, durumunuz “Spotify’ı Dinliyor” olarak değişecektir.
  • Profilde devre dışı bırak: Etkinleştirildiğinde, kullanıcılar çalmakta olduğunuz parçayı almak için kullanıcı adınızı tıklayabilir. Daha sonra aynı parçayı bilgisayarlarında da çalabilirler.
 8. Ancak, bu iki özellikten herhangi birini beğenmezseniz, bu iki özelliği de Bağlantı bölümünde kapatarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Artık hesap entegrasyonu tamamlandığına göre, Spotify’ı Discord uygulamasının içinde herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz.

Birlikte Dinleme Özelliğini Kullanın

Talimatlara geçmeden önce, odadaki fil ile ilgilenelim. Bu özellik yalnızca Spotify Premium aboneleri tarafından kullanılabilir. Ayrıca, bu özellik yalnızca Metin Sohbetinde çalışacak, Sesli Sohbet’te çalışmayacaktır. Dolayısıyla, bu gereksinimleri karşılıyorsanız, Spotify’ın Discord’daki ‘Birlikte Dinle’ özelliğini kullanmak için gereken talimatlar:

 1. Spotify çalarken Discord’un sohbet kutusuna gidin ve artı simgesine tıklayın.
 2. Ardından listeden davet göndermek istediğiniz arkadaşınızı / arkadaşlarınızı seçin.
  kullanıcıyı davet et
 3. Discord daha sonra size o Davet mesajının bir ön izlemesini gösterecektir. Siz de bir yorum ekleyebilirsiniz.
  davet önizlemesini birlikte dinle
 4. Bunu yaptıktan sonra Davet Gönder düğmesine basın. Şimdi arkadaşlarınızın Katıl’ı tıklamasını bekleyin (yaptıkları gibi, seçeneğin Katıldı olarak değiştiğini görmelisiniz).
  kullanıcı katıldı

Bunu yapmanın başka bir yolu var. Sağ taraftan arkadaşınızın listesine gidin ve şu anda Spotify’ı dinleyen kullanıcıya tıklayın. Sonra Birlikte Dinle simgesine tıklayın ve işte bu kadar.

Spotify Hesabınızın Discord ile olan bağlantısını nasıl kesersiniz?

Artık Spotify hesabınızı Discord uygulamasıyla ilişkilendirmek veya kullanmak istemiyorsanız, onun yerine teklif vermek oldukça kolay bir işlemdir. İşte sizin tarafınızdan yapılması gerekenler.

spotify ile discord arasındaki bağlantıyı kes

 1. Discord’a (uygulama veya site) gidin ve alt menüden Kullanıcı Ayarlarına gidin.
 2. Ardından Bağlantılar bölümüne gidin ve Spotify’ın yanındaki Haç simgesine tıklayın.
 3. Son olarak, onay iletişim kutusundaki Bağlantıyı Kes düğmesine tıklayın.

Bu kadar. Bunların hepsi Spotify’ın Discord Uygulamasında nasıl kullanılacağına dair bu kılavuzdan. Aynı şekilde, ‘Birlikte Dinle’ özelliğini kullanmak için bazı kullanışlı ipuçlarını ve müzik akışı hesabınızın Discord ile olan bağlantısını kesme adımlarını da paylaştık. Herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda bize bildirin. Yuvarlayarak, işte bazı iPhone İpuçları ve Püf Noktaları, PC ipuçları ve püf noktaları ile dikkatinizi hak eden Android İpuçları ve Püf Noktaları.